درهای خاص

انواع درهای خاص

درب های خاص بسته به نیازهای ما در جای جای ساختمان کاربردها و استفاده های اختصاصی و منحصر به فردی را دارند که مانند انواع درب اتوماتیک با توجه به کارایی آنها در ساختمان انتخاب می شوند. در زیر به تعدادی از انواع این درهای خاص اشاره می کنیم:

  • درهای ضد دود و ضد حریق: در ساخت فریم ، لاستیک های درزبندی ، پانل و شیشه این نوع سیستم ها از متریال ضد حریق استفاده می شود به نحوی که در هنگام حریق بسته به کیفیت و نوع سیستم معمولا از یک تا دو ساعت در برابر دود و حریق مقاومت کرده و از سرایت آتش یا دود به بخش های دیگر ساختمان جلوگیری میکنند.
  • درهای فرار (Breakout Doors): این سیستم ها در حالت عادی بصورت کشوئی یا اسلایدینگ کار می کنند ولی در شرایط اضطراری  تحت فشار فیزیکی از داخل ، بصورت لولائی به سمت بیرون باز می شوند تا امکان فرار یا خروج افراد با سهولت بیشتری فراهم گردد البته همیشه این حرکت به منظور فرار اضطراری نیست بلکه میتواند جهت فراهم شدن باز شوی بیشتر به منظور عبور بار یا  اتومبیل نیز باشد. این  سیستم ها میتوانند به نحوی ساخته شوند تا در صورت نیاز لنگه های ثابت نیز به همین شکل باز شوند. بیشترین کاربرد درهای فرار در زون حریق اماکن، ورودی سالن های پر جمعیت و نمایشگاه های اتومبیل می باشد.
  • درهای نیمه سنگین: چنانچه وزن درهای اسلایدینگ از 150 کیلوگرم برای هر لنگه تجاور کند از اپراتور درهای نیمه سنگین استفاده می شود که تا هر لنگه 400 کیلو را می توانند جابجا کنند معمولا در این نوع سیستم ها از دو عدد موتور DC استفاده میشود . پانل درهای نیمه سنگین بصورت سفارشی و بر اساس نوع کاربری تهیه می شود.
  • درهای ضد سرقت : این سیستم ها اپراتور و فریم قوی تری دارند . میله های فولادی که داخل فریم ها تعبیه شده ، در حالت قفل ، لنگه ها را به یکدیگر و به زمین قفل می کنند . جوینت ها نیز از نوع فولادی و ضد سرقت می باشند.  همچنین شیشه درهای ضد سرقت از نوع ضد گلوله با لمینت چند لایه ساخته می شوند به این ترتیب امکان تخریب و گشودن این سیستم ها بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن است.
درهای خاص 5
درهای خاص 4
درهای خاص 8
درهای خاص 6
درهای خاص 7
درهای خاص 3
درهای خاص 2
درهای خاص 1
فهرست