درب اتوماتیک آلومینیومی چیست؟ مزایا+کاربردها

درب اتوماتیک آلومینیومی

امروزه ما شاهد استفاده گسترده از درب های اتوماتیک هستیم، درب های اتوماتیک ویژگی های زیادی دارند و هر کدام از آن ها سبب می شوند تا تردد در ساختمان راحت تر شود. از طرفی با توجه به گسترش درب اتوماتیک، مدل های زیادی از آن هم در بازار وجود دارند که یکی از محبوب ترین و پر کیفیت ترین آن ها درب اتوماتیک آلومینیومی است. درب آلومینیومی ویژگی های زیادی دارد که در این مطلب با شرکت ایمن پاد سپهر در مورد آن خواهیم نوشت.

نگاهی به درب اتوماتیک

پیش از آن که بخواهیم درمورد درب اتوماتیک آلومینیومی مطلب بنویسیم بهتر است به خود درب اتوماتیک نگاهی داشته باشیم.

درب اتوماتیک از یک سری حسگرها برخوردار است که سبب می شود تا درب به صورت اتوماتیک باز و بسته شوند. این حسگرها در هر لحظه، سیگنال های مخصوص را دریافت کرده و درب را مطابق با آن حرکت دهد. درب های اتوماتیک با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی ها ساخته می شوند و به دلیل مزایایی که دارند در جاهای پر رفت و آمد و ساختمان های مسکونی نصب می شوند، طوری که در حال حاضر آن ها را در بانک ها، بیمارستان ها، هتل ها، سوپرمارکت ها و …. مشاهده می کنیم.

همه چیز در مورد درب اتوماتیک

همه چیز در مورد درب اتوماتیک

معرفی درب اتوماتیک آلومینیومی

تا به این جا با یک سری موارد درمورد درب اتوماتیک آشنا شده اید، اما درب آلومینیومی چیست و چه کاربردی دارد؟ در حال حاضر با گسترش تکنولوژی مدل های درب های مختلفی ساخته می شود که آسایش را برای مردم ایجاد می کند، در بین انواع درب ها درب آلومینیومی طراحی جدید و به روزی دارد.

درب اتوماتیک آلومینیومی دربی است که دارای مقاومت زیادی می باشد و همین طور در ساختار آن از پروفیل هندریل آلومینیوم استفاده شده است که می تواند مقاومت زیادی به این درب بدهد.

درب اتوماتیک آلومینیومی چه مزایایی دارد؟

هر مدل دربی که محبوبیت زیادی پیدا کند و مردم از آن ها استقبال کنند، دارای مزایای زیادی هستند، این درب ها با توجه به قطعات و وسایلی که دارند در جاهای مختلفی به کار می روند. در ادامه با مزایای درب آلومینیومی شرکت ایمن پاد سپهر با ما همراه باشید:

 1. وزن پایین

زمانی که شما نام درب آلومینیومی را می شنوید، گمان می کنید که این درب دارای وزن سنگینی است، در صورتی که درب های اتوماتیک آلومینیومی به دلیل متریالی که در تولید آن ها به کار رفته است، وزن پایینی دارند، وزن سبک بهترین ویژگی این درب به شمار می رود؛ چون که در جاهای مختلفی می توان آن را نصب کرد.

 1. مقاومت بالا

درب آلومینیومی یکی از درب هایی است که دارای مقاومت زیادی می باشد. این درب با توجه به موادی که در آن ها به کار رفته است می تواند در مقابل عوامل بیرونی به خوبی عمل کند و آسیب پذیری خیلی کمی دارد. درب اتوماتیک آلومینیومی جزء معدود درب هایی است که در شرایط مختلف کیفیت و ایمنی فوق العاده بالایی دارد.

ویژگی‌های درب اتوماتیک

ویژگی‌های درب اتوماتیک

 1. ایمنی و امنیت بالا

یکی دیگر از ویژگی هایی که درب اتوماتیک دارد این است که این درب خیلی ساده و راحت باز و  بسته می شود، اما ایمنی بالایی دارد. درب های آلومینیومی با در نظر گرفتن جدیدترین استانداردها ساخته می شوند و نیاز بالایی به تعمیر و نگهداری ندارند.

 1. صرفه جویی در انرژی

درب های اتوماتیک در خیلی از مکان ها در انرژی صرفه جویی می کنند. همان طور که می دانید، انرژی در حال حاضر یکی از اولویت های کشورهای توسعه یافته است، آن ها به دنبال وسایلی هستند تا بتوانند انرژی را با آن ها بیشتر ذخیره کنند.

درب اتوماتیک آلومینیومی در بیشتر موارد در مصرف انرژی گرمایشی و سرمایشی صرفه جویی می کند، درب ها با توجه به سنسورها و حسگرهایی که دارند تنها در وقت هایی باز می شوند که فردی درب پشت آن ها حضور دارند، از این رو اجازه نمی دهد تا انرژی به راحتی خارج شود.

 1. باز و بسته شدن راحت

یکی دیگر از نقاط برتر درب آلومینیومی این است که آن ها سریع باز و بسته می شوند و کمترین معطلی را برای فرد در پشت درب دارند. درب های اتوماتیک آلومینیومی برای باز و بسته شدن هیچ نیازی به پرسنل نداشته و خودشان با بهره گیری از نیروی برق کار می کنند، شاید آن ها درب های سنگینی به نظر بیایند، اما باز و بسته شدن شان خیلی ساده و سبک است.

 1. عدم نیاز به تعمیرات زیاد

یکی دیگر از قابلیت های درب اتوماتیک استفاده از متریال با کیفیت است. زمانی که این متریال استفاده می شود، دیگر نیازی نیست تا درب نگهداری، سرویس و … زیادی داشته باشد و در کم ترین زمان ممکن می توان آن را استفاده کرد. این قابلیت باعث شده تا در هزینه های شرکت های تهیه کننده هم صرفه جویی زیادی شود.

چطور از درب آلومینیومی نگهداری کنیم؟

در این بخش در شرکت ایمن پاد سپهر می خواهیم به شما بگوییم چطور می توانید از درب اتوماتیک آلومینیومی نگهداری کنید و طول عمر آن ها را بیشتر از آن چه که هست کنید.

یک سری نکات هستند که اگر شما درمورد درب اتوماتیک آلومینیومی رعایت کنید، می توانید از آن ها استفاده زیادی ببرید.

 • درب های آلومینیومی را روغن کاری کنید

اگر شما یک سری صداهای عجیب غریب درمورد درب اتوماتیک شنیده اید، حتما آن ها را روغن کاری کنید. اگر پیش دستی کنید و هر چند وقت یک بار درب ها را روغن کاری کنید و سیستم های لولا و قفل آن را بررسی کنید می توانید از مشکلات درب های آلومینیومی جلوگیری نمایید.

نحوه‌ی نگهداری از درب اتوماتیک

نحوه‌ی نگهداری از درب اتوماتیک

 • مراقب آب و رطوبت باشید

آب و رطوبت می تواند یک سری مشکلات را برای درب ها ایجاد کند، باید در نظر داشته باشید درب های اتوماتیک آلومینیومی اگر در معرض آب و رطوبت باشند قطعات آن ها خراب می شود. اگر تابلو کنترل های درب اتوماتیک روی دیوار نصب باشند و در معرض آب و رطوبت نباشند می توانند سال های سال برای شما کار کنند.

 • درب ها را تمیز کنید

برای نگهداری درب اتوماتیک آلومینیومی هیچ چیزی مانند تمیز کردن به آن ها کمک نمی کند، بهترین کار این است که هر چند وقت یک بار مناطق و قطعات اطراف درب ها را تمیز نمایید. باید به مدل های درب اتوماتیک باید در محل نصب آن ها را تمیز نمایید. گرد و خاک و تجمع آن ها به مرور زمان روی آن ها انباشته می شود، به همین دلیل می تواند یک سری مشکلات را ایجاد کند، از این رو شما باید هر چند وقت یک دفعه آن ها را تمیز کنید.

 1. حواستان به حشرات باشد

در درب های آلومینیومی قطعه ای وجود دارد که ترانسفورماتور نام دارد که در زمان کار گرما تولید می کند و این حرارت می تواند سبب شود تا حشرات به آن ها جذب شوند، اگر حشرات به داخل قطعات بروند می توانند باعث آسیب دیدگی به درب آلومینیومی شوند به همین دلیل شما باید حتما آن ها را از حشرات دور نگه دارید.

قیمت خرید درب اتوماتیک آلومینیومی

با توجه به موارد گفته شده دریافتیم که درب اتوماتیک آلومینیومی تا چه اندازه کاربرد و ویژگی دارند، اما قیمت خرید درب آلومینیومی چقدر است؟

در حال حاضر استفاده از درب های اتوماتیک در بسیاری از مکان ها رواج پیدا کرده است، درب های اتوماتیک آلومینیومی هم انواع گوناگونی دارند و هزینه آن ها با هم دیگر یکسان نیست، چرا که روی قیمت درب های اتوماتیک آلومینیومی یک سری عوامل تاثیر دارند که عبارتند از:

 • مواد اولیه و متریال استفاده شده
 • سایز و ابعاد درب
 • ضخامت
 • قطر آلومینیوم
 • نحوه خرید
 • قیمت روز بازار

با توجه به موارد گفته شده شما می توانید درمورد قیمت درب آلومینیوم کنجکاو باشید و استعلام بگیرید. اما باید بهتان بگوییم که یک سری روش هایی وجود دارد که شما می توانید راحت تر آن ها را بخرید. یکی از آن ها خرید اینترنتی است. در حال حاضر مجموعه های معتبر مانند ایمن پاد سپهر به شما محصولات و خدمات خودشان را به صورت اینترنتی ارائه می دهند و شما می توانید از آن ها استفاده کنید. خرید اینترنتی هم دسترسی شما را به جاهای معتبر باز می کند و همین که می توانید بدون محدودیت خرید کنید و همین طور که خریدی به صرفه و اقتصادی برای شماست، چون که نیازی نیست تا هزینه های جانبی خرید حضوری را پرداخت کنید. شما تنها با چند کلیک می توانید این خریدها را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست