با زیباترین درب های جهان آشنا شوید

با زیباترین درب های جهان آشنا شوید

درب ها نقش زیادی در بناهای مختلف ایفا می کنند، در گذشته درب ساختمان بیشتر به این دلیل به کار می رفت که محلی برای ورود و خروج افراد بود. در صورتی که امروزه درب ها نه تنها برای تردد به کار می روند، بلکه تاثیر زیادی هم در جنبه های دیگر به خصوص زیبایی ساختمان دارند. درب ها از عناصر تاثیر گذار هستند که در طراحی و همین طور معماری ساختمان نقش زیادی ایفا می کنند. زمانی که یک درب زیبا و جذاب باشد، تاثیر فوق العاده ای روی مراجعه کنندگان می گذارد، به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. در ادامه در این مطلب از بلاگ ایمن پاد سپهر می خواهیم با زیباترین درب های جهان آشنا شویم پس با ما همراه شوید.

نقش درب در بناهای مختلف

درب ها در بناهای مختلف تاثیر زیادی می گذارد، شما می توانید بناهای مختلف را مشاهده کنید که شاید طراحی خاصی ندارند، اما زیبایی و جذابیت درب های آن ها سبب شده تا بسیار خاص و شیک به نظر برسند. به همین دلیل شکل طراحی درب ها خودش باعث شده تا یک ساختمان اهمیت زیادی پیدا کند، ما در جهان یک سری درب ها را تحت تاثیر زیباترین درب های جهان داریم که می توانند از جنس و متریال مختلفی باشند؛ از این رو باید بدانید این درب ها در مکان های مختلف به کار می روند.

1. درب های چوبی

چوب یکی از اصلی عناصر طبیعت است به همین دلیل زیباترین درب های جهان با استفاده از تولید می شوند. چوب به دلیل ویژگی هایی که از دل طبیعت در خود دارد، همیشه به عنوان یک عنصر فعال به کار می رود، به همین دلیل درب های چوبی جزء زیباترین درب های جهان محسوب می شوند که در هر ساختمانی می توانند شکل لوکس و لاکچری به آن بدهند. با چوب های مختلف می توان درب های گوناگونی ساخت که از محبوب ترین آن ها به چوب های گردو، افرا، بلوط و … اشاره کرد. درب های چوبی در داخل ساختمان هم به عنوان درب لابی هتل ها و … به کار می روند که ظاهر آن را چند برابر شیک تر می کنند.

2. درب شیشه ای

یکی دیگر از زیباترین درب های جهان، شیشه ای است. درب های شیشه ای قابلیت های زیادی دارند و از آن ها می توان در جنبه های مختلف استفاده کرد. یکی از ویژگی هایی درب شیشه ای که سبب زیبایی و جذابیت بیش از حد آن می شود این است که درب های شیشه ای، زیبایی داخل را مشخص و نمایان می کنند و با توجه به سبک خاصی که دارند با هر طراحی و دکوراسیونی هماهنگ می شوند، امروزه در ساختمان های لوکس تجاری، اداری و هتل ها از درب های شیشه ای فوق العاده استفاده می شود.

معرفی زیباترین درب های جهان

معرفی زیباترین درب های جهان

3. درب پی وی سی

یکی از زیباترین درب های جهان که علاوه بر جذابیت و زیبایی دارای مقاومت و دوام بالایی هم هستند، درب های پی وی سی می باشند. این درب ها از مواد کامپوزیتی تولید شده اند که هم زیبا بوده و هم طول عمر بالایی دارند. اگر بخواهیم مزیت درب های پی وی سی را نسبت به درب های دیگر مانند چوبی بگوییم، این است که نیاز به پرداخت کاری نداشته و بدون این که تاب ور دارد تا سالیان سال رنگ خودش را حفظ می کند، همین طور ویژگی دیگری که دارد، این است که تنوع رنگ آن و مدل هایش فوق العاده بالا می باشد که در جاهای مختلف به عنوان زیباترین درب های جهان به شمار می روند.

4. درب های فولادی

درب های فولادی شاید قدیمی باشند، اما هنوز هم زیبایی و کاربرد خود را دارند. این درب ها با توجه به متریالی که دارند نسبت به درب های معمولی کیفیت بالاتری داشته و نیازی به نگهداری آن چنان خاصی ندارند، تنها هرز چندگاری باید رنگ شوند. درب های فولادی جزء زیباترین درب های جهان به شمار می روند.

5. درب کامپوزیتی

درب های کامپوزیتی جزء درب هایی هستند که از چند متریال برای تولید آن ها به کار رفته است. این مدل درب ها دارای یک هسته جامد می باشند که با استفاده از مواد اولیه دیگر مانند پلیمر، پلاستیک، شیشه و … تقویت می گردند. پوشش هایی که در آن ها وجود دارند به عنوان یک لایه محافظتی وارد عمل می شوند؛ به همین دلیل این درب ها جزء زیباترین درب ها به شمار می روند که ویژگی های مختلفی برخوردارند و با توجه به نیاز طراحان ساختمانی از چند پوشش برای آن ها استفاده می شود. باید بدانید که درب های کامپوزیتی هر چند زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند اما نسل جدیدی از درب ها به شمار می رود که هم زیبا هستند و هم این که دارای جذابیت خاصی می باشند.

یکی از سوالات رایجی که افراد می پرسند این است که درب های ساختمانی کامپوزیتی و با یو پی وی سی چه فرقی دارد؟ باید بدانید که درب های ساختمانی می تواند تا حد زیادی روی شکل ظاهری ساختمان ها تاثیر زیادی بگذارد. زمانی که درب ها طراحی می شوند باید به مدل و رنگ آن ها دقت شود. درب های کامپوزیتی و یو پی وی سی امروزه جزء رایج ترین درب های دنیا محسوب می شوند که زیبایی خاص خودشان را هم دارند. درب های پی وی سی تا چند سال گذشته به دلیل ویژگی و شکل کاربردی که داشت جزء درب های با کیفیت و زیبا محسوب می شود، در حالی که امروزه درب های کامپوزیتی نسبت به آن ها هم زیباتر و هم کاربردی تر هستند.

6. درب فرفوژه

در دسته بندی زیباترین درب های جهان، درب فرفوژه که مثال ان را می توان درب الیزه را نام برد، دیده می شود.
درب الیزه متعلق به کاخ سلطنتی فرانسه است که به نام پتیت پالایس هم شناخته می شود و از جمله موزه های معروف فرانسه نیز محسوب می گردد که درب آن فرفوژه است. در طراحی و تولید این درب از تسمه های ضخیم استفاده شده و تزئینات گلبرگ آن با ورق های 5 میلی پوشانده می شود. الیزه که به آن نیز شانزلیزه هم می گویند در کشور فرانسه واقع شده است که این درب یکی از خاص درب های دنیا نیز به شمار می رود که افراد مختلفی برای دیدن درب فرفوژه الیزه به کشور فرانسه مراجعه می کنند.

طرح های زیباترین درب های جهان

طرح های زیباترین درب های جهان

طرح های زیباترین درب های جهان

برای درب های جهان یک سری طرح ها وجود دارد که نسبت به بقیه زیباتر و جذاب تر هستند، این طرح ها می توانند به خوبی یک ساختمان یا یک بنا را از نظر جذابیت، زیباتر کنند. به همین دلیل باید برای شناخت آن ها ابتدا سبک های طراحی را بشناسیم که عبارتند از:

1- درب ورودی کلاسیک

طرح های کلاسیک همیشه مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی و تولید درب ها بوده است. درب های کلاسیک که معمولا شکل و شمایل قدیمی دارند، از وزن بالایی برخوردارند. این مدل درب ها در بناهای عظیم، قدیمی و ساختمان های تاریخی بیشتر به چشم می خورند. درب های کلاسیک درب هایی هستند معمولا رنگی که در طراحی آن ها به کار می رود، خنثی و تزئینی می باشد که با دیگر سبک ها هم خوانی داشته و می توانید از آن ها بهره بگیرید.

2- درب ورودی مدرن

یک سری دیگر از درب ها هستند که کاملا مدرن می باشند، این مدل از زیباترین درب های جهان امروزه از مواد مقاوم و متریال با کیفیت تولید شده اند تا در دراز مدت زیبایی خودشان را حفظ کنند، بعضی از این مدل ها به صورت درب اتوماتیک بوده و برخی دیگر نیمه خودکار هستند. کسانی که می خواهند پیرو پیشرفت تکنولوژی باشند، بهترین کار این است که از درب های مدرن بهره بگیرند. البته لازم به ذکر است که درب های مدرن خودشان دارای انواع و اقسام متفاوت هستند.

3- درب ورودی روستایی

درب های روستایی سبک هایی کاملا قدیمی و سنتی دارند که با چوب معمولا پوشانده می شوند و تزئینات مختلفی روی آن ها قرار می گیرد، اگر از سبک های گذشته در ساختمان استفاده شود، بی شک درب ورودی آن ها روستایی می باشد.

رنگ زیباترین درب های جهان

یکی دیگر از مباحثی که در حال حاضر در مورد درب های جهان اهمیت زیادی دارد، بحث رنگ است. یک سری از طیف های رنگی بسیار زیبا هستند و روی درب ها به خوبی می نشینند، انتخاب رنگ زیباترین درب های جهان کاملا بستگی به محیط و شرایط انتخاب آن ها دارد. اما با این وجود از رنگ های خنثی تا سایه های تیره از آن ها استفاده می شود. همین طور از رنگ های روشن با طیف طلایی و قرمز هم در آن ها به کار می رود.

رنگ زیباترین درب های جهان

رنگ زیباترین درب های جهان

نمونه ای از زیباترین درب های جهان

در این بخش شما را با نمونه‌هایی از زیباترین درب‌های جهان آشنا خواهیم کرد.

• شهر والپاریزو شیلی
• بورانو ایتالیا
• کپنهاگ دانمارک
• شانگهای چین
• مونت مارته پاریس
شفشان مراکش
• سانتافه نیو مکزیکو
• ساردینیا ایتالیا
• جایپور
• تورنتو کانادا

جمع بندی

درب ها در حال حاضر جزء اصلی از ساختمان ها محسوب می شوند، هر ساختمانی از یک سری ویژگی ها برخوردار است که سبب می شود تا جزء زیباترین درب های جهان محسوب شوند و شما می توانید مشاهده کنید تا چه اندازه درب در زیبایی ساختمان تاثیر دارد به همین دلیل اگر شما یک ساختمان را مشاهده کنید که زیبا و جذاب است، مسلما درب آن از طراحی خاصی برخوردار می باشد که سبب شده تا زیبا و جذاب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست