آیا استفاده از استابلایزر برای درب اتوماتیک ضروری است؟

نکات استفاده از استابلایزر برای درب اتوماتیک

درب اتوماتیک یکی از محصولات پر کاربرد است که در بیشتر ساختمان های امروزی شما آن را مشاهده می کنید. درب اتوماتیک از قطعاتی با کارکردهای مختلف تشکیل شده است.
شما برای این که بتوانید از قطعات و ساختارهای درب اتوماتیک محافظت کنید، باید از یک سری قطعات استفاده کنید که یکی از آن ها استابلایزر است. استابلایزر تاثیر زیادی روی کارکرد درب ها می گذارد و آن ها را از صدمات مختلفی در امان نگه می دارد که در ادامه همراه با متخصصین شرکت ایمن پاد سپهر توضیحاتی راجع به این مطالب بیان می کنیم.

اهمیت استابلایزر در درب اتوماتیک

وسایل الکترونیکی در مقابل جریان برق آسیب پذیر هستند و شما باید بتوانید آن ها را در برابر جریان برق محافظت کنید، بنابراین باید در درب ها از استابلایزر استفاده شود.
این قطعه سبب می شود تا سیستم های الکترونیکی درب اتوماتیک طول عمر بیشتری داشته باشد و بتوانند در برابر نوسانات برق مقاومت کنند و به دستگاه شما کمک کنند. چون که نیروی برق قابلیت های زیادی دارد و اگر از کنترل خارج شود، به دستگاه ها و وسایل آسیب می زند و نمی توان آن را کنترل کرد.

مزایای استفاده از استابلایزر در درب اتوماتیک

 افزایش راندمان و طول عمر دستگاه
 ممانعت از خرابی دستگاه
 کاهش هزینه های برق
 بهبود کارکرد دستگاه و لوازم جانبی درب اتوماتیک 
 کاهش میزان خرابی های ناشی از برق

تاثیر نوسانات برق روی درب اتوماتیک

• خرابی قطعات لوازم برقی
• کاهش راندمان و بازدهی برق
• کاهش کارکردهای دستگاه
• افزایش گرما و حرارت سیستم ها

استفاده از استابلایزر برای درب اتوماتیک

استفاده از استابلایزر برای درب اتوماتیک

کارکرد در درب اتوماتیک

استابلایزر کارکرد های مختلفی دارد که تاثیرات زیادی روی درب ها می گذارد و سبب می شود تا طول عمر درب ها بیشتر گردد و کارایی آن ها بازدهی بالاتری داشته باشد، استابلایزر کارکردهای مختلفی دارد که عبارتند از:
 محافظت قطعه در مقابل اتصال کوتاه
 تثبیت برق شهری
 جلوگیری از تاثیرات قطع و وصلی های لحظه ای
 محافظت از قطعه در مقابل جریان رعد و برق

به صورت کلی باید به شما بگوییم هر وسیله برقی به صورتی طراحی شده است تا یک بخش مخصوصی از الکتریسته را دریافت کنند. با توجه به میزان حساسیت قطعه و جایی که نصب می شود یک سری نوسانات مختلف برای آن در نظر می گیرند که بعضی از آن ها می توانند 5 درصد، بعضی دیگر 10 درصد از نوسانات را تحمل کنند.
لازم به ذکر است که اگر این نوسانات تکرار پیدا کند، روی راندمان وسایل و دستگاه ها تاثیر می گذارد و آن ها را با افت مواجه می کند و این باعث می شود تا دستگاه ها دچار اختلال شوند، در این زمان است که استابلایزرها به کار می آیند و اجازه نمی دهند تا این نوسانات بالا و پایین می شوند.

تاثیر استابلایزر روی کارایی درب ها

باید بهتان بگوییم که این قطعات جریان های برق پایین را بهبود می دهد و جریان های بیشتر را هم تراز می کند تا میزان ولتاژ وروردی برای یک قطعه به صورتی باشد که تا درب بتواند به کارکرد خودش ادامه دهد.
زمانی که جریان دچار کاهش شود، استابلایزر وارد میدان شده و آن را boost یا افزاینده می کند و هنگامی که میزان نیرو بیشتر از حد وارد قطعات شود، استابلایزر کار buck را انجام می دهد، اما به چه صورت؟
استابلایزر ها این فعالیت را با گذاشتن یک ترانس در مسیر کار انجام می دهد. بعضی از مدل های رله دستی هستند، در صورتی که برخی دیگر استابلایزر ها دارای ترانس اتوماتیک می باشد که سبب می شود و ولتاژ با بهره گیری از چندین ترانس کاهش و افزایش پیدا کنند.
البته لازم به ذکر است که کیفیت ترانس و شکل قرار گیری آن در مدار هم در این زمینه تاثیر زیادی دارد.

نکات مهم در زمان نصب 

تا به این جا دریافتیم که این قطعات تا چه اندازه اهمیت دارند. اگر استابلایزرها نباشند، نوسانات برق، کارکرد درب اتوماتیک را با اختلال مواجه می کند و طول عمر آن را کم می کند.
اما برای نصب و استفاده از این قطعه باید به چه نکاتی توجه کرد؟
اولین نکته برای استفاده از استابلایزر در درب های اتوماتیک این است که از پرسنل با تجربه و متخصص در زمینه راه اندازی، نصب و تعمیر استفاده شود.
اگر فردی که تخصص در این زمینه ندارد، اقدام به انجام نصب و یا تغییر در ساختار استابلایزر کند هم دستگاه و هم خودش را به خطر می اندازد.
یکی دیگر از نکات مهم محل نصب آن است. نصب استابلایزر باید درجای مناسبی باشد، یعنی این که در محل تابش نور مستقیم آفتاب نباشد و با مواد شیمیایی هم ارتباطی نداشته باشد، چرا که آن ها کارکرد مختل می کنند و اجازه نمی دهد تا نوسانات برق را کنترل کند.
دمای محل قرارگیری هم باید بین 45 درجه سانتی گراد و -5 درجه سانتی گراد باشد. در این محل باید گردش هوا به خوبی انجام شود و گرد و غبار به دستگاه وارد نشوند تا در کارکرد آن اختلال ایجاد کنند.

نصب استابلایزر

نصب استابلایزر

نکات نصب استابلایزر در یک نگاه:

• برخورداری از دانش تخصصی و مهارت بالا
• عدم نصب در محل تابش نور خورشید
• فاصله مناسب تا مواد شیمیایی
• حفظ دمای مطلوب محیط
• نصب به صورت افقی روی دیوار
• نصب به صورت عمودی روی زمین
• عدم ورود ضربه به دستگاه

بهترین محل نصب 

استابلایزر در درب های اتوماتیک مانند سیستم های الکترونیکی دیگر تاثیر بسزایی دارند. معمولا اغلب این قطعات یا ترانس های خودکار که بیشتر از 5000 ولت آمپر دارند با به وسیله فرد با تجربه و متخصص نصب شوند.
در مورد محل آن نصب یک سری موارد را ذکر کردیم، اما بهترین محل برای نصب استابلایزر این است که پای فیوزهای مینیاتوری ورودی برق و یا پای کنتور قرار قرار بگیرند.

آیا تمام درب ها نیاز به استابلایزر دارند؟

دراین مورد باید بگوییم که جریان برق یک نیروی قوی است و کاهش و افزایش میزان ولتاژ آن، دستگاه های مختلف را تحت تاثیر خودش قرار می دهد.
اما با این وجود تمامی درب ها یا تمامی دستگاه های برقی نیازی به استابلایزر ندارند، لوازم برقی که ساده هستند نیازی به این قطعه نخواهند داشت، هر چند استفاده از آن می تواند به طول عمر آن کمک کند، اما به صورت کلی هرچه سیستم و لوازم به کار رفته شده در یک دستگاه مانند درب اتوماتیک، حساس تر بوده و قیمت بیشتری داشته باشند، نیاز به استابلایزر دارند تا بتواند از آن ها محافظت کند.

نکات مهم خرید استابلایزر

استفاده از استابلایزرها در درب های اتوماتیک لازم و ضروری است، اما می خواهیم در شرکت ایمن پاد سپهر به شما بگوییم که به چه مواردی در تهیه کردن آن ها توجه شود؟

1. نوع کاربرد
اولین نکته درمورد خرید استابلایزرها، اهمیت و توجه به کاربرد آن است. این قطعات با توجه به کارایی که دارند طبقه بندی می شوند، چرا که ممکن است که یک استابلایزر که برای درب استفاده می کنید، برای دستگاه دیگر قابلیت استفاده نداشته باشد و یا این با هم دیگر تفاوت داشته باشند.

2. توان
نکته مهم دیگر توان و نیروی این قطعات است که با ولت آمپر نشان داده می شود، اما برای برای تخمین توان اصلی این قطعات باید ولتاژ ورودی را با ماکسیمم جریان ضرب نمایید یا این که جمع توان دستگاه ها باید یک دوم همان توان ولت آمپر باشد.

3. گارانتی و ضمانت
گارانتی و ضمانت سبب می شود تا مشتریان به کیفیت و مواد اولیه اعتماد کنند. برای خرید استابلایزرها باید به گارانتی توجه داشته باشید. اگر از شرکت های معتبر این قطعات تهیه کنید، باید یک سال گرانتی به شما بدهند و همین طور خدمات پس از فروش هم برایتان در نظر بگیرند.

4. برند سازنده
برندهای تولید کننده استابلایزر هم در خرید و کارکرد این قطعات تاثیر دارند، برندهای متعددی در حوزه تولید آن ها فعالیت می کنند که از برندهای داخلی و خارجی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• فاراتل
• سارا
• پرنیک
• پرسو
• ساکو
• گلد استار
• امگا
• دلتا

5. محل خرید
یکی دیگر از موارد مهم در خرید استابلایزر برای درب های اتوماتیک و استفاده کردن از آن ها این است که آن را از جای مناسب تهیه کنید. شما می توانید از مجموعه های معتبر به صورت اینترنتی این قطعات و همین طور درب های اتوماتیک متنوع را خرید کنید.
مجموعه ای که به شما خدمات ارائه می دهد، تاثیر زیادی روی کیفیت و خدمات می گذارد، شرکت ایمن پاد سپهر به شما بهترین ها را در حوزه درب اتوماتیک و قطعات ارائه می دهد و شما می توانید از آن ها بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست