ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی

کنترل تردد فروشگاهی

اگر تاکنون به ورودی های یک فروشگاه معتبر زنجیره ای دقت کرده باشید، متوجه برخی علائم و موانع می شوید. این موانع همان ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی هستند که به عبور و مرور آسان و ایمن مشتریان کمک می نمایند. ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی در یک فروشگاه، باعث دسترسی آسان تر به محصولات می شوند که نظر هر خریداری را به خود جلب می کنند. به همین جهت شناخت موانع کنترل تردد مانند گیت های ضد سرقت و ایمن سازی مسیرهای رفت و آمد، در یک فروشگاهِ مرکزی، امری الزامی برای هر تجارت می باشد. از شما دعوت می‌کنیم تا انتهای این مقاله ایمن پاد سپهر همراه ما باشید.

چرا فروشگاه ها به ابزارهای کنترل تردد نیاز دارند؟

به طور کلی در مبحث سیستم های کنترل ورود و خروج فروشگاهی، هدف اصلی، ایجاد ارزش و اعتبار فروشگاهی می باشد. فروشگاه هایی که به دنبال ارتقا تجارت خود هستند باید به خوبی از اهمیت این ابزارها آگاه باشند و از آن ها استفاده نمایند. در فروشگاه های مدرن تجزیه و تحلیل و بررسی امور تردد فروشگاهی یکی از انواع بازاریابی محسوب می شود. به این صورت که بازاریابیِ مکانی و جذاب تر کردن محیطِ خرید برای مشتری، از اهمیت ویژه ای برای صاحبان کسب و کار برخوردار است.
مبحث دیگری که برای هر فروشگاه بزرگی حائز اهمیت است، موضوع سرقت کالاها می باشد. وجود ابزارهای امنیتی مانند گیت های فروشگاهی، به منظور کنترلِ ورود و خروج محصولات، به جلوگیری از سرقت های احتمالیِ محصولات کمک می نماید. این گیت ها که عموما در مقابل درب های خروجی مستقر شده اند، از طریق گیرنده های رادیویی به محصولات فروشگاه متصل هستند. این گیت ها از خروج غیر قانونی کالاها از فروشگاه جلوگیری می نمایند. به این صورت که مشتریان پس از انتخاب و خرید محصولات، آن ها را به پرسنل تحویل داده و نسبت به غیر فعالسازی لیبل ها یا تگ ها اقدام می نمایند. در صورتی که این کار انجام نشود و شخصی، قصد سرقت کالایی از فروشگاه را داشته باشد توسط این گیت ها که عموما صداهای بلندی از خود ساطع می کنند، متوقف می شود.
از طرفی دیگر زمان، یکی از با ارزش ترین دارایی های هر شخصی می باشد و کسب رضایت مشتریان در این زمینه می تواند بسیار موثر باشد. به همین علت بهتر است هر فروشگاه مرکزی که مایل به پیشبرد اهداف خود می باشد اقدامات لازم را در این باره انجام دهد. مدیریت خطوط، درجه بندی زمان های انتظار و جلوگیری از ایجاد صف های طولانی از اصلی ترین این اقدامات می باشند.
از طرفی دیگر همان طور که در چند سال اخیر مشاهده کردیم، ویروس کرونا توانست فاصله گذاری های اجتماعی را در هر فروشگاهی برقرار سازد. در این بین فروشگاه هایی موفق به حفظ فروش خود شدند که توانسته بودند به خوبی روی کنترل تردد فروشگاهی خود کار کنند و آن را بهبود ببخشند.

تاثیرات مثبت موانع تردد فروشگاهی

یکی از تاثیرات مثبتِ استفاده از ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی مانند گیت کنترل تردد، این است که دسترسی آسانی به ورود و خروج محصولات خواهید داشت. امروزه به دلیل گسترش فضای فروشگاهی و تنوع محصولات و در نتیجه ازدحام جمعیت در ساعات خاصی از روز، امر کنترل کالاها و جلوگیری از سرقت، برای فروشندگان کمی دشوار شده است. به همین علت به کارگیری وسایل امنیتی مانند گیت های الکترونیکی ضد سرقت به امری ضروری تبدیل شده است.

یکی دیگر از شیوه های نوین استفاده از ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی، به کار گیری نرم افزارهای دیجیتالی می باشد. استفاده از این ترفند که نوعی از ابزارهای کنترل تردد در آن به کار رفته، تاثیر بسزایی در میزان فروش هر کسب و کاری ایجاد خواهد نمود. در این روش با استفاده از سنسورهای حرارتی به کار رفته در کف فروشگاه ها، میزان رفت و آمد و توقف هر مشتری مشخص می شود. در این صورت محل های پر طرفدار فروشگاه مشخص شده و با توجه به این موضوع می توان چیدمان محصولات را تنظیم کرد. هر فروشگاهی که بتواند اقدامات لازم به منظور کنترل عبور و مرور افراد را به خوبی رشد دهد در نظر مشتریانش موجه تر و قابل اعتماد تر می باشد. از این رو بایستی این تغییرات، با بهره گیری از جدیدترین ترفندهای روز دنیا اجرایی شوند تا بهترین نتیجه را داشته باشند.

دستگاه اطلاعات در فروشگاه

ابزارهای اطلاع رسانی و نوبت دهی کمک بزرگی به نظم بخشی به فروشگاه‌ها کرده است.

موانع کنترل تردد در چه مکان هایی قابل استفاده هستند؟

ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی ما دارای قابلیت های متعددی هستند که می توان از آن ها حداکثر استفاده را نمود. این محصولات را می توان در موارد زیر در یک فروشگاه استفاده نمود :

  • پیاده روهای منتهی به فروشگاه
  • مشخص نمودن مناطقی که در دست تعمیر و بازسازی قرار دارند
  • ورودی پارکینگ ها و مراکز خرید اصلی
  • خروجی فروشگاه ها

معرفی انواع ابزارهای کنترل تردد در فروشگاه ها

ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی عموما به شکل پنل های ثابتی هستند که در ایجاد یک مسیر ایمن برای رفت و آمد در مسیر یک فروشگاه به کار می روند. از این ابزارها می توان برای هدایت عابران پیاده و کنترل ورود و خروج محصولات استفاده کرد.

انواع ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی و محیطی به شرح زیر می باشند :

  1. ابزارهای محافظتی : این ابزارها شامل گیت های الکترونیکی می باشند که به منظور جلوگیری از سرقت احتمالی کالاها از فروشگاه، در محل های خاصی نصب می شوند. علت استفاده از آن ها کمک به پرسنل فروشنده در جهت کنترل ورود و خروج قانونی کالاها می باشد. گیت های الکترونیکی شامل آنتن های خاصی می باشند که در محل خروج فروشگاه نصب می شوند. دوربین های مدار بسته و امنیتی نیز در این گروه قرار دارند.
  2. دستگاه های نوبت دهی هوشمند : این دستگاه ها عموما در بانک ها و مراکز دولتی قابل مشاهده می باشند. این در حالی است که وارد کردن این دستگاه ها به فروشگاه های بزرگ می توانند مزایای زیادی داشته باشند. از اصلی ترین ویژگی های این ابزارها می توان به کاهش زمان انتظار مراجعه کنندگان، مدیریت شمارش افراد و رفع دقیق نیازهای هر فرد اشاره کرد. همچنین فروشگاه های بزرگ در خارج از کشور، از این دستگاه ها به منظور تجزیه و تحلیل رفتار مشتری در هر خرید و پیش بینی خریدهای بعدی او استفاده می کنند.
  3. برچسب های زمینی : این ابزارها بیشتر جنبه نمایشی داشته و با مشخص نمودن مسیر حرکت هر عابر او را به محل مورد نظرش می رسانند. همچنین با نصب برخی اعلانیه ها به صورت برچسب روی زمینِ یک فروشگاه، می توان بخش های مختلف آن فروشگاه را معرفی نمود.
  4. تجهیزات ایمنی پارکینگی : این دسته از ابزارها شامل سرعت گیر های خاصی در محل ورود و خروج خودروها در یک پارکینگ فروشگاهی می باشند. این دسته از موانع علاوه بر ایجاد یک محیط حرفه ای در پارکینگ شما، جنبه حفاظتی نیز دارند. دوربین های امنیتی و بلندگوهای صوتی که محصولات را معرفی می نمایند نیز در این گروه جای دارند.
  5. ابزارهای مخروطی و جدا کننده : این ابزارها عموما در مناطق در حال ساخت و اطراف فروشگاه ها استفاده می شوند. از این ابزارها به منظور هشدار به عابران پیاده برای رفت و آمد و جلوگیری از توقف بی جا خودروها در مقابل یک فروشگاه استفاده نمود. این ابزار ها دارای رنگ های متفاوتی هستند که هر رنگ موقعیت خاصی را بیان می کند. به عنوان مثال رنگ سفید به منظور نشان دادن منطقه امن به کار می رود. این در حالی است که رنگ نارنجی به منظور اعلام منطقه نسبتا خطرناک استفاده می شود.
کنترل تردد در پارکینگ

تفکیک فضا با کمک ابزارها در پارکینگ فروشگاهی

انواع محصولات ما

محدوده محصولات ما شامل تمامی تجهیزات کنترل تردد فروشگاهی، محصولات ایمنی عابر پیاده و محصولات ایمنی پارکینگ های فروشگاهی می باشد. ما از مشتریان خود در طیف وسیعی از صنایع از جمله فروشگاه های زنجیره ای، ابزار فروشی ها، مراکز دولتی و اداری، منازل مسکونی و… پشتیبانی می نماییم. ما می دانیم که این مسئله، یعنی ایمنی، موضوعی جدی برای هر کسب و کاری می باشد. به همین علت محصولات خود را به شیوه ایی سازگار با این امر طراحی کرده ایم.

نتیجه گیری

با وجود گسترش اینترنت و رونق گرفتن خریدهای آنلاین، اما همچنان خریدهای حضوری از یک فروشگاه مرکزی رنگ و بوی دیگری دارد. به همین جهت ایجاد محیطی حرفه ای و ایمن برای مشتریان، به رونق کسب و کار شما کمک شایانی می نماید. ابزارهای کنترل تردد فروشگاهی می توانند در تمامی مناطق کم تردد و پر تردد استفاده شوند. این ابزارها می توانند با سرعت بخشیدن به مسیر حرکت عابران و به حداقل رساندن خطرات احتمالی، باعث پیشرفت کسب و کار شما شوند. تیم ما با سال ها تجربه و پشتکار، می تواند مشاور خوبی در زمینه نصب و راه اندازی انواع موانع کنترل تردد فروشگاهی برای شما عزیزان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست