آشنایی با ویژگی های درب اتوماتیک بازویی

آشنایی با ویژگی های درب اتوماتیک بازویی

یکی از  وسایل جدی که امروزه در بازار میبینیم درب اتوماتیک است که در انواع و مدل های مختلفی طراحی شده است. این درب ها باعث میشود کاربر راحت تر از آن استفاده کند و نیازی به باز و بسته کردن آن به کمک انسان نیست. در ادامه مقاله اول از همه با درب اتوماتیک و مدل های آن آشنا میشویم و در ادامه به بررسی تخصصی درب اتوماتیک بازویی میپردازیم.

درب اتوماتیک

امروزه از درب های اتوماتیک در تمامی ارگان ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها و حتی منازل هم استفاده میشود. استفاده از این درب ها ورود و خروج را برای افراد راحت تر میکند. تاریخچه درب های اتوماتیک به زمان روم باستان برمیگردد و در آن زمان با استفاده از فشار آب و آتش درب های معابد را باز و بسته میکردند.

درب های اتوماتیک از سنسور برای باز و بسته کردن درب ها استفاده میکنند. این سنسور ها  این قابلیت را دارند که بر اثر فشار و یا مادون قرمزی که در محیط اطرافشان احساس میکنند درب را کنترل کنند. همچنینی این درب ها را میتوان به صورتی تنظیم کرد که برای مدتی معلوم باز و یا کاملا بسته بمانند.

فرآیند نصب سنسورها بر روی درب های اتوماتیک به نوع سنسوری که استفاده می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، سنسورهای حرکتی معمولاً در قسمت بالایی یا کناره‌های قاب در نصب می‌شوند، زیرا آسان‌ترین مکان برای تشخیص حرکت است. سنسورهای فشار روی زمین نصب می شوند، زیرا وزن یک جسم یا شخص را تشخیص می دهند. مهم است که این موضوع را بپوشانید، زیرا می تواند یک خطر برای سلامتی و ایمنی باشد.حسگرهای مادون قرمز باید نصب شوند و در محلی قرار گیرند که بتوانند اطراف نزدیک را ببینند. این به این دلیل است که آنها می توانند تغییری در تصاویر معمولی داشته باشند.بسیار مهم است که با یک متخصص تماس بگیرید تا سنسورهای شما را برای شما نصب کند، نه اینکه خودتان این کار را انجام دهید. این می تواند خطرناک باشد و اگر به درستی انجام نشود، سنسورها ممکن است کار نکنند.

دلایل استفاده از انواع درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای مزایای بسیار متنوعی هستند. در اینجا چند مورد از کاربردها و مزایای اصلی درب های اتوماتیک آورده شده است:

امنیت: درب های اتوماتیک یک راه عالی برای ایمن سازی اموال شما هستند زیرا به محض اینکه هر حرکتی تشخیص داده شود، درها باز می شوند.

دسترسی: این درب ها برای دسترسی آسان و برای افراد دارای معلولیت بسیار عالی هستند، زیرا نیازی به فشار دادن یا کشیدن در یا فشار دادن دکمه ندارید.  

کنترل: می‌توانید تعداد افرادی که وارد کسب‌وکارتان می‌شوند را کنترل کنید، زیرا می‌توانید هر بار باز شدن درها را ببینید. همچنین تنظیمات مختلفی برای کنترل میزان باز شدن درها وجود دارد.  

شرایط آب و هوایی: در شرایط آب و هوایی نسیمی، به دلیل فشار باد کسی را نخواهید داشت که در را باز کند و همچنین درب فقط برای چند ثانیه باز می شود تا هوای سرد و بارانی وارد ملک شما نشود.  

حرفه ای بودن: درب های اتوماتیک می توانند ظاهر حرفه ای را به ساختمان اضافه کنند که مشتریان بیشتری را به محل کار شما جذب می کند.

انواع درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام طبق نیاز یک محل طراحی شده است. این مدل ها به ترتیب زیر هستند.

1) درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی یک راه کارآمد و ارزان برای عبور از یک ساختمان شلوغ، هم برای کارمندان و هم برای مشتریان است.

درب اتوماتیک بازویی یک انتخاب محبوب است زیرا دسترسی تمام عرض را فراهم می کنند و به کاربران اجازه می دهند فضای موجود را به طور کامل به حداکثر برسانند. به همین دلیل، درب اتوماتیک بازویی را اغلب می توان در مناطقی یافت که کالاهای وسیع تری ممکن است نیاز به ورود یا خروج از ساختمان داشته باشند:

امکانات پزشکی که در آن تخت و ویلچر نیاز است

ساختمان های تجاری، مانند مغازه ها، برای دسترسی به واگن برقی یا کالا

امکانات ورزشی که ممکن است در مدت زمان کوتاهی شاهد حجم بالای ترافیک باشند.

علاوه بر ارائه یک راه حل دسترسی عالی، این سبک از درب اتوماتیک معمولاً می تواند بر روی دهانه فعلی شما نصب شود. بسته به نیاز شما، می‌توان آن‌ها را روی یک درب دستی موجود نیز تعبیه کرد، که آن‌ها را به یک راه مقرون‌به‌صرفه برای بهبود دسترسی به محل تبدیل می‌کند.

موارد بالا تنها بخشی از استفاده های درب اتوماتیک بازویی است. از درب اتوماتیک بازویی در منازلی که دارای حیاط وسیعی هستند برای ورود و خروج خودرو ها استفاده میشود.

در بازار حال حاضر درب اتوماتیک بازویی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است و از سوی شرکت ها هم خیلی مورد استفاده قرار میگیرد.

2) درب اتوماتیک کشویی

درب های کشویی اتوماتیک راه حلی فوق العاده در مناطقی هستند که شما نیاز به حرکت در ترافیک دارید. مانند دربهای بازویی، سیستم درب کشویی نزدیک شدن فرد را معمولاً از طریق یک سنسور تشخیص می دهد. با این حال، یک درب اتوماتیک کشویی به فضایی که عابران پیاده از آن نزدیک می شوند باز نمی شود. این برای مکان هایی با حجم بالای ترافیک متقابل مفید است. درب های کشویی همچنین ایمنی درب اتوماتیک بیشتری را ارائه می دهند. از آنجایی که درها به صورت افقی باز می شوند، فرصت کمتری برای تصادفات مربوط به گیر افتادن عابران پیاده، گیر افتادن یا برخورد با باز و بسته شدن در وجود دارد. این می تواند یک نگرانی اصلی در مناطق شلوغ باشد، جایی که احتمالاً تعدادی از افراد از سمت باز شدن در عبور می کنند. به همین دلیل است که اغلب درهای کشویی اتوماتیک را با ورودی سوپرمارکت ها و فرودگاه ها مرتبط می کنید.

3) درب اتوماتیک تاشو

درب های تاشو به یک انتخاب محبوب در خانه تبدیل شده اند و در بسیاری از موارد جایگزین درب های سنتی فرانسوی یا درب پاسیو می شوند. درست مانند درب های اتوماتیک کشویی، این سبک یک راه حل عالی برای زمانی است که به درب های اتوماتیک در ورودی کوچک نیاز دارید. گاهی اوقات یک دهانه باریک نمی تواند درب کشویی را در خود جای دهد، که نیاز به فضایی برای ورود درب دارد. همچنین مواقعی وجود دارد که یک درب بازویی باعث انسداد یا انسداد در ناحیه باز می شود. یک درب اتوماتیک تاشو انتخاب مناسبی برای این مواقع است. این درب های اتوماتیک اغلب می توانند به روز شوند و آنها را به یک راه حل کارآمد برای بسیاری از مشاغلی تبدیل می کند که نیاز به تکمیل سریع یا با بودجه محدودتری دارند. طبیعت صرفه جویی در فضا به این معنی است که آنها اغلب در جاهایی استفاده می شوند که در یک منطقه باریک به جداکننده نیاز است، به عنوان مثال در یک راهرو یا گذرگاه. یک درب دو تاشو به پانل ها اجازه می دهد تا روی هم جمع شوند و به کاربر یک باز شدن تقریباً تمام عرض می دهد. آنها اغلب در مدارس، مغازه ها، بیمارستان ها و ورودی بلوک های اداری استفاده می شوند.

4) درب اتوماتیک گردان

درهای گردان یک قطعه مرکزی واقعی یک ساختمان هستند که ظاهری زیبا و شیک به هر راه ورودی می بخشد. به همین دلیل، آنها اغلب درب اتوماتیک انتخابی برای هتل های لوکس، بانک ها، فروشگاه های بزرگ و ساختمان های اداری بزرگ هستند. آنها نه تنها عالی به نظر می رسند، بلکه درب های گردان اتوماتیک نیز مزایای عملی دارند. سبک بازویی آنها یک مهر و موم هوا ایجاد می کند، به این معنی که ساختمان هرگز از عناصر بیرونی باز نمی شود. این به ساختمان و کاربران آن اجازه می دهد تا در آب و هوای بد گرم و خشک بمانند. نه تنها این، بلکه به بهره وری انرژی نیز کمک می کنند و به طور بالقوه قبض انرژی کمتری را ارائه می دهند. با این حال، برخلاف سایر سبک های درب های اتوماتیک، درب های گردان دسترسی تمام عرض را ارائه نمی دهند. این می تواند آنها را برای سایت هایی که نیاز به ورودی وسیع تری دارند نامناسب کند. آنها همچنین کندتر از سایر دربهای اتوماتیک هستند، بنابراین می توانند در مناطق پرتردد تردد ایجاد کنند. اگر به فکر نصب درب‌های گردان اتوماتیک هستید، باید در نظر داشته باشید که آیا این محدودیت‌ ها بر دسترسی افراد معلول تأثیر می‌گذارد یا خیر.

مزایای درب اتوماتیک بازویی

1)دارای سرعت عمل بالا هنگام استفاده از درب اتوماتیک بازویی

با کوچک ترین تاثیر بر روی حسگر درون سنسور درب اتوماتیک بازویی باز میشود.

2) امنیت زیادی دارد

میتوان با قفل کردن درب اتوماتیک بازویی از باز شدن آن توسط اشخاص دیگر جلوگیری کرد.

3) استفاده راحت از درب اتوماتیک بازویی

بدون نیاز به دخالت انسان درب اتوماتیک بازویی باز و بسته میشود.

4) داشتن جلوه زیبا

به دلیل طراحی مدل های جدید، درب اتوماتیک بازویی جلوه بسیار زیبایی به نمای ساختمان میدهد.

5) جلوگیری از هدر رفتن انرژی با استفاده از درب اتوماتیک بازویی

درب اتوماتیک بازویی در هنگام بسته بودن از انتقال هوا به بیرون جلوگیری میکند زیرا کاملا بسته میشود و هیچ روزنه ای در آن وجود ندارد.

نکات مهم درب اتوماتیک بازویی

  • هزینه نگهداری و نصب بالا درب اتوماتیک بازویی

هزینه نگهداری و نصب درب اتوماتیک بازویی بسیار بالا است زیرا هرگونه اختلال در سنسور آن میتواند باعث ایجاد یک مشکل بزرگ و هزینه مالی زیادی شود.

  • مناسب نبودن برای فضاهای کوچک

درب اتوماتیک بازویی به دلیل نیاز داشتن به منطقه وسیع برای باز گشودن صد در صد مناسب مکان های کوچک نیست.

  • ناکارآمد بود درب اتوماتیک بازویی در هنگام نبود برق

در هنگام نبود برق درب اتوماتیک بازویی دیگر باز نمیشود و باید به صورتی دستی از آن استفاده کرد.

  • وابستگی زیاد به حساسیت سنسور ها در درب اتوماتیک بازویی

درصورتی که در سنسور ها مشکلی به وجود بیاید ممکن است درب به افراد در حال ورود خروج و یا وسایل نقلیه در حال رفت و آمد به دلیل ناهماهنگی با آن ها ضربه وارد کند.

جمع بندی

درب های مختلفی در بازار وجود دارد. درب اتوماتیک بازویی و مدل های دیگری که در بالا بررسی کردیم تنها بخشی از موجودی بازار هستند. درب اتوماتیک بازویی بهترین انتخاب برای اکثر افراد است. انتخاب بهترین مدل برای خرید بستگی به محل نصب و نیاز فرد خریدار دارد که برای اینکار بهتر است از یک مشاور قبل از خرید مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست