راهنمای انتخاب درب برقی پارکینگ

انواع درب برقی پارکینگ

در این مطلب ما به بررسی انواع درب برقی پارکینگ و مزایا و معایب آن ها خواهیم پرداخت. با ایمن پاد سپهر همراه باشید.

درب برقی پارکینگ کشویی

امروزه با پیشرفت صنعت درب و ساخت و ساز، نوع معماری و علایق و سلیقه های افراد نیز تغییر کرده است. امروزه انواع درب برقی پارکینگ و خانه طراحی شده است. یکی از مهم ترین قسمت هایی که در هر خانه ای باید به نوع درب آن توجه بسیاری داشت، درب پارکینگ است. اگر خانه شما به گونه ای طراحی شده است که نمی‌توانید از درب های فلزی با فرفورژه های بزرگ استفاده کنید، توصیه ما استفاده از انواع درب اتوماتیک پارکینگ است. این درب ها زمانی استفاده می‌شوند که شما فضای کافی از لحاظ ارتفاع و عرض ندارید. همچنین اگر پارکینگ شما به گونه ای طراحی شده است که درب ورودی آن در همکف و خود پارکینگ به طبقه زیرین خانه می‌رود حتما باید از درب های برقی کشویی برای پارکینگ خود استفاده نمایید. این درب ها دارای مکانیزم ساده ای هستند. درب های برقی پارکینگ توسط چرخ دنده های پر قدرت از یک سمت به سمت دیگری کشیده می‌شوند.
یکی دیگر از مزایای استفاده از درب های برقی برای پارکینگ، عدم تحمل وزن زیاد توسط لولای درب می‌باشد. شما می‌توانید هر درب سنگینی را توسط جک های مخصوص به حالت کشویی در آورید. همچنین این درب ها به صورت راحت و روان باز می‌شوند و نیازی به یک شخص جهت باز کردن درب نیست. ضمنا این درب ها توسط ریموت باز می‌شوند و درب هایی با وزن بالا را نیز توسط جک های هیدرولیکی حمل می‌کنند. در ادامه به معرفی چند تا از مدل ها و نمونه های مختلف خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

درب کرکره‌ ای پارکینگ

درب کرکره‌ ای پارکینگ

درب پارکینگ کرکره ای برقی

یکی از بهترین و پر استفاده ترین انواع درب اتوماتیک پارکینگ، درب کرکره ای برقی است. این نوع درب قابلیت نصب بر تمام ورودی های پارکینگ ها را دارد. در صورتی که از درب آهنی پارکینگ خود خسته شده اید و یا مشکل استفاده از آن را دارید، می‌توانید از درب کرکره ای برقی برای پارکینگ خود استفاده کنید. این درب ها قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر انواع درب برقی پارکینگ دارند. نگهداری از آن ها نیز بسیار آسان است. فقط کافیست در بعضی از مواقع لولا های موجود بر روی موتور آن را روغن کاری نمود. این درب ها توسط یک ریموت یا چند ریموت رمزنگاری شده باز می‌شوند. جالب است بدانید که این رمز ها فقط بین درب و ریموت های مخصوص آن قابل استفاده است. پس بنابراین ریموت های دیگری قادر با باز کردن درب کرکره ای شما نخواهند بود.
یکی دیگر از بهترین مزایای این درب ها این است که طول عمر بسیار زیادی دارند. یعنی مانند درب های آهنی پوسیده نمی‌شوند. فقط باید گاهی وقت ها ریل ها و موتور آن را سرویس کرد تا درب، عملکرد درستی داشته باشد. یکی از بهترین مزایای این کرکره ها، عدم اشغال فضای کافی است. همچنین به دلیل استفاده از تیغ های آلومینیومی، صدای درب در هنگام باز و بسته شدن بسیار پایین است. آلومینیومی بودن این درب های کرکره ای یکی از بهترین مزایای آن ها است. به این دلیل که درب های آلومینیومی در برابر پوسیدگی بسیار مقاوم تر از درب های آهنی هستند. همچنین در مقابل سرما و گرما به میزان 80 درصد مقاوم هستند. همچنین در صورتی که ریموت درب را فراموش کنید، می‌توانید با استفاده از موبایل آن را باز کنید.

درب پارکینگ ریلی برقی

یکی دیگر از انواع درب برقی پارکینگ، درب اتوماتیک پارکینگ ریلی برقی می‌باشد. این درب ها در مکان هایی استفاده می‌شوند که با محدودیت فضا مواجه هستند. این درب ها با استفاده از چرخ دنده های مخصوص و قدرتمند به سمت مسیری که تعریف شده اند باز می‌شوند. حرکت آن ها نیز به صورت افقی می‌باشد. البته این نوع درب ها برای پارکینگ هایی مناسب است که رو باز هستند. این درب ها در مکان هایی همچون گیت ورودی کارخانه ها و پارکینگ های مخصوص انبار ها استفاده می‌شوند. البته در حالت کلی یکی از مزایای استفاده از درب های ریلی برقی، کاهش خطر سرقت خودرو می‌باشد. زیرا این نوع درب را با ریموت باز می‌کنید و نیازی به پیاده شدنتان از خودرو نیست. امروزه این نوع درب ها از سری درب های مدرن به حساب می‌آیند و ترجیح بسیاری از افراد است. دلیل آن نیز استفاده راحت از آن و قابلیت طراحی مدل های مختلف بر روی آن است.
این درب ها نیز همانند سایر درب ها می‌توانند دو لنگه باشند. همانطور که گفتیم این درب ها را در ورودی های کارخانه ها و پارکینگ ها استفاده می‌کنند. دلیل آن نیز وزن بالای درب ها است. با استفاده از درب های ریلی سنگینی درب نیز عملا معنا ندارد و به راحتی توسط ریموت باز می‌شوند. در حالت کلی این درب ها فضای کمتری را اشغال می‌کنند و سرعت بالایی در باز شدن دارند. همچنین برای پارکینگ های عریض نیز می‌توان از درب های دو لنگه ریلی استفاده کرد.

درب ریلی پارکینگ

درب ریلی پارکینگ

درب پارکینگ زیر سقفی

همان طور که می‌دانید امروزه برای این که درب ها فضای بیشتری را نگیرند، از درب های اتوماتیک استفاده می‌شود. یکی انواع درب برقی پارکینگ، درب پارکینگ زیر سقفی می‌باشد. این نوع درب ها از جدید ترین درب های موجود می‌باشد. حتی می‌توان به جرات گفت که این مدل از درب ها در تمام کشور ها به نوعی سیستم جدید شناخته شده اند. مکانیزم کلی این درب ها به این شکل است که به هنگام باز کردن درب، تمامی درب از پایین به سمت بالا کشیده شده و بر زیر سقف قرار می‌گیرد. ریل های مخصوص این درب از کف زمین تا زیر سقف داخلی پارکینگ کشیده شده اند و توانایی حمل درب را دارند. این درب ها نیز همانند سایر درب ها دارای مزایای مختلفی هستند. برای مثال، این درب ها دارای ویژگی ضد نفوذ هستند. یعنی در برابر ورود سارقین مقاوم هستند. همچنین مقاومت خوبی در برابر فرسایش دارند. این درب ها به دلیل استفاده از پنل های فوم دار صدای بسیار کمی دارند.
به این درب ها درب سکشنال نیز می‌گویند. همان طور که گفتیم، بهترین مزیت این درب ها، جمع شدن پنل های آن به زیر سقف است. به همین ترتیب فضای کمتری را نیز اشغال می‌کنند. فضایی که این درب ها اشغال می‌کنند 15 سانتی متر از روی سقف است. ضخامت این پنل ها 4 سانتی متر و ارتفاع آن ها نیز 48 سانتی متر می‌باشد. این درب ها دارای رنگ بندی ها مختلفی نیز هستند. حتی نوع بی رنگ آن ها نیز وجود دارد که شما می‌تواند به هر رنگی که دلتان می‌خواهد آن ها را رنگ آمیزی کنید.

قیمت انواع درب برقی پارکینگ

همان طور که می‌دانید، قیمت انواع درب برقی پارکینگ با توجه به مکانیزم و عملکرد آن ها متفاوت است. در حالت کلی، قیمت درب های اتوماتیک و برقی برای پارکینگ ها قیمت کمتری نسبت به درب های آهنی دارند. همچنین مهم ترین عواملی که می‌تواند بر روی قیمت درب های برقی پارکینگی تاثیر بگذارند، نوع موتور و کیفیت پنل ها و پروفیل های استفاده شده در آن ها است. همچنین نوع تیغه این درب ها بر قیمت آن ها تاثیر گذار است. تیغه های انواع درب برقی پارکینگ می‌توانند فولادی، آلومینیومی، پلی کربنات و … باشند. تمام این ها نیز به سلیقه و بودجه مشتری وابسته است. برای مثال، اگر مشتری می‌خواهد که باز شدن درب پارکینگ وی بی صدا باشد، می‌تواند از تیغه های آلومینیومی استفاده کند. دومین عامل تفاوت قیمت این درب ها، موتور آن ها است. هر چقدر قدرت و کیفیت این موتور ها بیشتر باشد، قیمت آن ها نیز بالاتر خواهد بود.
هزینه سرویس و نگهداری این درب ها نیز بستگی به مدل آن ها دارد. برای مثال، هزینه سرویس درب های سقفی بالاتر از سایر مدل ها است. این درب ها به دلیل داشتن موتور مخصوص و ریل های نصب شده به سقف از حساسیت بالایی برخوردار هستند. به طور کلی انواع درب برقی پارکینگ با کارایی های یکسان ولی با عملکرد متفاوت وجود دارد. انتخاب این درب ها نیز بسته به شرایط محیطی آن محل می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست