مزایای درب اتوماتیک نسبت به درب های معمولی چیست؟

در این بخش می خواهیم در مورد مزایای درب اتوماتیک نسبت به درب های سنتی مطالبی را به شما منتقل کنیم. امروزه فناوری های پیشرفته در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزارها برای افزایش راحتی و امنیت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از کاربردی ترین مواردی که میتوان در ساخت یک ساختمان و یا بازسازی آن مورد استفاده قرار داد استفاده از درب های اتوماتیک می باشد. مزایای درب اتوماتیک بسیار زیاد است و همه آنها موجب افزایش کارایی ساختمان می گردد.  

مزایای درب اتوماتیک در ساختمان های مختلف

 مزایای درب اتوماتیک فقط به ساختمان های مسکونی محدود نمی شود. در ساختمانهای تجاری، اداری و سازمانی و همچنین مکان هایی مانند بیمارستان ها، مراکز خرید و حتی فرودگاهها می توان از درب اتوماتیک استفاده نمود. یکی از مزایای درب اتوماتیک افزایش زیبایی ساختمان می باشد. به طور کلی از نظر مشتریان، ساختمانی که در آن از درب های اتوماتیک استفاده شده است ارزش بالاتری برای خرید دارد. زیبا بودن فضای بیرونی ساختمان و به روز بودن آن از مزایای درب اتوماتیک محسوب می شود.

افزایش امنیت با درب های اتوماتیک

یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک افزایش امنیت ساختمان می باشد. استفاده از درب های اتوماتیک سبب می شود ایمنی بنا چند برابر شود. شاید یکی از اصلی ترین مزایای درب اتوماتیک همین افزایش امنیت محسوب شود. با استفاده از یک درب اتوماتیک می توان نظارت کاملی بر ورود و خروج افراد انجام داد. درب هایی که با استفاده از ریموت کنترل باز می شوند می‌توانند امنیت یک ساختمان مسکونی را چند برابر کنند. زیرا ریموت فقط توسط ساکنان مجموعه مورد استفاده قرار می گیرد. تنظیمات مختلفی در درب های اتوماتیک وجود دارد که می‌تواند موجب افزایش امنیت این درب ها شود. زمان باز و بسته بودن درب ها قابل تنظیم بوده و این موضوع یکی از مزایای درب اتوماتیک محسوب می شود.

تردد آسان از مزایای درب اتوماتیک

از دیگر مزایای درب اتوماتیک آسایش و راحتی ساکنان مجموعه می باشد. با استفاده از یک درب پارکینگ اتوماتیک می توان به راحتی و بدون پیاده شدن از اتومبیل به باز و بسته کردن درب پرداخت. درب های اتوماتیک شیشه ای نیز که در ورودی برخی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند با کمک یک چشمی تردد راحتی را برای ساکنان فراهم می کنند. یکی از مهمترین دلایل استفاده از درب های اتوماتیک در مکان های عمومی همین باز و بسته شدن آسان می باشد. در ساختمان هایی که بسیار پر تردد و پر رفت و آمد هستند،استفاده از درب های اتوماتیک ضروری است.

هزینه استفاده از درب اتوماتیک

برخی افراد گمان میکنند که استفاده از  درب های اتوماتیک برای یک ساختمان پرهزینه است اما اگر به مزایا و هزینه های تعمیر درب اتوماتیک و نگهداری آن توجه کنیم متوجه میشویم که استفاده از این درب ها بسیار مقرون به صرفه است. این دربها باید به درستی برای کاربرد مورد نظر انتخاب شوند تا عمر بیشتری داشته باشند. برای انتخاب درب اتوماتیک می‌توانید نسبت به کاربردی که از آن انتظار دارید اقدام به خرید درب نمایید.

مزایای درب اتوماتیک در مراکز بهداشتی

 یکی دیگر از مزایای درب اتوماتیک در ساختمانهای بهداشتی مانند درمانگاه ها و بیمارستان ها عدم استفاده از دست برای باز و بسته کردن درب میباشد. با این روش انتقال ویروس ها در استفاده از دسته درب صورت نمی گیرد. استفاده از دربهای اتوماتیک در مکان هایی که کودکان رفت و آمد دارند باعث ایمنی بیشتر آنها می شود. همچنین برای افراد ناتوان و معلول نصب و راه اندازی یک درب اتوماتیک می تواند بسیار موثر باشد.  

 از مزایای درب اتوماتیک در فروشگاه های بزرگ این است که رفت و آمد مشتری آسان تر می شود. امروزه افراد تمایل دارند از فروشگاه های لوکس که از از امکانات به روز استفاده می کنند خرید نمایند. استفاده از درب های اتوماتیک در ساختمان ها می تواند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. کمک گرفتن از درب های اتوماتیک شیشه ای باعث می شود که انرژی گرمایی و سرمایی موجود در ساختمان هدر نرود. نصب یک درب اتوماتیک از ایجاد سر و صدا در هنگام باز و بسته شدن درب جلوگیری می کند و این نیز یکی از مزایای درب اتوماتیک محسوب می شود.

اشغال فضای کمتر

درب های اتوماتیک نسبت به دربهای معمولی و سنتی فضای کمتری را اشغال می کنند. در مکان هایی که کمبود فضا برای نصب درب وجود دارد می توان از درب های اتوماتیک یک طرفه نیز استفاده نمود. کمک گرفتن از یک درب اتوماتیک شیشه ای می تواند محیطی تمیز و بدون آلودگی و گرد و غبار را برای شما به ارمغان بیاورد. این درب ها در برابر شرایط اقلیمی مختلف مقاومند و در هنگام برف و باران نیز به خوبی کار می کنند.

رنگ هایی که در درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند بسیار مقاوم و بادوام هستند. استفاده از این درب ها به شکل طولانی مدت آنها را رنگ پریده یا پوسته پوسته نمی کند که این مورد نیز یکی از مزایای درب اتوماتیک نسبت به درب های معمولی محسوب می شود. درب های اتوماتیک دارای تنوع رنگ بسیار بالا هستند و در هر دکوراسیونی با هر سلیقه ای می توان از آنها استفاده نمود.  

درب اتوماتیک عایق صورت و دما

از مزایای درب اتوماتیک میتوان به عایق صوت بودن آن اشاره کرد. با استفاده از این درب ها در مکان‌هایی مانند ادارات می توانید نسبت به کاهش آلودگی صوتی اقدام نمایید . درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان با توجه به میزان رفت و آمد در یک محل تنظیم نمود. این کار باعث استفاده بهینه از درب و کنترل دما در ساختمان می شود. طراحی نوین درب ها باعث شده است که در ساختمان های مدرن از آنها استفاده شود. درب های اتوماتیک آلومینیومی دارای مقاومت بالایی هستند و معمولاً به عنوان درب های پارکینگ کاربرد دارند. درب های آلومینیومی به صورت اتوماتیک طراحی شده اند و در ساختمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این درب ها می توانند تا ۵۰ درصد از ورود صدا به ساختمان جلوگیری کنند. نصب سریع و آسان یکی دیگر است مزایای درب اتوماتیک محسوب می شود.

قفل هوشمند از مزایای درب اتوماتیک

از مزایای درب اتوماتیک امکان نصب اپلیکیشن بر روی تلفن همراه است که نوعی قفل برای درب اتوماتیک محسوب می شود. با استفاده از از این تکنولوژی می توان درب های اتوماتیک را از راه دور نیز کنترل نمود. این امکان باعث می شود در هنگام باز و بسته شدن درب پیام های امنیتی بر روی گوشی دریافت شود. استفاده از این عملکرد باعث بالا رفتن میزان امنیت درب های اتوماتیک می گردد.

ظاهر مناسب درب های اتوماتیک

استفاده از درب های اتوماتیک در برخی مکان ها مانند هتل ها به عنوان یک خوش آمد گویی برای مهمانان محسوب می شود و ظاهر بهتری نسبت به درب های قدیمی دارد. همچنین کارکنان هتل می توانند به راحتی به سایر مناطق هتل دسترسی داشته باشند و کار خود را انجام دهند. ایمنی و بهداشت از مزایای درب اتوماتیک در هتل ها محسوب می شود. اتوماتیک بودن درب باعث می شود برای رفت و آمد ها زمان کمی صرف شود. اصولاً درب های اتوماتیک با بالاترین سطح کیفیت و به صورت کاملا ایمنی تولید می شوند. در نتیجه نگهداری کمی نیاز دارند و تعمیر و نگهداری آن ها ساده تر صورت می گیرد. نصب این درب ها باید توسط یک تکنسین حرفه ای و کارآمد انجام شود تا عملکرد صحیح درب تضمین گردد.

ظاهر مناسب درب های اتوماتیک از مزایای درب اتوماتیک می توان به این نکته اشاره نمود که در موقعیت های مختلف مانند هنگامی که فردی بچه ای را در بغل خود داشته باشد و یا وسایل زیادی در دست داشته باشد بسیار مناسب است. افراد ترجیح می دهند در این شرایط از یک درب اتوماتیک استفاده کنند. استفاده نمودن از درب اتوماتیک این نکته را به مشتری یا مراجعه کننده شما یادآور می شود که برای او ارزش قائل هستید.

مزایای درب اتوماتیک برای آسانسور

از مزایای درب اتوماتیک آسانسور نیز می‌توان به این نکته اشاره نمود که نیازی به دست زدن به درب آسانسور وجود ندارد. استفاده از این درب ها سبب میشود که در مکان های پر رفت و آمد عبور و مرور به راحتی انجام شود .اگر آسانسور درب اتوماتیک داشته باشد در هر طبقه به سرعت باز می شود و در زمان افراد صرفه جویی می کند. برای افراد  معلول یا کم توان و یا حتی بچه ها استفاده از درب های سنگین آسانسور مشکل است. با به کار بردن درب های اتوماتیک آسانسور می توان از برخورد درب به کودکان نیز جلوگیری نمود.  

استفاده از درب های اتوماتیک کرکره ای برای فروشگاه های کوچک نیز سبب می شود باز و بسته کردن درب به آسانی صورت گیرد. از این درب ها می توان برای پارکینگ ها نیز استفاده نمود. کرکره های برقی با استفاده از یک ریموت کنترل می گردند. این درب ها از جنس های مختلف ساخته می شوند که بر اساس مکان استفاده می توان نوع مناسب تری از آن را سفارش داد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست