استفاده از منبع تغذیه برای درب اتوماتیک در زمان قطعی برق

استفاده از منبع تغذیه برای درب اتوماتیک در زمان قطعی برق

منبع تغذیه با توجه به قابلیت هایی که دارد در جاهای مختلفی به کار می رود و امروزه یکی از پرکاربردترین لوازم در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود.

شما می توانید در نظر داشته باشید که وجود درب اتوماتیک تا چه اندازه سبب می شود تا رفت و آمد و تردد ساده تر شود، اما یکی از مشکلاتی که با آن ها رو به رو می شوید، قطعی برق است، چرا که درب اتوماتیک در هر مدل و نوعی باشد برای کارکرد نیاز به برق دارد.

قطعی برق می تواند یک سری مشکلات و اختلالات را ایجاد کند، به همین دلیل منبع تغذیه در این زمان استفاده می شود، به شما در این مقاله در شرکت ایمن پاد سپهر می گوییم که چطور از منبع تغذیه برای درب اتوماتیک در زمان قطعی برق استفاده کنید.

در زمان قطعی برق درب اتوماتیک چه کاری باید انجام داد؟

اما زمانی که برق قطع شود چه مشکلی ایجاد می شود؟ هنگامی که جریان برق قطع گردد، امواجی که از ریموت به گیرنده ارسال می شود، دچار اختلال می شوند و فرمان باز و بسته شدن درب به برد ارسال نمی گردد که درب را حرکت دهد.

استفاده از منبع تغذیه برای درب اتوماتیک

استفاده از منبع تغذیه برای درب اتوماتیک

به همین دلیل کارکرد درب دچار اختلال می شود. به صورت کلی در زمان قطعی برق درب اتوماتیک، از دو راهکار می توان استفاده نمود، یکی از آن ها این است که درب را به شکل دستی باز کنید و یک روش دیگر این است که از سیستم برق اضطراری و منبع تغذیه بهره بگیرید.

سیستم برق اضطراری یو اس پی

یو اس پی به عنوان یک منبع تغذیه جریان برق محسوب می شود که این قابلیت را دارد تا برق را در خودش نگه دارد، از طرفی اجازه نمی دهد تا نوسانات احتمالی برق به مصرف کننده انتقال پیدا نمی کند.

یو اس پی ها به شکل یک گشتاور پشتیبان گر سبب می شوند تا در زمان قطعی برق درب اتوماتیک، رفت و آمد به شکل عادی شکل بگیرد، یو اس پی ها دارای دو منبع هستند که یکی از آن ها به برق شهری وصل می باشد و یک دیگر باتری یا شارژر می باشد.

در زمان قطعی برق درب، منبع ابتدائی از مدار خارج می گردد و منبع دیگر به کار می آید. این عمل به وسیله سوییچی که روی این بخش قرار داده شده نصب می شود. این سوییچ سبب می شود تا در زمان قطع شدن برق، درب سیستم را به شکل ثانویه ببرد.

و اگر برق مجدد وصل گردد و جریان به کار بیفتند سیستم به حالت نخستین خودش بر می گردد و برای زمان های دیگری که برق قطعه می شود، هم شارژ شده و کار می کند.

در UPS ها که منبع تغذیه جریان برق می باشند، قطعه ای وجود دارد که شارژر نام دارد، شارژر جریان متناوب برق شهری را به جریان مستقیم بر می گرداند و آن را به باتری منتقل می کند. زمانی که تجهیزات درب بخواهد از جریان موجود در باتری بهره بگیرد. قطعه ی اینورتر به میدان وارد شده و جریان مستقیم برق را به باتری می دهد.

لازم به ذکر است که توان دستگاه با اینورتر مرتبط است، هر چه اینورتر قوی تر بوده باشد، سیستم آن ها بهره کار می کند.

استفاده از منبع تغذیه

منبع تغذیه در درب اتوماتیک اهمیت زیادی دارد و علاوه بر استفاده از در زمان قطعی برق در جاهای دیگر هم به کار می رود. منبع تغذیه را معمولا افراد با منبع انرژی اشتباه می گیرند، منبع انرژی برای تامین برق ورودی به کار می رود، در صورتی که منبع تغذیه در درب اتوماتیک برق را به شکل و ولتاژ مورد نیاز بر می گرداندد.

اهمیت منبع تغذیه برای درب اتوماتیک

اهمیت منبع تغذیه برای درب اتوماتیک

منبع تغذیه می تواند برای تغییر ولتاژ از بالا به پایین، تبدیل کردن جریان های برق و یا این تنظیم نیرو برای ولتاژ استفاده کرد.

در سیستم های درب اتوماتیک از یک منبع تغذیه استفاده می شود که درست شبیه به باتری ها کار می کند. منبع تغذیه استفاده شده سبب می شود تا در زمانی که جریان برق قطع شود، نیروی لازم برای باز و بسته شدن درب ها و اجرا کردن دستور العمل ها فراهم باشد.

منبع تغذیه جریان برق با توجه به ولتاژ جک

جک های الکترومکانیکی دارای دو مدل ولتاژ مختلف 24 ولت و 220 ولت می باشد. به صورت عمومی جک هایی که دارای ولتاژ 220 ولت هستند برای درب های اتوماتیک به کار می روند. در زمان قطعی برق درب های اتوماتیک باید از UPS استفاده کنند. این در صورتی می باشد که جک های 24 ولتی نیاز به باتری بک آپ دارند. به همین دلیل با استفاده از دو نوع باتری 12 ولت، شما می توانید برق مورد نظر برای سیستم های برقی را تامین نمایید.

درب های اتوماتیک دارای مدل های گوناگون با کیفیت های مختلف هستند، این مدل درب ها می توانند هم کلید داشته باشند و هم این که با آچار آلن خلاص بشوند، به همین دلیل باید سیستم یو پی اس هم داشته باشند تا در زمان خرابی و قطعی برق مشکلی برای آن ها رخ ندهد.

خرید تجهیزات و لوازم درب اتوماتیک در زمان قطعی برق

یکی دیگر از مواردی که اهمیت دارد، این است که شما امادگی لازم را برای زمان قطعی برق داشته باشید. چرا که قطع برق می تواند در هر زمانی رخ دهد و اگر افراد زیادی وجود داشته باشند که بخواهند از یک محل ورود و خروج کنند و درب قفل شود یا کار نکند، مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

کاربرد منبع تغذیه در زمان قطع برق برای درب برقی

کاربرد منبع تغذیه در زمان قطع برق برای درب برقی

به همین دلیل باید شما همیشه آمادگی را در این زمان ها داشته باشید، یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، این است که از مجموعه های با تجربه در این زمینه کمک بگیرید، آن ها به شما لوازم جانبی درب اتوماتیک را با قطعات کامل و سیستم های با کیفیت ارائه می دهند و دیگر نیازی نیست تا شما در زمان قطعی برق نگران باشید. امروزه با گستردگی اینترنت و محبوبیت و استفاده روز افزون مردم از آن ها دیگر مانند گذشته نیازی نیست تا برای پیدا کردن یک شرکت معتبر به صورت حضوری، روزها وقت بگذارید، شما می توانید به صورت اینترنتی از خدمات مجموعه ایمن پاد سپر بهره بگیرید.

حرف آخر

معمولا دستگاه هایی که ما از آن ها استفاده می کنیم، با برق کار می کنند، برق نیروی مهمی است که سبب می شود تا وسایل مختلفی با استفاده از آن کار کنند. اگر برق نباشد اختلالات زیادی ایجاد می شود. درب های اتوماتیک یکی از این لوازم محسوب می شوند که اگر جریان برق قطع گردد، کارکرد خود را از دست می دهند. تصور کنید در یک فروشگاه قرار دارید و می خواهید از محل خارج شوید و بسیاری دیگر، هم می خواهند مانند شما به آن جا وارد شده و یا از آن جا خارج شوند به همین دلیل دچار هیاهو و سردرگمی می شوند.

از طرفی اگر شما در یک ساختمان ساکن باشید که از منبع اضطراری و یا حتی ژنراتور استفاده نمی کند. نصب یک مدل باتری یو اس پی برای تغذیه جک های درب سبب می شود تا در زمان قطعی برق دچار مشکل نشوید.

اما اگر این کار را هم انجام ندهید می توانید از دکمه خلاص استفاده کنید که منبع تغذیه ندارد و کار را کمی سخت می کند. برخی از باکس های کلید دار وجود دارند که از امنیت بالایی برخوردارند، برخی دیگر هم با بهره گیری از آچار آلن باز می گردند و شما می توانید از آن ها استفاده نمایید.

در ادامه به یک سری سوالات شما عزیزان پاسخ می دهیم با شرکت ایمن پاد سپهر همراه شوید.

چرا درب اتوماتیک در زمان قطعی برق نیاز به منبع تغذیه دارد؟

چون که درب اتوماتیک از جمله محصولاتی است که با نیروی برق کار می کند و اگر برق قطع شود، کارکرد آن متوقف خواهد شد.

درب اتوماتیک چرا تا این قدر اهمیت دارد؟

چون که در محل های پر رفت و آمد، تردد را آسان تر می کند، به همین دلیل تاثیر زیادی در جاهای پر رفت و آمد مانند فروشگاه ها دارد.

کیفیت درب اتوماتیک به چیزهایی بستگی دارد؟

کیفیت درب به قابلیت های زیادی مانند مواد اولیه، سیستم های به کار رفته و قطعات آن ها ارتباط دارد.

چطور می توان درب با سیستم های با کیفیت برای قطعی برق خرید؟

شما می توانید این کار را از طریق شرکت ایمن پاد سپهر تهیه کنید.

بهترین روش خرید قطعات درب اتوماتیک چیست؟

شما می توانید به صورت اینترنتی، قطعات با کیفیت جهت جلوگیری از مختل شدن عملکرد  درب های اتوماتیک در زمان قطعی برق، را از شرکت تخصصی ایمن پاد سپهر تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست