معرفی موتور دانکر آلمان

موتور دانکر

 

موتورهای درب اتوماتیک دانکر

موتورهای درب اتوماتیک دانکر

در محیط های عمومی و ادارات مختلف جهت سهولت در عبور و مرور افراد در محل های ورودی از درب شیشه ای اتوماتیک استفاده میشود. درب شیشه ای اتوماتیک در همه جا یافت می شود. این درب ها جهت انجام وظیفه خود به ابزارها و تجهیزات مختلف نیازمندند که از جمله این تجهیزات می توان به موتور درب شیشه ای اتوماتیک اشاره نمود. موتور درب شیشه ای وظیفه باز کردن درب، قبل از عبور افراد و بستن آن پس از عبور افراد را دارد. این موتور جهت حرکت دادن در ها از نیرو محرکه الکتریسیته استفاده می کند. جهت خرید موتور درب شیشه ای توصیه افراد بر این بوده است که از برندهای معتبر جهانی خرید خود را انجام دهید.
در این مقاله قصد داریم یکی از برترین برندهای تولیدکننده موتور درب شیشه ای اتوماتیک را به شما معرفی نماییم. شرکت تولیدی موتور دانکر با داشتن بیش از ۷۰ سال سابقه در تولید انواع موتورهای الکتریکی و مکانیکی از تولیدکنندگان برتر موتور درب اتوماتیک است. اگر تمایل به آشنایی بیشتر با تولیدات موتور دانکر دارید پیشنهاد می کنیم ادامه این مقاله ایمن پاد سپهر را از دست ندهید.

معرفی برند دانکر

شرکت تولیدی موتور دانکر در سال ۱۹۵۰ توسط موسسین شرکت یعنی کریستین دانکر در شهر بن آلمان پایه گذاری شد. در سال ۱۹۵۵ این شرکت به شهر bonndorf آلمان منتقل گردید که از آن زمان تاکنون با عنوان donkermotoren در حال فعالیت است .
پس از درگذشت موسس این شرکت در سال ۱۹۶۶ سهامی این شرکت توسط شرکت union carbide خریداری گردید. حدود سه سال بعد سهام این شرکت توسط شرکت سهامی standard Lorenz elektik تصاحب گردید. این شرکت اولین تولید کننده گیربکس سیاره ای در سال ۱۹۷۷ بوده است. همچنین در سال ۱۹۸۵ موتور های جریان مستقیم چهار زمانه را تولید نمود. چهارده سال بعد در سال ۱۹۹۹ اولین موتور جریان مستقیم چهار زمانه بدون جاروبک با تکنولوژی plc یکپارچه تولید و عرضه گردید. نوآوری های پی در پی این شرکت باعث گردید تا طبق نظرسنجی تحقیقات از بازار این شرکت عنوان رهبر بازار جهانی در تولیدات موتورهای براشلس با plc یکپارچه در سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۵ را کسب کند.
از سال ۲۰۰۷ تاکنون تولیدات این شرکت در مرکز تولید جدید Taicang چین نیز انجام می شود. در سال ۲۰۱۱ نیز یک مرکز تولید جدید در منطقه سوبوتیکا در کشور صربستان با سرمایه گذاری شرکت تریتون تاسیس گردید. از آن زمان تا کنون تولیدات موتور دانکر در این دو واحد تولیدی در چین و صربستان انجام می گیرد.
عمده فعالیتهای این شرکت در حوزه اتوماسیون ساختمان و صنعتی، حمل و نقل، بهداشت و درمان و کشاورزی است. از جمله تولیدات موتوری این شرکت نیز می توان به موتور های dc، موتور های ac، موتورهای پله ای انواع گیربکس، سیستم های کنترل کننده ترمز، موتورهای پله ای، یونیورسال و انواع سیستم های رباتیک صنعتی اشاره نمود.

مشخصات فنی موتور دانکر

موتور دانکر دارای قابلیت چرخش در هر دو جهت ساعتگرد و پادساعتگرد است. بلبرینگ های مورد استفاده در این موتور در قسمت شفت خروجی حالت استاندارد دارد. در صورت لزوم امکان سفارش طول و قطر مورد نظر وجود دارد. بدنه دستگاه دارای قابلیت حفاظت در برابر آب بر طبق استاندارد IP67 است.
موتور دانکر مدل GR63×55 در مدل های مختلفی با ولتاژ های اسمی ۱۲ تا ۶۰ ولت، جریان 2 تا 8.7 آمپر و گشتاور 24 تا 28 نیوتن بر سانتی متر مربع عرضه می شود. سرعت اسمی ۳۰۰۰ تا ۳۳۵۰ دور بر دقیقه است. گشتاور اصطکاکی در همه مدلها 2 نیوتن بر سانتی متر مربع است. سرعت موتور دانکر در حالت بدون بار ۳۵۰۰ تا ۳۶۰۰ دور بر دقیقه است. قدرت خروجی اسمی دستگاه بین ۷۵ تا ۱۰۰ وات بوده و حداکثر قدرت خروجی ۱۷۵ ۲۸۵ وات است.
جریان زمان استارت موتور دانکر بین ۲۰ تا ۶۰ آمپر بوده و جریان در حالت بدون بار 0.2 تا 0.8 آمپر است. وزن کلی دستگاه موتورهای دانکر 1.7 کیلوگرم است.

انکودر موتور دانکر

انکودر موتور دانکر دستگاهی است که موقعیت یا حرکت زاویه ای شفت را برای موقعیت یا حرکت به کد های آنالوگ و دیجیتال تبدیل میکند. این انکودر ها حالت تخت کشویی نداشته و در معرض سایش قرار ندارند. یک دیسک شکاف دار فلزی به همراه یک دیود ساطع کننده نور در کنار آرایه دیود، مدار فوتوالکتریک انکودر را تشکیل می‌دهند. در برابر شرایط نامساعد محیطی یک پوشش IP54 به دور دستگاه کشیده شده است. اگر از موتور دانکر مدل BG65 استفاده نماییم. میتوانیم این انکودر را در بدنه موتور با درجه حفاظت IP65 قرار داد.
برای مدلهای BG45 و BG75 از یک انکودر مقاومتی مغناطیسی یکپارچه می توانیم استفاده کنیم. ولتاژ عملیاتی در تمامی مدل های موتور دانکر ۵ ولت است. ولتاژ خروجی بیشینه در حالت low-level حدود 0.4 تا 0.5 ولت است. کمینه ولتاژ خروجی در حالت high-level بین 2.4 تا 2.5 ولت است.

تعمیر موتور دانکر

موتور دانکر بر طبق استانداردهای روز دنیا تولید میشود و قطعات استفاده شده در آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. با خرید موتور درب شیشه ای اتوماتیک از برند دانکر، درب شما با اطمینان بسیار بالایی فعالیت خواهد کرد.
بسیاری از فروشندگان تجهیزات راه اندازی درب شیشه ای اتوماتیک، تضمین بسیار بالایی را به خریداران موتور دانکر من باب عدم نیاز به تعمیر و خدمات پس از فروش به دلیل کیفیت بسیار بالای آن می دهند. اما بدانید که همانند هر دستگاه دیگری اگر سرویس های دوره ای موتور دانکر در بازه های زمانی معین انجام نشود، احتمال خرابی و نیاز به تعمیر موتور درب شیشه ای اتوماتیک محتمل خواهد بود. برای انجام خدمات پس از فروش و تعمیر موتور دانکر به فروشگاه های معتبر در زمینه تعمیر موتورهای دانکر مراجعه نمایید.
فرایند باز کردن قطعات موتور دانکر بدین صورت است که ابتدا بایستی انکودر موتور با دقت بسیار بالایی از موتور جدا گردد. پس از آن می توانید موتور را باز نموده و به تجهیزات داخلی آن دسترسی پیدا کنید. پس از دسترسی به هاوسینگ استاتور امکان تخلیه آن و انجام تعمیرات اساسی بر روی آن وجود دارد. پس از اتمام تعمیرات، استاتور مجددا در داخل محفظه قرار داده می شود. پوش بدنه بسته می شود و بر روی آن انکودر دستگاه هم وصل می شود.

قیمت موتور دانکر آلمان

بسته به نوع مدل دستگاه و تجهیزات جانبی ارائه شده در کنار دستگاه، قیمت موتور دانکر متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از آخرین قیمت موتورهای دانکر پیشنهاد می گردد که به صفحه رسمی نمایندگی مجاز فروش و تعمیرات تخصصی موتورهای دانکر ایمن پاد سپهر مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله به طور کامل معرفی موتور دانکر و مشخصات فنی موتور و انکودر آن پرداختیم. برند دانکر آلمان یکی از مشهورترین تولیدکنندگان موتور های صنعتی اتوماسیون بوده که در بسیاری از تولیدی هایش عنوان برترین تولیدکننده آن دستگاه را یدک میکشد. موتور درب اتوماتیک شیشه ای وسیله ای است که به صورت روزانه و بعضاً دائماً بایستی درب شیشه ای را باز و بست کند.
پس کیفیت موتور درب شیشه ای با این سطح از فعالیت بایستی بسیار بالا باشد. با خرید موتور دانکر آلمان برای درب شیشه ای اتوماتیک محل فعالیت خود می توانید اطمینان داشته باشید دستگاهی خریداری کرده‌اید که عمر مفید بسیار بالایی دارد. در صورت اجرای سرویس های دوره ای منظم با اطمینان بسیار بالایی به شما می گوییم که احتیاج به تعمیر موتور دانکر آلمان پیدا نخواهید کرد. اما اگر نیاز به تعمیر موتور دانکر پیدا کردید میتوانید روی کمک ما به عنوان نمایندگی مجاز فروش و تعمیرات تخصصی موتورهای برند دانکر حساب ویژه باز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست