در نگهداری درب برقی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نگهداری درب برقی

درب برقی در حال حاضر یکی از پر کاربرد ترین مدل درب ها در جاهای مختلف است، یعنی شما کمتر ساختمانی را مشاهده می کنید که از درب برقی استفاده نکرده باشد، چون که درب برقی یک سری ویژگی ها دارد و شما می توانید از آن ها بهره بگیرید. امروزه با گسترش تکنولوژی مردم علاقه دارند تا از محصولات جدید و به روز تر استفاده کنند، درب برقی هم شامل همین موضوع می شود، اما هر محصولی دارای یک ویژگی ها می باشد و طول عمری دارد. شما با نگهداری درب برقی می توانید طول عمر آن را بیشتر کرده و از آن بیشتر بهره بگیرید.

یک سری مواردی وجود دارد که سبب می شود تا طول عمر درب برقی بیشتر شود. این نگهداری درب برقی کمک می کند تا راندمان آن هم در ساختمان شما بیشتر شود. در این مطلب همره با شرکت ایمن پاد سپهر در مورد نکات مهم مربوط به درب برقی می نویسیم، پس با ما همراه بمانید.

نگاهی به درب برقی

پیش از آن که بخواهیم درمورد نگهداری درب اتوماتیک یا برقی به شما نکاتی را متذکر شویم، بهتر است نگاهی به خود درب برقی بیاندازیم. درب برقی همان مدل درب پارکینگ قدیمی هستند، با این تفاوت که بسیار پیشرفته ترند و کاربرد بهتری دارند. درب های برقی جدید، طراحی بهتری دارند و همین طور راحت تر کار می کنند. این درب ها به جریان برق وصل می شوند و از دور با ریموت کنترل قابلیت باز و بسته شدن دارند. درب های برقی تنوع زیادی دارند و امروزه برای بیشتر ساختمان ها به کار می روند.

درب برقی

درب برقی پارکینگ

چرا باید نگهداری درب برقی را انجام دهید؟

درب برقی از یک سری ساختاری برخوردار است. در حال حاضر وسایل مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها از یک سری وسایل و متریال تشکیل شده است که به مرور زمان دچار فرسودگی و کاهش عمر می شوند، به همین دلیل نگهداری درب برقی سبب می شود تا کارکرد و کارایی آن ها بیشتر شود.

در حال حاضر افراد تمایل ندارند که تعمیر و نگهداری لوازم جانبی درب اتوماتیک را خودشان انجام بدهند، چون که دغدغه ها روز به روز بیشتر شده است و همین طور درب هایی که نیاز به تعمیر و سرویس دائمی داشته باشند میزان خرابی آن ها بیشتر می شوند. زمانی که شما با چند نکته ساده، نگهداری درب برقی را انجام می دهید، می توانید طول عمر آن را افزایش دهید و هزینه های تعمیرات و سرویس آن را تا حد زیادی کم می کند. از طرفی باید به شما بگوییم که نگهداری درب برقی به استفاده بهینه از آن کمک می کند و سبب می شود تا به خوبی باز و بسته شود.

نکات نگهداری درب برقی

در زمان استفاده و نگهداری درب برقی باید به یک سری موارد توجه کنید که عبارتند از:

  • درب برقی را روغن کاری کنید

باید به این نکته توجه کنید که هر مدل درب برقی که در حال حاضر به کار می رود، نیاز به روغن کاری دارد. پیش از روغن کاری بهترین کار این می باشد که قطعات آن ها را بررسی کنید و پس از اطمینان از سالم بودن به دنبال روغن کاری بروید. اگر سیستم های اصطکاکی مانند قفل، لولا و ضامن خراب باشد حتما باید آن ها تعویض یا تعمیر کنید.

لازم به ذکر است که اگر با صدا و ساییدگی مواجه شده اید، با روغن کاری با احتمال زیاد حل می شود. روغن کاری سبب می شود تا میزان فرسایش و ساییدگی کم شود و طول عمر قطعات بیشتر شود. شما هر چند وقت یکبار باید برای نگهداری درب برقی آن را روغن کاری نمایید.

  • سنسور درب برقی را بررسی کنید

درب های برقی دارای یک سری سنسور ها و حسگرها هستند که با توجه به آن ها کار می کنند. سنسورها قابلیت های زیادی دارد که هر کدام از آن ها روی کارکرد محصولات تاثیر می گذارند. سنسور درب برقی این وظیفه را دارد تا با زدن دکمه ریموت کنترل، فرمان بسته و باز شدن را صادر کند و اگر سنسور دچار اختلال شود، کارکرد درب برقی دچار مشکل می گردد. به همین دلیل شما برای نگهداری درب برقی همیشه باید حواستان به سنسور ها باشد.

  • بررسی ریموت کنترل را فراموش نکنید

یکی دیگر از کارهایی که باید در نگهداری درب برقی انجام دهید، این است که ریموت کنترل را بررسی نمایید. ریموت کنترل در باز و بسته کردن درب برقی کارکرد خیلی مهمی دارد و اگر خراب شود، درب ها دچار مشکل می گردند. در زمانی که ریموت درب برقی خراب شود، چراغ آن کم نور تر خواهد بود و یا این که خاموش می شود. اگر ریموت خراب شود امکان دارد که باتری آن تمام شده باشد و باید آن را تعویض نمایید.

نحوه‌ی نگهداری درب برقی

نکات نگهداری درب برقی

  • بررسی همیشگی درب های برقی

فصل های مختلف آب و هوای گوناگونی دارند که روی درب های برقی تاثیر می گذارند، به همین دلیل شما در این زمان ها کاری که باید انجام دهید، این است که درب برقی را هر چند وقت یک دفعه بررسی کنید. ارزیابی کنید که ریموت ها به خوبی کار می کنند و همین طور درب ها باز و بسته می شوند، قطعات مشکلی نداشته باشند و حسگرها به خوبی عمل می کنند.

  • درب برقی را صدا گیری کنید

از لوازم و وسایلی که به جریان الکتریستیه وصل هستند اگر صداهای عجیب و غریب تولید شود، یک سری مشکلات در آن ها وجود دارد، به خصوص در زمانی که درب برقی باز و بسته می شود. برای نگهداری درب برقی همیشه حواستان باشد که درب به چه صورت باز می شود و آیا صدا تولید می کند یا خیر، در این زمان اگر خودتان هم تجربه ندارید حتما از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

  • عایق کردن موتور درب برقی

درب های برقی در زمان آب و هوایی مختلف حساسیت بیشتری دارند، یعنی این که شرایط دمایی روی آن ها تاثیر می گذارد. موتور در درب های برقی یکی از مهم ترین قطعات است. درب های برقی با توجه به موتور خیلی خوب کار می کنند، به همین دلیل همیشه سلامت موتور باید در اولویت شما باشد. برای این کار شما بهتر است موتور را عایق کنید، پوشاندن و عایق کردن موتور کمک می کند تا در زمستان ها از هوای سرد و در تابستان از افزایش دما در امان باشد. موتورها اگر خراب شوند درب دچار مشکلات جدی می شود و شما باید هزینه های زیادی را پرداخت کنید.

  • به کیفیت درب برقی توجه کنید

زمانی که شما درب برقی را تهیه می کنید، هر چند در نگهداری درب برقی باید توجه و تمرکز کنید تا کارکرد آن را بهبود بدهید، اما یک موردی که در نگهداری و کارایی درب ها تاثیر دارند کیفیت قطعات درب ها می باشند، هر چقدر درب ها از کیفیت بالایی تشکیل شده باشد می توانند سالیان سال بدون هیچ مشکلی کار کنند، پس بهترین کاری که شما باید انجام دهید، این است که قطعاتی که در درب برقی استفاده می شوند را مد نظر داشته باشید که از برندها و متریال مرغوب تهیه شده باشند.

  • درب برقی را تنظیم کنید

یکی از مواردی که خیال شما را از نگهداری درب برقی راحت می کند، تنظیم درب برقی می باشد. تنظیم کردن و بررسی همه جانبه درب، خیلی از مسائل آن را حل می کند.  زمانی که درب برقی را تنظیم می کند و آن را تراز می کنید و از کارکردش مطمئن هستید دیگر نیازی نیست تا نگران قطعات دیگر باشید، چرا که مشکلات درب های برقی در مان کارکرد درب، خیلی ساده و راحت فهمیده می شوند.

خرید درب برقی

تنظیم درب برقی

خرید درب برقی اتوماتیک از ایمن پاد سپهر

زمانی که درب برقی را از مجموعه های معتبر مانند شرکت ایمن پاد سپهر تهیه کنید، دیگر نیازی نیست تا نگرانی درمورد کارکرد آن داشته باشید، چون که مجموعه هایی معتبر به شما درب های برقی ارائه می دهند که از قطعات با کیفیت ساخته شده اند. این مدل درب ها دارای یک سری ویژگی ها می باشند و شما می توانید تا سالیان سال از آن ها بدون هیچ نگرانی استفاده کنید. اگر درب ها به صورت مطمئن تهیه شوند، این به این معناست که شما می توانید بدون هیچ نگرانی از آن بهره بگیرید.

 به همین دلیل تمام سعی تان را بکنید تا از مجموعه های معتبر ارائه دهنده خدمات درب اتوماتیک آن ها را تهیه نمایید. امروزه با گسترش اینترنت و خدمات آنلاین و استقبال روز افزون مردم دسترسی شما به مجموعه های معتبر درب اتوماتیک خیلی بیشتر از گذشته خواهد بود. شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن با شرکت های معتبر همچون ایمن پاد سپهر ارتباط برقرار کرده و درب برقی معتبر، به کمک راهنمایی کارشناسان متخصص تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست