لوازم جانبی درب اتوماتیک

معرفی لوازم جانبی درب اتوماتیک

امروزه درب اتوماتیک تاثیر زیادی در زندگی روزمره انسان‌ها دارد و به دلیل وجود تعداد زیاد آن، دسترسی به لوازم جانبی درب اتوماتیک هم اهمیت زیادی پیدا کرده است. درب اتوماتیک باعث امنیت و راحتی افراد می‌شود. این باعث اهمیت بالای آن می‌شود اما اگر به طور دائم سالم بودن آن بررسی نشود، خیلی زود به یک خطر جدی تبدیل می‌شود یا در بهترین حالت کارایی خود را از دست می‌دهد. این مسئله می‌تواند باعث بروز خطرات جانی و مالی زیادی شود و به افراد صدمه جدی وارد کند. به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم تا این لوازم جانبی را به شما معرفی کنیم.

انواع لوازم جانبی درب اتوماتیک

لوازم جانبی درب اتوماتیک در طی زمان و به دلیل استفاده دائمی دچار اصطکاک شده و کارایی خود را از دست می‌دهند. در نتیجه اطلاع داشتن نسبت به اینکه هر در برقی چه نوع لوازم جانبی لازم دارد و اطلاع از انواع برتر این لوازم جانبی، به متقاضی کمک می‌کند تا بهتر تعمیر و بررسی در برقی را انجام دهد. معمولا در بررسی‌های معمولی فرد متقاضی می‌تواند شخصا این کار را انجام دهد. در غیر این صورت به حضور فرد متخصص و کمک او نیاز است که می‌توان توصیه‌های او را در نظر گرفت. در اینجا ما سعی کردیم مهم‌ترین لوازم جانبی که در سلامت درب‌های اتوماتیک تاثیر دارند را معرفی کنیم.

ریموت کنترل درب برقی

یکی از لوازم جانبی درب اتوماتیک ریموت است. این وسیله که اولین و مهم‌ترین وسیله جانبی این نوع درها محسوب می‌شود، نوعی قفل الکترونیکی است که با حذف نیاز به باز و بسته کردن دستی در، کار را بسیار آسان‌تر می‌کند و همین‌طور باعث می‌شود افراد غیر توانایی بازگشایی در اتوماتیک را نداشته باشند که در زمینه امنیت اهمیت بالایی دارد.

لوازم جانبی درب اتوماتیک

یکی از لوازم جانبی درب اتوماتیک ریموت است.

قفل‌های الکترومکانیکی

قفل های الکترومکانیکی یکی از جنبه‌های مثبت و درعین‌حال منفی در اتوماتیک است. این حقیقت که چنین قفل‌هایی توسط برق کنترل می‌شوند، امنیت را بیشتر می‌کند. به‌خصوص در زمانی که به هر علتی برق شهری یا محله موردنظر کاملا قطع شود، درب باز نخواهد شد که یعنی این مورد از لوازم جانبی درب اتوماتیک تضمین می‌کند که در غیاب صاحب ملک، در به‌وسیله افراد ناخواسته باز نشود اما در طرف دیگر همین مسئله، مالک در داخل حبس یا در بیرون نگه داشته خواهد شد که در زمان‌های اضطراری چندان جالب‌توجه نیست. در این زمان است که باتری های اضطراری اهمیت خود را نشان می دهند.
قفل های الکترومکانیکی یکی از جنبه‌های مثبت و درعین‌حال منفی در اتوماتیک است.

باتری اضطراری درب اتومات

باتری اضطراری به‌عنوان یکی از لوازم جانبی درب اتوماتیک شناخته می‌شود که اهمیت زیادی دارد و باید دائما بررسی شود. چرا که احتمالات زیادی برای قطع برق اصلی وجود دارد و بدون باتری اضطراری، حتی مالک قادر به ورود یا خروج از ملک نخواهد بود. پس برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، این وظیفه دارنده درب اتوماتیک است که بتواند هر از چند گاهی سالم بودن باتری ها را بررسی کند. این کار را می‌توان با قطع عمدی منبع اصلی انجام داد که باعث استفاده از باتری‌ها شده و می‌تواند به شما سالم بودن یا مشکل داشتن باتری‌ها را نشان دهد.

چشم الکترونیکی درب

موارد زیادی از لوازم جانبی درب اتوماتیک وجود دارد که قابل حذف از پروسه استفاده از این در نیستند و باید حتما به این در افزوده شده و به طور دائم سالم بودنشان بررسی شود. یکی از این موارد چشم الکترونیکی است که به‌طورکلی اساس در اتوماتیک شیشه‌ای است. در اتوماتیک شیشه‌ای در مکان‌های زیادی استفاده می‌شوند و تمام آن‌ها از چشم الکترونیکی (انواع سنسورها) استفاده می‌کنند تا بتوانند حضور افراد را تشخیص داده و به این وسیله در را باز کنند. یعنی در صورت معیوب بودن چشم، در توانایی باز و بسته‌شدن اتوماتیک را از دست می‌دهد.

کلید خلاص کن درب اتوماتیک

استفاده زیاد از بعضی لوازم جانبی درب اتوماتیک به این در صدمه می‌زند. مثلا کلید خلاص کن فقط برای موارد اضطراری طراحی شده و به‌هیچ‌عنوان استفاده‌ی دائم از آن توصیه نمی‌شود. ولی نمی‌توان اهمیت وجودش را هم نادیده گرفت. چرا که وجود این کلید و تنظیم به‌موقع و صحیح آن به کاربر اجازه می‌دهد در زمان نیاز (مثل ازدست‌دادن منبع اصلی برق)، در را به‌راحتی باز و بسته کند و مطمئن شود که کسی در پشت در نخواهد ماند. البته این روش به طور جداگانه از باتری های اضطراری کار می‌کند و در واقع اگر هر دو منبع برق (اصلی و اضطراری)، در دسترس نباشند، این حالت طراحی شده تا مطمئن شود که درها توسط دست هم باز و بسته می‌شوند.

شستی نوری

وقتی از لوازم جانبی درب اتوماتیک حرف می‌زنیم، شستی ها یکی از موارد قابل‌توجه هستند. این لوازم جانبی به‌صورت کلیدوار و فرمان دهنده و به در هستند و باز و بسته کردن آن را تضمین می‌کنند. البته با ریموت تفاوت دارند و بیشتر با رنگ‌های متفاوت برای باز و بسته کردن مدار در کنار آن قرار می‌گیرند. شستی نوری در واقع نوعی است که نیازی به تماس مستقیم دست ندارد و فقط با نزدیک شدن دست، فعال می‌شود. این مورد در مکان‌هایی که به تمیزی حساسیت زیادی دارند (مثل بیمارستان)، کمک می‌کند.

شستی دستی

کاربرد شستی دستی مثل نوری است با این تفاوت که نیاز به تماس کامل و حتی فشار کمی دارد تا بتواند دستور اجرا یا توقف سیستم را اجرا کند.
شستی دستی از لوازم جانبی در اتوماتیک است که در آسانسورها هم کاربرد دارد.

شستی دستی درب اتوماتیک

شستی دستی از لوازم جانبی در اتوماتیک است که در آسانسورها هم کاربرد دارد.

قیمت لوازم جانبی درب اتوماتیک

باتوجه‌به اهمیت لوازم جانبی درب اتوماتیک، اطلاع از قیمت روز این وسایل به متقاضی در خرید کمک می‌کند.
برای آشنایی دقیق با این قیمت‌ها می‌توانید در هر زمان به سایت شرکت ایمن پادسپهر مراجعه کرده و قیمت‌های دقیق را از کارشناسان فروش ما بخواهید.
قیمت این لوازم هم باتوجه‌به برند، کیفیت و کارایی آن‌ها متفاوت است و فرد باتوجه‌به وسیله موردنیاز و بودجه خود تصمیم می‌گیرد کدام یک از لوازم جانبی را خرید نماید.

قیمت ریموت کنترل درب برقی و دیگر لوازم جانبی

اشاره شد که لوازم جانبی درب اتوماتیک، از جمله ریموت، باتوجه‌به ویژگی‌هایشان قیمت‌گذاری می‌شوند. مهم‌ترین موضوع در خرید ریموت، برد (فاصله) و فرکانس آن است. توجه کنید که در را از چه فاصله‌ای باز کی کنید و ریموتی مناسب آن تهیه کنید.

قفل الکترومکانیکی

قبل از خرید این قفل و تقبل هزینه‌های هنگفت سعی کنید اولویت‌ها را در نظر بگیرید. طبیعی است که قفلی که زمان بیشتری کارایی و گارانتی دارد توجه بیشتری به خود جذب می‌کند. همین‌طور قفلی که حساسیت و دقت بالاتری دارد کاربرد بیشتری خواهد داشت.
اما نکات مهم دیگری وجود دارد که باید برای دیگر لوازم جانبی درب اتوماتیک هم در نظر گرفت. به طور مثال خرید قفل الکترونیکی از برندی مورد اعتماد و قدرتمند باعث آسودگی خیال می‌شود. همین‌طور باید درباره ویژگی‌های قفل و خدماتی که ارائه می‌دهد پرس‌وجو کنید و قفلی مناسب انتخاب کنید.
مطمئن شوید که قفل موردنظر گارانتی دارد و کارکرد قفل را تضمین شده است.

قیمت باتری اضطراری درب اتومات

  1. خرید باتری اضطراری همیشه با چالش‌هایی روبه‌رو است و خریداران به دنبال پیداکردن قیمت واضحی هستند. اما واقعیت این است که تعداد زیادی از فاکتورهای مختلف این قیمت را تعیین می‌کنند و از آن جایی که باتری اضطراری غیر قابل حذف از لیست لوازم جانبی درب اتوماتیک است، تصمیم گرفتیم درباره نحوه تعیین قیمت آن توضیحاتی ارائه کنیم.
    خرید باتری اضطراری همیشه با چالش‌هایی روبه‌رو است.
  2. کیفیت باتری: هر مارک باتری‌های متفاوتی تولید می‌کند که کیفیت خاص خود را دارند. متقاضی می‌تواند با تحقیق درباره برند باتری اضطراری و سوال و جواب از مشاور فروشگاه، کیفیت هر باتری اضطراری را تشخیص دهد.
  3. عمر: باتری اضطراری تا چه زمانی کار خواهد کرد؟ این مدت‌زمان هرچقدر بیشتر باشد، به نفع متقاضی خواهد بود که این مورد را به یک مسئله حیاتی در انتخاب باتری اضطراری تبدیل می‌کند.
  4. لوازم جانبی درب اتوماتیک مثل باتری اضطراری به‌وسیله شرکت‌های زیادی وارد بازار می‌شوند. اما قیمت‌های ارائه شده توسط شرکت‌های معتبر قابل‌قبول است. چرا که شرکت‌های زیادی قیمت پایین اما کار ضعیف ارائه می‌دهند و یا بالعکس، با تبلیغات بیجا، قیمت گزافی برای باتری‌های اضطراری دریافت می‌کنند.
  5. مورد بعدی مهم، مدل در اتوماتیکی است که به‌وسیله متقاضی استفاده می‌شود. درهای مختلف، باتری‌های اضطراری متفاوتی نیاز دارند که مشخصا در قیمت نهایی موثر است. در واقع انتخاب‌های فرد را محدود می‌کند.
باتری اضطراری درب اتوماتیک

خرید باتری اضطراری همیشه با چالش‌هایی روبه‌رو است.

چشم الکترونیکی درب

قیمت چشم ها هم مثل باتری اضطراری و دیگر لوازم جانبی درب اتوماتیک به مسائل مختلفی مثل کارایی، برند و کیفیت وابسته است، به همین دلیل نمی‌توان رنج قیمتی مشخصی برای آن در نظر گرفت.

سخن نهایی

استفاده از در و لوازم جانبی درب اتوماتیک در این دوره کاملا معمولی شده و در هر شهر و روستا صدها و یا حتی هزاران مورد از درهای الکترونیکی استفاده شده است. برای جلوگیری از صدمات جسمی یا مالی همیشه باید این درها را بررسی کرد و لوازم جانبی موردنیاز را خرید کرد.

 

فهرست