از درب های اتوماتیک در کجا می توان استفاده کرد؟

موارد استفاده درب اتوماتیک

موارد استفاده درب اتوماتیک امروزه نسبت به گذشته افزایش زیادی پیدا کرده است. درب های اتوماتیک محصولاتی هستند که به دلیل ویژگی هایی که دارند در جاهای مختلفی از آن ها بهره می گیرند. درب های اتوماتیک دارای یک سری قطعات مانند سنسورها هستند که در زمان شناسایی هر گونه اشیا و افراد، لت های درب را به صورت کاملا خودکار باز کرده و سپس آن را می بندند، لازم به ذکر است که این مدل درب ها به دلیل سهولتی که در رفت و آمد ایجاد می کنند، جزء درب هایی به شمار می روند که در ساختمان ها به وفور استفاده می شوند.

آشنایی با درب های اتوماتیک

درب های اتوماتیک از کارکردهای زیادی برخوردار است، درب ها در ساختمان های مختلف اجازه ورود و خروج را می دهند، به خصوص برای جاهایی که رفت و آمد آن ها زیاد است. درب اتوماتیک شیشه ای دارای اپراتور و حسگر می باشد که برای باز و بسته کردن لت ها به کار می روند، همین طور این درب دارای اپراتور است که با تنظیم کردن آن می توان میزان بازشوندگی لت ها را عوض کرد.

موارد استفاده درب اتوماتیک

موارد استفاده درب اتوماتیک بسیار گسترده است، این درب ها در جاهای مختلف به کار می روند، چون که ویژگی های زیادی دارند که از جمله آن ها می توان صرفه جویی در مصرف انرژی، صرفه جویی در زمان، رفت و آمد راحت، زیبایی ظاهری و … اشاره کرد. موارد استفاده درب اتوماتیک عبارتند از:

1- ساختمان های اداری و تجاری

بخش گسترده ای از ساختمان ها امروزه اداری و تجاری هستند. ساختمان های تجاری از بخش های زیادی تشکیل شده اند و افراد زیادی در آن جا مشغول به فعالیت هستند، این افراد باید روزانه به ساختمان وارد و خارج شوند، از طرفی یک سری کسان دیگری هم وجود دارند که ارباب رجوع می باشند که برای انجام کارهای مختلف به این ساختمان ها وارد می شوند، ساختمان های اداری و تجاری باید درب هایی داشته باشند که بتوانند این حجم از ورود و خروج را پوشش دهند. درب های اتوماتیک بیشترین کاربردی که در این زمینه دارند، این است که در ساختمان های تجاری و اداری مدل های مختلفی از آن به کار می روند که هر کدام یک سری قابلیت هایی دارند.

موارد استفاده از درب اتوماتیک در ساختمان اداری این است که دارای قابلیتی می باشد که می توان آن را تنظیم کرد که تنها یک سری پرسنل به آن ورود و خروج کنند. همین طور می توان آن را طوری تنظیم نمود که لت های آن تنها در زمینه های مشخصی باز و بسته شوند، یا این که باز شوند و بسته بمانند.

2- فروشگاه ها

فروشگاه ها سهم گسترده ای از زندگی امروزی را تشکیل داده اند. امروزه ما شاهد مدل های مختلفی از فروشگاه ها هستیم که هر کدام، یک سری خدمات را عرضه می کنند. به همین دلیل ورودی فروشگاه اهمیت زیادی دارد و باید به صورتی باشد که مردم بتوانند به آن رفت و آمد کنند. از دیگر موارد استفاده درب اتوماتیک در مدل های مختلف می توان به فروشگاه ها اشاره کرد. فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های پوشاک، قطعات الکترونیک و … از جمله جاهایی هستند که درب اتوماتیک در آن جا به کار می رود.

فروشگاه‌ها از موارد استفاده درب اتوماتیک

فروشگاه‌ها از موارد استفاده درب اتوماتیک

3- پاساژها

پاساژها جزء مراکزی هستند که همیشه افراد در آن جا در حال تردد و رفت و آمد هستند. روزانه خانم ها و آقایان زیادی برای خرید به آن جا مراجعه می کنند. به همین دلیل یکی دیگر از موارد استفاده از درب های اتوماتیک پاساژها هستند. یکی دیگر از دلایل استفاده از درب اتوماتیک، افزایش زیبایی و جذابیت و همین طور طراحی بهتر دکوراسیون می باشد.

هر اندازه که درب های اتوماتیک زیباتر و جذاب تر باشند، ساختمان لوکس تر نمایش داده می شوند. به عبارتی دیگر درب های اتوماتیک، جزء محصولاتی هستند که در تمام جنبه ها تاثیر دارند و شما می توانید از آن ها بهره بگیرید. درب های اتوماتیک که در فروشگاه ها نصب می شوند باعث شده تا افراد مختلف از آن ها بهره می گیرند تا وارد و خارج شوند.

4- بیمارستان ها

یکی دیگر از مراکزی که در آن ها از درب اتوماتیک استفاده زیادی می شود، بیمارستان ها می باشد. بیمارستان مرکز بهداشت و درمان است که افراد زیادی در آن وجود دارند، درب اتوماتیک برای این جا ها بهترین گزینه محسوب می شود.
بیمارستان یکی از جاهایی می باشد که روزانه تردد در آن بسیار زیاد است. بیمارستان ها با توجه به رفت و آمدی که دارند حتما به مدل های مختلف درب اتوماتیک نیاز دارند تا با بهره گیری از آن ها درب باز و بسته شوند.

5- بانک

بانک ها هم جزء امکان های پر رفت و آمد می باشند که تعداد زیادی از مردم در آن جا هستند که سعی می کنند تا از خدمات آن ها استفاده کنند، به همین دلیل بانک جزء مراکزی است که مردم در آن جا رفت و آمد زیادی می کنند؛ از این رو باید در این مکان ها درب اتوماتیک نصب شوند. نصب این درب ها باید به شکلی انجام شود که روزانه افراد زیادی در آن جا بتوانند تردد کنند. در نتیجه رفت و آمد کردن این اشخاص با درب اتوماتیک خیلی ساده و راحت تر می شود.

مزایای درب های اتوماتیک

درب اتوماتیک از مزایای زیادی برخوردار است. درب اتوماتیک با توجه به قابلیت هایی که دارند در جاهای مختلفی به کار می رود که دارای مزایای بسیاری محسوب می شوند که عبارتند از:

 • بهره گیری از کم ترین فضای موجود
 • امکان تغییر سرعت کارکرد درب مطابق با میزان ترافیک موجود
 • بهره گیری از گزینه های اجرایی
 • زیباکردن نمای ساختمان
 • راحتی در تردد و رفت و آمد
 • عایق بندی صدا و حرارت
 • صرفه جویی در انرژی
 • صرفه جویی در زمان
 • کاهش نیاز به نیروهای انسانی
 • امکان مشاهده دکوراسیون ساختمان
 • بهره گیری از قابلیت هایی مانند عدم تابش بازتاب نور
 • سهولت رفت و آمد
 • امنیت بالا
 • امکان مشاهده دکوراسیون داخلی
 • موارد استفاده از درب های اتوماتیک در ساختمان های مختلف

نکات استفاده از درب اتوماتیک

برای استفاده از درب اتوماتیک باید به یک سری موارد توجه کنید که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. بررسی نیازتان با توجه به ساختمان

اولین موردی که باید برای خرید درب ها در نظر داشته باشید این است که نیازتان را بررسی کرده و مطابق با آن درب تان را انتخاب و تهیه کنید. امروزه ما شاهد انواع و اقسام مختلف درب هستیم که هر کدام از یک سری ویژگی ها برخوردارند. درب ها می توانند در هر محیطی به شکل متفاوت عمل کنند. از این رو بهترین کار این است که شما با توجه به نیازتان به سراغ یکی از این مدل درب ها بروید.

2. ارزیابی انواع درب اتوماتیک

یکی دیگر از مواردی که باید در مورد درب های اتوماتیک در نظر داشته باشید، این است که آن ها مدل های مختلفی دارند، هر مدلی دارای یک سری ویژگی ها می باشد که از رایج ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درب اتوماتیک اسلایدی
 • درب اتوماتیک کشویی
 • درب اتوماتیک فریم لس
 • درب اتوماتیک نیم گرد
 • درب اتوماتیک گرد
 • درب اتوماتیک تک لنگه
 • درب اتوماتیک دو لنگه
 • درب اتوماتیک لولایی
نصب تخصصی درب از نکات استفاده درب اتوماتیک

نصب تخصصی درب از نکات استفاده درب اتوماتیک

3. نصب تخصصی درب

درب اتوماتیک حساسیت زیادی دارد، درب ها باید اجزا و قطعات آن ها به صورت دقیق نصب شوند تا بتواند به خوبی پیاده سازی شده و کار کند. یکی از اشتباهاتی که افراد انجام می دهند. علاوه بر موارد استفاده از درب اتوماتیک نصب آن را خودشان را انجام می دهند، بدون آن که بخواهند به صورت تخصصی عمل کنند.

در این صورت درب ها نمی توانند کارایی خوبی داشته باشند و در کم ترین زمان ممکن دچار خرابی می شوند، در نتیجه پس از مدتی نیاز به تعویض و تعمیر درب اتوماتیک دارید، به همین دلیل، باید در زمان نصب درب ها، خدمات شان به صورت تخصصی انجام شود.

4. موتور درب اتوماتیک

موارد استفاده از درب های اتوماتیک بسیار گسترده است، اما قطعات آن ها اهمیت زیادی دارد، این مدل درب ها دارای کارایی بسیار زیادی هستند، اما زمانی که موتور خوبی داخل آن ها به کار گذاشته شود.
امروزه برای درب های اتوماتیک، مدل های مختلفی از موتور وجود دارد که هر کدام می تواند با دیگری فرق کند، به همین دلیل هر چقدر کیفیت موتور بیشتر باشد، دوام و طول عمر درب بیشتر است و موارد استفاده از درب های اتوماتیک افزایش پیدا می کند.

جمع بندی

درب های اتوماتیک امروزه محبوبیت بسیار زیادی دارند، یعنی کم تر ساختمان های مسکونی را مشاهده می کنید که درب های اتوماتیک در آن جا استفاده نشده باشد. درب های اتوماتیک دارای قابلیت های بسیار زیادی است، زمانی که در یک ساختمان نصب می شود، میزان رفت و آمد آن را خیلی ساده و راحت تر می کند. در نتیجه موارد استفاده درب اتوماتیک در جاهای مختلف با استقبال زیادی رو به رو می شود. هر یک از این درب ها می تواند کارایی زیادی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست