درب پارکینگ زیر سقفی یا رول آپ چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

درب پارکینگ زیر سقفی چیست؟

آیا شما هم به دنبال یک درب پارکینگ خاص، با کیفیت و قوی هستید؟ حتما تا به امروز حداقل یک بار نام مدل ها و ساختار های مختلف درب پارکینگ زیر سقفی را شنیده اید. این مدل از انواع درب پارکینگ یک سری ویژگی های خاص داشته و شما با خیال راحت می توانید آن را در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید. به صورت کلی درب پارکینگ زیر سقفی، ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. این محصول طول عمر زیادی داشته و می تواند نیاز های پروژه های مختلف را به راحتی رفع نماید. امروز ما قصد داریم تا در مورد انواع درب پارکینگ زیر سقفی و مهم ترین کاربرد این محصول فوق العاده خاص و قوی با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

درب پارکینگ زیر سقفی چیست؟

بیایید تا کارمان را با پاسخ به یک سوال مهم شروع کنیم. درب پارکینگ زیر سقفی چیست و چه کاربردی دارد؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که درب های اتوماتیک مخصوص پارکینگ می توانند با عملکرد های متنوعی در بازار به فروش برسند. یکی از بهترین و با کیفیت ترین مدل های این محصول مربوط به درب اتوماتیک زیر سقفی می باشد. این محصول که طول عمر زیادی دارد، می تواند در موقعیت های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به خاطر داشته باشید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع این درب در بازار موجود بوده و هر کدام از این مدل های درب اتوماتیک هم یک سری ویژگی های خاص را در خود جای داده اند.

درب پارکینگ زیر سقفی که با نام های خاصی همچون درب رول آپ هم شناسایی می شود، یک نوع درب اتوماتیک کرکره ای به حساب می آید. این محصول به سمت بالا جمع شده و سپس نسبت به باز کردن پارکینگ اقدام می نماید. به خاطر داشته باشید که این محصول به عنوان رایج ترین و پر کاربرد ترین مدل درب اتوماتیک شناخته شده است. مدلی که استفاده از آن در پروژه های مختلف نتایج مطلوبی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته که این محصول فقط برای پارکینگ نبوده و شما می توانید آن را برای مراکز تجاری، فروشگاه های مختلف و آپارتمان ها هم مورد استفاده قرار دهید. این محصول به راحتی با هر محیط و هر مکانی همگام سازی شده و با استفاده از خدمات تکنسین های حرفه ای هم نصب می شود.

معایب و مزایای درب پارکینگ زیر سقفی

البته که انواع درب پارکینگ زیر سقفی مزایای زیادی را در خود جای داده اند. درب های رول آپ در مدل های متنوعی در بازار به فروش رسیده و  مزایای آنها هم بسته به نوعشان متغیر است. اولین مورد از مزایای درب پارکینگ زیر سقفی مربوط به کیفیت ساخت این محصول می باشد. حتما می دانید که کیفیت ساخت این محصول در مقایسه با دیگر مدل های درب نسبتا بالا تر می باشد. جدا از این مسئله، شرکت های تولید کننده می توانند مواد اولیه متنوعی را در جهت طراحی و ساخت این کالای فوق العاده به کار گیرند. این مواد اولیه می توانند به صورت مستقیم کیفیت نهایی درب پارکینگ زیر سقفی را تحت تاثیر خود قرار دهند.

دومین مورد از مزایای درب پارکینگ زیر سقفی مربوط به نصب است. این محصول برای نصب شدن به فضای زیادی نیاز نداشته و شما با خیال راحت می توانید آن را در موقعیت های مختلف نصب کنید. در ضمن، قیمتی که شما باید برای خرید این مدل از انواع درب پرداخت کنید معقولانه بوده و خیلی سنگین نمی باشد. جالب است بدانید که این محصولات انرژی کمی مصرف کرده و در صورتی که شما هم به دنبال صرفه جویی در مصرف انرژی هستید، با خیال راحت می توانید آنها را در موقعیت های مختلف به کار گیرید.

سومین مورد از مزایای درب پارکینگ زیر سقفی مربوط به راه اندازی این محصول می باشد. به صورت کلی، درب های رول آپ به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات در برابر باران، برف و سایر آسیب های محیطی مقاوم بوده و استفاده از آنها مشکلی را برای شما ایجاد نخواهد کرد. در ضمن، این درب ها می توانند با قفل های برقی همخوانی داشته باشند. استفاده از قفل های برقی همراه با این محصولات به آنها اجازه می دهد تا قدرت عملکردی بالایی را کسب نمایند. در هر صورت، برای دریافت بیشترین بازدهی ممکن شما می توانید هم اکنون و با خیال راحت انواع این درب را به کار گیرید.

جدا از همه این موارد، درب پارکینگ زیر سقفی یک سری معایب خاص را نیز در خود جای داده است. مثلا سرعت عملکرد این دستگاه پایین بوده و در صورتی که شما به درستی آن را سرویس نکنید، عملکرد کلی و جامع آن با اختلال مواجه می شود.

بررسی اجزای درب رول آپ

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق درب پارکینگ زیر سقفی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که شناسایی و معرفی اجزای درب رول آپ کار ساده ای است. در لیست زیر، شما می توانید چند مورد از مهم ترین اجزای به کار رفته در طراحی و ساخت این محصول فوق العاده را مشاهده نمایید. هر کدام از این موارد به نحوی خاص بر روی عملکرد کلی و جامع آن تاثیر گذار هستند.

  • تیغه کرکره: این قسمت می تواند عرضی برابر با 6 تا 10 سانتی متر داشته باشد. این محصولات بدنه اصلی را تشکیل داده و می توانند همراه با رنگ سفید در بازار به فروش برسند.
  • موتور گیربکس: این موتور نقش مهمی در عملکرد بازی کرده و می تواند باعث باز یا بسته شدن درب شود.
  • رول یا درام: این محصول وظیفه مدیریت عملکرد و باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد.
  • ریل ها: حتما می دانید که کاربرد ریل چیست. این محصول محیطی را برای حرکت این مدل از انواع درب فراهم کرده و باعث باز یا بسته شدن آن می شود. شما با خیال راحت می توانید آن را به کار گیرید.

مزایای درب زیر سقفی یا رول آپالبته، بسته به نوع درب پارکینگ زیر سقفی، این محصول می تواند از تجهیزات و ابزار های مختلفی تشکیل شده باشد. هر کدام از این تجهیزات و ابزار ها به نحوی خاص بر روی نتیجه نهایی تاثیر گذار خواهند بود.

نکات مهم برای خرید درب پارکینگ زیر سقفی

در صورتی که شما هم به دنبال خرید درب پارکینگ زیر سقفی هستید، باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. هر کدام از این نکات به نحوی خاص بر روی نتیجه نهایی تاثیر گذار خواهند بود. اولین نکته مهم در هنگام خرید درب رول آپ مربوط به کیفیت ساخت این محصول می باشد. در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع این درب در بازار موجود بوده و شما با خیال راحت می توانید آن را در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید. دومین نکته مهمی که در هنگام خرید درب پارکینگ زیر سقفی شما باید آن را مد نظر خود قرار دهید مربوط به فروشنده است. امروزه فروشگاه های زیادی در زمینه فروش اجزای درب رول آپ فعالیت می کنند. ولی برای خرید شما همواره باید خرید خود را از طریق بهترین مراکز عرضه کننده ایرانی ثبت کنید تا با مشکلی مواجه نشوید.

قیمت این مدل از انواع درب چقدر است؟

قیمتی که شما باید برای خرید درب پارکینگ زیر سقفی پرداخت کنید ثابت نیست. هزینه نهایی این مدل از انواع درب هوشمند متغیر بوده و تحت تاثیر عوامل و فاکتور های زیادی کم و زیاد می شود. هر کدام از این عوامل و فاکتور ها، به نحوی خاص بر روی قیمت نهایی تاثیر گذار هستند. اولین عاملی که شما باید به آن توجه داشته باشید مربوط به فروشنده است. خرید از بهترین فروشگاه ها مساوی با خرید با بهترین قیمت خواهد بود. دومین عامل مربوط به ویژگی های کالا و کیفیت آن می باشد. هرچه کیفیت کالا بالا تر رود، قیمت پرداختی شما هم بیشتر خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار در قمیت درب پارکینگ زیر سقفیکلام آخر

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، درب پارکینگ زیر سقفی محصولی فوق العاده قوی و با کیفیت به حساب می آید که در دسته بندی های متنوعی به فروش می رسد. این محصول کاربردی طول عمر زیادی داشته و مزایای زیادی را نیز در خود جای داده است. همین مزایا باعث شده اند تا استفاده از مدل ها و ساختار های مختلف آن در موقعیت های مختلف به مسئله ای مهم تبدیل شود. البته که قیمت نهایی این محصول تحت تاثیر یک سری عوامل خاص متغیر است. پس، اگر شما هم به دنبال خرید درب پارکینگ زیر سقفی هستید باید نکات ذکر شده را مد نظر خود قرار دهید.

شرکت ایمن پاد سپهر تولیدکننده انواع درب باکیفیت ایرانی و نماینده انحصاری گیلگن سوئیس در ایران است که آماده برطرف کردن نیاز شما به انواع درب های اتوماتیک (حتی درب های سفارشی با کارکرد خاص) است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست