درب اتوماتیک ضد سرقت چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

درب اتوماتیک ضد سرقت

در این بخش قصد داریم در مورد درب اتوماتیک ضد سرقت و ویژگی های آن مطالبی را به شما بیاموزیم. از آنجایی که انسان ها به دنبال امنیت و آرامش هستند هر روز تلاش هایی را در جهت حفظ امنیت خود انجام می دهند. یکی از مکان هایی که امنیت آن برای افراد مهم است حریم منزل می باشد. استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت می تواند تا حدود زیادی امنیت شما را تضمین کند. در واقع یکی از راههای مهم برای جلوگیری از ورود افراد ناشناس و متجاوز به حریم ساختمان شما استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت با ایمنی بالا می باشد. با استفاده از این درب ها میتوانید امنیت ساختمان خود را به طور قابل توجهی افزایش دهید  .

ضرورت استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت

بیشتر سرقت ها در زمان خالی بودن منزل رخ می دهد. به همین جهت استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت برای ساختمان ها ضروری است. کمک گرفتن از قفل های زیاد نمی تواند از سرقت جلوگیری نماید زیرا سارقان با روشهای مختلف قفل ها را باز میکنند و یا آنها را می شکنند از دربهای اتوماتیک ضد سرقت می توان در ساختمان های مختلف مانند ساختمان های اداری، مسکونی و تجاری استفاده نمود. این درب ها نسبت به نوع معمولی امنیت بالاتری داشته و سارقان نمی‌توانند به‌راحتی آن را باز کنند.

از جمله ویژگی‌های مهم درب اتوماتیک ضد سرقت که باعث می شود امنیت آن بالاتر رود استفاده از ترکیب آهن چوب و فلز برای ساختن این درب ها می باشد. استقامت این درب ها بسیار بالا بود و به هیچ عنوان نمی توان آنها را تخریب کرد تا راه ورودی برای سارقان باز شود. جنس موادی که برای این درب ها مورد استفاده قرار گرفته است کارایی آن را دوچندان نموده است.

مزایا و ویژگی های درب اتوماتیک ضد سرقت

از جمله ویژگی های مهم درب ضد سرقت اتوماتیک امنیت بالای آن می باشد. طراحی این درب ها به گونه‌ای انجام شده است که مطابق با استانداردهای روز دنیا است. از دربهای ضد سرقت می توان در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود. این درب ها دوام و استحکام بالایی دارند. در مکان های مختلف میتوان از این درب ها استفاده کرد. بسیاری از انواع درب اتوماتیک ضد سرقت خاصیت ضد حریق نیز دارند. این درب ها عایق خوبی برای گرما و سرما محسوب می شوند.

فواید درب اتوماتیک ضد سرقت

 از آنجایی که صرفه جویی در انرژی امری ضروری محسوب می شود استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت کمک شایانی در این زمینه می نماید. استفاده از دربهای اتوماتیک ضد سرقت در طولانی مدت کاهش محسوسی در هزینه های انرژی ایجاد می نماید. از دیگر ویژگی های مهم درب اتوماتیک ضد سرقت عایق صدا بودن آن است. همچنین این درب ها می‌تواند از ورود گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری نماید. درب های اتوماتیک ضد سرقت آلودگی صوتی ایجاد نمی نمایند. از این درب ها در مکان هایی که  نیاز به عایق رطوبتی دارند نیز میتوان استفاده نمود.

موارد استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت

 درب اتوماتیک ضد سرقت می تواند از نوع شیشه ای برای استفاده در ساختمان های تجاری و اداری باشد. در ورودی مکان هایی مانند بانک ها، سوپرمارکت های بزرگ و مکان های مشابه آن می توان از این درب های اتوماتیک استفاده نمود. استفاده از درب ضد سرقت در ساختمان های پر تردد و همچنین بیمارستان ها نیز ضروری است. ساختمان های بلند مسکونی و برج ها نیز می‌توانند با استفاده از این درب ها زیبایی و جذابیت بالایی را به محیط خود هدیه کنند. زیبایی و در عین حال امنیت بالا باعث شده است که استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت برای این مکان ها مناسب تر از درب های معمولی باشد.

طراحی درب های اتوماتیک ضد سرقت

امروزه طراحی زیبای درب های اتوماتیک ضد سرقت ظاهر زیبا و جذابی برای منزل شما به ارمغان می آورد. نمای ورودی ساختمان ها با استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت منحصر به فرد می شود. از آنجایی که درب ساختمان اولین چیزی است که افراد با آن مواجه می شوند باید در عین زیبایی کارایی بالایی نیز داشته باشد.

امنیت بالای درب های اتوماتیک ضد سرقت

 یکی از شروط اصلی استفاده از درب اتوماتیک تامین امنیت برای ساختمان است. استفاده از درب ضد سرقت باعث میشود آرامش و راحتی در منزل شما حکم فرما شود. البته باید به این نکته توجه کنید که استفاده از درب اتوماتییک ضد سرقت نیز ایمنی صددرصدی به ساختمان شما نمی دهد. شما باید استانداردهای لازم را در انتخاب درب و دیگر مواردی که مربوط به امنیت است رعایت نمایید. یکی از مهمترین مزیت های درب اتوماتیک ضد سرقت این است که این درب ها دوام بالایی دارند. برای خرید این محصول بهتر است به برند آن توجه نموده و در کنار زیبایی و عمر طولانی به امنیت آن توجه ویژه داشته باشید. عبور کردن از دربهای ضد سرقت برای کاربران بسیار ساده است و مشکلی ایجاد نمی کند.  

استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت

از آنجایی که امروزه بیشتر افراد شاغل هستند و زمان زیادی را بیرون از خانه سپری می‌کنند خانه ها مدت زیادی از روز را خالی هستند. این موضوع باعث می شود استفاده از درب اتوماتیک ضد سرقت ضروری باشد. این درب ها برای بالا بردن امنیت ساختمان طراحی و تولید شده اند. عملکرد درب های اتوماتیک ضد سرقت به گونه ای است که در زمان های عادی مانند درب معمولی عمل میکنند و ویژگی های امنیتی آن در زمان عدم حضور افراد در خانه فعال میگردد.

 استفاده از این درب ها در مکان های مختلف می تواند به منظور جلوگیری از ورود افراد ناشناس مورد استفاده قرار گیرد. گذر کردن از این درب ها برای سارقان دشوار است. برخی درب های اتوماتیک ضد سرقت به گونه ای برنامه ریزی می شوند که مثلاً شب ها به شکل اتوماتیک فعال شوند و از هرگونه سرقت جلوگیری نمایند. برخی دربهای ضد سرقت در  صورت اعمال زور برای شکستن و آسیب زدن به آنها توسط سارقان شروع به آژیر کشیدن می کنند. بعضی از این درب ها امکان ارسال پیام هشدار به مالک ساختمان و یا  مراکز انتظامی را نیز دارند.

خرید درب اتوماتیک ضد سرقت

در هنگام خرید درب اتوماتیک ضد سرقت باید نیاز خود را به خوبی تشخیص داده و هدف خود را از خرید این درب ها بدانید.  همچنین باید توجه کنید که انتظار شما از یک درب ضد سرقت چیست تا بتوانید بهترین نوع آن را انتخاب نمایید. موضوع دیگر در خرید درب ضد سرقت جنس درب می باشد. درب های اتوماتیک ضد سرقت معمولاً از ام دی اف ساخته شده اند که باید به اندازه کافی مرغوب باشند. هرچه درب ضد سرقت شما استحکام و مقاومت بیشتری داشته باشد قیمت بالاتری دارد. دربهای ضد سرقت می‌توانند برای جلوگیری از ورود گرد و غبار نیز عایق خوبی باشند. بهتر است درب ضد سرقت خود را مراکز معتبر خریداری  نمایید. برخی از شرکت ها برای این درب ها گارانتی و تضمین کیفیت معتبر ارائه می کنند.

تولید درب اتوماتیک ضد سرقت

برای تولید این نوع درب ها معمولاً از دو لایه ورق فلزی که بسیار تقویت شده و محکم است استفاده می شود. ضخامت این ورق ها بین نیم تا دو میلیمتر می باشد. استفاده از این ورق ها در درب اتوماتیک ضد سرقت باعث می شود که مقاومت آن در برابر برش و ضربه بالا برود. باید به این نکته توجه داشته باشید که ضخامت ورقی که در چهارچوب درب ضد سرقت به کار می رود نیز اهمیت بالایی دارد. دربهای ضد سرقت معمولاً از جهت های مختلف به چهارچوب قفل میشوند.

 یکی از مهمترین اجزای درب ضد سرقت قفل آن محسوب می شود. در این نوع درب می توان از انواع قفل ها استفاده نمود. یکی از ویژگی های قفل هایی که در درب ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرند توپر بودن زبانه است. برخی از قفل ها مقاومت بسیار بالایی دارند و ضد برش و حتی ضد اسید هستند. داشتن این ویژگی ها باعث می شود امنیت قفل ها بسیار بالاتر باشد.

قفل های مورد استفاده در درب ضد سرقت

قفل های مختلف می تواند بر روی درب اتوماتیک ضد سرقت نصب شود. از جمله این قفل ها قفل های کارتی و اثر انگشتی می باشد. در دربهای ضد سرقت لولا از بیرون قابل مشاهده نمیباشد. این ویژگی سبب می‌شود سارقان نتوانند با استفاده از اهرم درب را باز کنند. دربهای ضد سرقت می توانند روکش های مختلفی از جنس فلز، ام دی اف، چرم و یا چوب طبیعی داشته باشند.

اگر مکان مورد نظر که می خواهید در آن از درب ضد سرقت استفاده کنید بسیار مهم باشد می توانید از درب های محکم تر که یک لایه فولادی در آن به کار رفته است استفاده کنید. ضخامت لایه فولادی در این درب ها معمولاً دو میلیمتر است. لایه میانی این درب ها نیز با تزریق موادی به صورت ضد اسید و ضد برش در آمده است که تخریب آن را غیر ممکن میکند. این درب ها ضد حریق هستند و تا مدت زمان زیادی می توانند در برابر حرارت مقاومت نمایند. شرکت ایمن پاد سپهر تولیدکننده انواع درب های اتوماتیک با کیفیت ایرانی است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست