شیشه میرال چیست و چه کاربردی دارد؟

شیشه میرال چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از شیشه هایی که کاربرد بسیار زیادی دارد و از آن در ساخت درب شیشه ای اتوماتیک مانند درب های گردان، لولایی و درب گیت کنترل تردد مانند گیت اسلایدینگ یا کشویی استفاده می شود، شیشه میرال است. همان طور که می دانید شیشه ها باید بسیار مقاوم باشند تا بتوان از آن ها در هر دمایی بهره گرفت. شیشه میرال از آن دست شیشه هایی است که استحکام بسیار بالایی دارد؛ نام دیگر این شیشه ها، شیشه سکوریت یا نشکن است. شیشه میرال در مکان های متفاوتی استفاده می شود که به آن ها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید کاربرد شیشه میرال را بدانید و از آن ها استفاده کنید، با ما همراه باشید و این مقاله را بخوانید.

شیشه میرال و کاربرد آن

از شیشه میرال می توان در جاهایی استفاده کرد که به شیشه های نشکن نیاز است؛ برای مثال می توان از این محصول در ساخت گاز، هود و … بهره گرفت. در بیشتر مغازه ها نیز از درب شیشه سکوریت استفاده می شود و دلیل استفاده از آن بالا بردن امنیت مغازه و افرادی که داخل آن هستند، است.

درب های اتوماتیک که در فروشگاه ها، فرودگاه ها، ادارات و مکان هایی نظیر این ها استفاده می شود، از شیشه میرال ساخته شده است. در ساخت ویترین ها نیز می توانید از این شیشه استفاده کنید؛ کاربردهای این شیشه بسیار زیاد است.

1. ساخت وسایل خانه

از این شیشه در ساخت لوازم بسیار زیادی اعم از وسایل خانه استفاده می کنند؛ همان طور که همه شما می دانید، مایکروفرها دارای قسمت شیشه ای هستند که این همان یک کاربرد از شیشه سکوریت است. در یخچال ها به دلیل دمای بالا نیز از این نوع شیشه استفاده می شود؛ استفاده از این شیشه ها در آشپزخانه امنیت آن ها را بالا می برد.

شیشه میرال و کاربرد آن

شیشه میرال و کاربرد آن

2. ساخت خودرو

هنگامی که شیشه های ماشین شکسته شوند، به تکه های بسیار ریز و بی خطری تبدیل خواهند شد؛ این شیشه همان شیشه میرال است که دلیل استفاده از آن کاهش خطرات هنگام شکستن شیشه ها در هنگام تصادف است.

3. ساخت پله

اگر دقت کرده باشید برخی از خانه هایی که در داخل منزل شان پله وجود دارد، برای ساخت آن از شیشه استفاده شده است؛ به طور طبیعی این ها باید استحکام و مقاومت بسیار بالایی داشته باشند؛ از این رو در ساخت آن ها نیز از شیشه میرال بهره می گیرند. این شیشه ها از سقوط افراد جلوگیری خواهند کرد.

4. ساخت پنجره

در ساخت پنجره ها نیز باید از متریالی استفاده کرد که بسیار مقاوم و علاوه بر آن زیبا باشد؛ به همین دلیل باید به جنس شیشه ها توجه بسیار زیادی کنیم؛ پس بهتر است از شیشه میرال در ساخت آن ها بهره گیری کرد.

ساخت پنجره از کاربردهای شیشه میرال

ساخت پنجره از کاربردهای شیشه میرال

5. ساخت درب شیشه ای اتوماتیک

یکی از مهم ترین کاربردهای شیشه سکوریت ها همان استفاده از آن ها در ساخت درب شیشه ای اتوماتیک مثل درب های اتوماتیک تاشو است؛ این درب ها یکی از درب هایی هستند که بیشتر فروشگاه ها و … از آن بهره می گیرند. با استفاده از این شیشه ها می توان از اتفاقات بسیار زیادی جلوگیری کرد.

6. ساخت درب حمام

از شیشه میرال در ساخت درب حمام استفاده می شود و با بهره گیری از این شیشه ها می توان حمام را از سرویس بهداشتی و … جدا کرد. این شیشه ها نشکن هستند و می توانند دمای بالای را تحمل کنند.

مزایا استفاده از شیشه میرال

مزایای استفاده از شیشه میرال

مزایای استفاده از شیشه میرال

• ایمن

می توان گفت این شیشه ها از لحاظ امنیت بالاترین هستند؛ به طوری که می شود از آن ها در هر مغازه و خانه ای استفاده کرد و اگر شکسته شوند نیز هیچ خطری برای شما نخواهند داشت.

• مقاوم در هر دما

شما می توانید در هر جای دنیا از این شیشه ها استفاده کنید و آن هم به این دلیل است که شیشه میرال در برابر هر دمایی مقاوم است و می توان از آن در سردترین دما و حتی گرم ترین دما نیز بهره گرفت.

• متنوع

شیشه میرال ها در طرح ها و رنگ های متفاوتی تولید می شوند و شما می توانید بسته به سلیقه و نوع مکان مورد استفاده از آن، از شیشه سکوریت ها استفاده کنید. تنوع زیاد آن باعث می شود دست شما برای انتخاب باز باشد.

معایب شیشه میرال

معایب شیشه میرال

معایب شیشه میرال

• عدم امکان تغییر شکل در شیشه میرال

وقتی این شیشه ها ساخته می شوند، دیگر نمی توان در آن ها تغییری ایجاد کرد و این یکی از عیب های بزرگ این شیشه هاست؛ برای مثال پس از ساخت شیشه ها، دیگر نمی توانید لبه های آن را تغییر دهید یا آن را برش بزنید.

• قیمت شیشه میرال

این شیشه ها نسبت به دیگر شیشه های معمولی قیمت بالاتری دارند؛ البته طبیعی است که قیمت آن بالا باشد؛ زیرا کاربردها و مزایای آن نسبت به دیگر شیشه ها بیشتر است. لازم به ذکر است کیفیت بالا می تواند قیمت زیاد را جبران کند.

فرق شیشه سکوریت، میرال و معمولی

هر دو شیشه سکوریت و میرال نشکن هستند و می توان از آن ها در موارد گفته شده استفاده کرد؛ به طوری که بیشتر اوقات از آن ها به جای یکدیگر بهره می گیرند؛ اما لازم به ذکر است این دو باهم یک تفاوت دارند و تفاوت آن ها این است که اولین شرکتی که این شیشه ها را ساخت شرکت میرال بود و از این رو نام این شیشه ها را میرال گذاشتند. شیشه سکوریت هم نام شرکت دیگری است که این ها را ساخته است؛ پس نتیجه می گیریم این دو شیشه، یکی هستند.

اما فرق دو شیشه نشکن با شیشه معمولی این است که برخی از مراحل ساخت شیشه نشکن با شیشه معمولی متفاوت است. در صورت شکسته شدن شیشه نشکن ها، به تکه های به خطر و نشکن تبدیل می شوند؛ ولی شیشه معمولی به تکه هایی تبدیل خواهد شد که ممکن است باعث بریدگی شوند. شیشه نشکن ها می توانند تا دمای سیصد درجه را تحمل کرده ولی شیشه های معمولی تا دما هفتاد درجه را می توانند تحمل کنند. شیشه های میرال و سکوریت می توانند جایگزین بسیار خوبی برای شیشه های معمولی باشند؛ به طوری که خطر آن ها کمتر و زیبایی آن ها بیشتر خواهد شد. فقط کافیست در هنگام خرید به استانداردهای آن ها توجه کنید و بتوانید بهترین آن ها را به راحتی تشخیص بدهید.

نکات مهم در هنگام نصب شیشه میرال

نکات مهم در هنگام نصب شیشه میرال

نکات مهم در هنگام نصب شیشه میرال

اگر در هنگام نصب به چند نکته توجه کنید، بهتر می توانید از شیشه ها روی پارتیشن های متحرک، پارتیشن های ثابت و … استفاده کنید؛ باتوجه به این نکات طول عمر آن ها نیز افزایش خواهد یافت.

  • برای نصب شیشه میرال ها به متخصصانش مراجعه کنید.
  • آشنایی با استانداردهای شیشه ها می تواند به شما کمک بسیار زیادی کند.
  • در هنگام حمل این شیشه ها دقت بسیار زیادی به لبه های آن ها بکنید؛ زیرا اگر به لبه های آن آسیبی برسد، ضرر خواهید کرد.
  • در هنگام نصب باید سطح قرارگیری آن چوبی یا پلاستیکی باشد؛ نباید این شیشه ها را روی سطوح فلزی قرار بگیرند.
  • کسی که می خواهد این شیشه ها را نصب کند، باید به همه چیز مسلط باشند و بدانند که نکات مهم چیست و چه زمان باید به آن ها عمل کرد.
قیمت و خرید شیشه میرال

قیمت و خرید شیشه میرال

قیمت و خرید شیشه میرال

شیشه سکوریت ها در انواع متفاوتی تولید می شوند و شرکت سازنده آن ها نیز باهم متفاوت است؛ اگر این دلایل را کنار هم بگذاریم، می توانیم به این موضوع پی ببریم که قیمت آن ها با یکدیگر متفاوت است. شرکت ایمن پاد سپهر ها دارای خدماتی متنوعی ست که می تواند به آسانی در خرید به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست