هنر استفاده از درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان

هنر استفاده از درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان یکی از مهم ترین چیز هایی است که یک مهندس باید به آن آگاه باشد و البته آن را به نحو احسنت انجام دهد. استفاده از درب ها یکی از بهترین ایده ها برای طراحی داخلی ساختمان است؛ درب ها، زیبایی خانه را دو چندان می کنند؛ شما می توانید برای نوسازی خانه هایتان از درب های اتوماتیک بهره بگیرید. این درب ها را می توانید به راحتی نصب کنید؛ البته لازم به ذکر است، این درب ها انواع مختلفی دارند؛ شما می توانید با تکیه بر سلیقه خود و البته دکوراسیون خانه تان این درب ها را انتخاب کرده و آن ها را نصب کنید.

از درب ها با متریال های مختلف در طراحی داخلی ساختمان استفاده می شود؛ بعضی ها فکر می کنند که فقط از درب های چوبی می توان در طراحی داخلی ساختمان استفاده کرد؛ اما این طور نیست. شما می توانید از درب های دیگری با متریال ها و جنس های دیگر در طراحی داخلی ساختمان ها استفاده کنید. این روزها معماران و طراحان داخلی خانه ها به این فکر افتاده اند که با استفاده از درب ها به طراحی داخلی ساختمان توجه بیشتری کرده و البته قسمت های مختلف خانه را از هم جدا کنند؛ برای مثال با استفاده از درب می توان آشپزخانه را از پذیرایی جدا کرد.

برخی از درب ها جای بسیار کمی را اشغال می کنند که محبوبیت این درب ها نسبت به درب های دیگر بیشتر است؛ درب هایی که جای کمتری را اشغال می کنند، در بیشتر وقت ها اتوماتیک هستند. درب اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

درب های اتوماتیک و متریال آن ها در طراحی داخلی ساختمان

در این بخش به توضیح درب های اتوماتیک و متریال آن ها در طراحی داخلی ساختمان خواهیم پرداخت.

1. درب های چوبی

درب های چوبی بیشترین کاربرد را در اکثر خانه ها دارند؛ این درب ها جزو درب های کلاسیک در طراحی داخلی ساختمان بوده و افراد زیادی طرفدار این درب ها هستند. این درب ها هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک وجود دارند؛ در خانه های امروزی از درب های چوبی اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان ها استفاده می شود. این درب ها به صورت کشویی عمل می کنند؛ البته انواع دیگر از آن نیز وجود دارد.

2. درب های شیشه ای

یکی دیگر از متریال های پرکاربرد شیشه است؛ شیشه ها در هر زمینه ای که فکرش را بکنید، کاربرد دارند. یکی از آن زمینه ها، ساخت درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان ها است. این درب ها محبوبیت بسیار زیادی بین افراد دارند و موجب مدرن تر شدن خانه ها و ساختمان ها خواهند شد. درب های شیشه ای انواع مختلفی دارند و آن ها را می توان به صورت شفاف، کدر و طرح دار خریداری کرد. این درب ها زیبایی خانه شما را دوچندان خواهند کرد.

3. درب های پی وی سی

این درب ها دربرابر رطوبت بسیار مقاوم هستند؛ از این درب ها در تراس، سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شود. درب های پی وی سی به صورت دستی باز و بسته می شوند ولی می توان آن ها را به درب های اتوماتیک نیز تبدیل کرد. این درب ها کاربرد بسیار زیادی دارند؛ البته زیبایی آن ها به زیبایی درب های شیشه ای و چوبی نخواهد رسید.

ظاهر درب ها در طراحی داخلی ساختمان

ظاهر درب ها در طراحی داخلی ساختمان

ظاهر درب ها در طراحی داخلی ساختمان

ظاهر درب ها در طراحی داخلی ساختمان به شرح زیر است.

1. درب های مخفی

این درب ها بسیار زیبا و مخفی هستند و در طراحی داخلی ساختمان بسیار کاربرد دارند. این درب ها زمانی که بسته می شوند به دکوراسیون خانه تبدیل شده و کسی از وجود آن ها باخبر نخواهد شد. می توان این درب ها را به صورت کشویی تهیه کرد. در این صورت درب ها به صورت اتوماتیک عمل خواهند کرد و هیچ جایی را اشغال نمی کنند.

2. درب های کشویی

درب های کشویی در طراحی داخلی ساختمان بسیار کاربردی هستند؛ این درب ها به دلیل این که جای زیادی را اشغال نمی کنند، بسیار محبوب اند و از آن ها استفاده های زیادی در این زمینه می شود. این درب ها به صورت اتوماتیک باز و بسته می شوند و سیستم کاری آن ها به این صورت است که وقتی روبه روی آن می ایستید، باز خواهند شد. البته این درب ها به صورت دستی نیز باز و بسته می شود. این درب ها سبک مدرن و کلاسیکی دارند؛ برای مثال درب های چوبی که به صورت کشویی کار می کنند بسیار زیبا و خارق العاده هستند.

3. درب های آینه ای

این درب ها نیز مانند درب های دیگر در طراحی داخلی ساختمان کاربرد دارند ولی پوشش آن ها آینه است؛ این درب ها برای اتاق های کوچک بسیار کارآمد هستند و می توان از آن ها در طراحی داخلی ساختمان استفاده کرد. درب های آینه ای را نیز می توانیم به درب های اتوماتیک تبدیل کنیم. این درب ها می توانند به صورت دولنگه باز و بسته شوند.

مزایا درب های شیشه ای

شاید برخی از شما فکر کنید که از درب های شیشه ای فقط در ساختمان های اداریی و تجاری می توان استفاده کرد؛ ولی این طور نیست. شما می توانید از این درب ها در داخل خانه ها نیز استفاده کنید؛ این درب ها نمای بسیار خوبی دارند و خانه شما را زیباتر خواهند کرد. شما می توانید به وسیله درب های شیشه ای خانه های خود را مدرن تر و شیک تر کنید. این درب ها را می توان در جدا کردن حمام از خانه، آشپزخانه از پذیرایی و … استفاده کرد. این درب ها بسیار کارآمد هستند.

مزایا درب های چوبی

درب های چوبی در طراحی داخلی ساختمان نقش بسیار مهمی دارند؛ از آن جایی که از درب های چوبی در خانه ها بسیار استفاده می شود، شما می توانید با استفاده از این درب ها خانه های خود را زیباتر و کلاسیک تر کنید. در گذشته مکانیزم کار این درب ها به صورت دستی بود؛ اما امروزه از آن ها به صورت مکانیکی نیز استفاده می شود. این درب ها ویژگی ها و مزایا بسیار زیادی دارند؛ یکی از آن ها مقاوم بودن این درب ها است. شما می توانید با خیال راحت از این درب ها درطراحی داخلی ساختمان استفاده کنید.

مزایا درب های پی وی سی

همان طور که گفته شد، این درب ها بیشتر در حمام ها و سرویس بهداشتی ها استفاده می شود؛ اما شما می توانید از آن ها در تراس ها و حیاط خلوت ها نیز استفاده کنید. این درب ها مقاومت بسیار زیادی دربرابر رطوبت دارند؛ شما می توانید از این درب ها به صورت اتوماتیک در بالکن ها و حیاط خلوت ها استفاده کنید.

ویژگی درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان

ویژگی درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان

ویژگی درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان

ویژگی درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان به شرح زیر است:

• زیبایی

زیبایی یکی از ارکان بسیار مهم در طراحی داخلی ساختمان است؛ شما باتوجه به سبک مورد علاقه و سلیقه تان، این درب ها را انتخاب می کنید. زیبایی درب ها باعث می شود، جذابیت دکوراسیون خانه شما دوبرابر شود. شما می توانید با تکیه بر سلیقه خودتان یکی از زیباترین درب های اتوماتیک را برای خانه خود انتخاب کنید. زیبایی یکی از فاکتور های مهم است؛ طوری که اگر چیزی زیبا نباشد کمتر کسی جذب آن می شود و از آن استفاده می کند؛ به همین دلیل زیبایی بسیار مهم است و باید به آن توجه کرد.

• کمک به افراد کم توان و ناتوان

شاید افرادی که از ویلچر استفاده می کنند یا نابینا هستند، نتوانند درب های را به راحتی باز کنند؛ درب های اتوماتیک در طراحی داخلی ساختمان به این افراد کمک می کند تا ورود و خروج شان به راحتی انجام پذیرد. این درب ها علاوه بر زیبایی، به این افراد نیز کمک می کنند. کمک به افراد ناتوان و کم توان باعث می شود آن ها راحت تر رفت و آمد خود را انجام دهند.

• قیمت

قیمت این درب ها بسیار مناسب است؛ البته این درب ها در ابعاد و اندازه های مختلفی ایجاد می شوند و به همین دلیل قیمت آن ها مختلف است. قیمت این درب ها به عامل دیگری نیز بستگی دارد؛ جنس درب ها بسیار مهم است؛ یعنی شما اگر درب شیشه ای بخرید، قیمت آن با درب چوبی متفاوت خواهد بود. البته قیمت این درب ها بسیار مقرون به صرفه است.
قیمت این درب ها بسیار متفاوت است؛ یعنی ممکن است قیمت دو در شیشه ای با یکدیگر متفاوت باشد. در انتخاب جنس به قیمت هم باید توجه کنید ولی کیفیت بسیار مهم تر از قیمت است.

درب های اتوماتیک را از کجا بخریم؟

شرکت ایمن پاد سپهر با سالها تجربه در زمینه فروش انواع درب های اتوماتیک، از عرضه کنندگان اصلی این درب ها می باشد؛ شما می توانید با استفاده از رهنمایی کارشناسان ما و با اطمینان کامل، انواع درب ها را سفارش دهید. شما می توانید این درب ها را به صورت اینترنتی ثبت سفارش کنید و در زمان مقرر، درب ها را تحویل بگیرید. و نیز می توانید به صورت حضوری مراجعه کنید و یا اینکه طرهای سفارش خود را برای ما ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست