مقایسه انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگ

مقایسه انواع درب‌های اتوماتیک پارکینگ

امروزه پارکینگ ها بخش بسیار حائز اهمیت خانه ها هستند؛ در پارکینگ ها از درب هایی استفاده می شود که باعث ایجاد امنیت در ساختمان و به ویژه پارکینگ ها می شود. درب های اتوماتیک پارکینگ مدل های گوناگونی دارند، که شما با مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ، بهترین آن را برای محل زندگی تان انتخاب کنید. برای مقایسه انواع درب پارکینگ، ابتدا باید با انواع آن آشنا شویم؛ درب های پارکینگ اتوماتیک از لحاظ جنس، کارآیی و … انواع مختلفی دارند؛ برای مثال، کرکره برقی، سقفی، تاشو، ریلی و دوبل دسته بندی می شوند که هر کدام عملکرد و کارآیی خاصی دارند. این مقاله از بلاگ سایت خرید درب اتوماتیک با مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ می تواند به شما در خرید این درب ها کمک کند.

جنس انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

جنس درب های اتوماتیک بسیار مهم است و باید جنس درب ها را با توجه به چند نکته مهم انتخاب کرد؛ این نکات به شرح زیر اند:

1. زیبایی ظاهری

زیبایی یکی از فاکتورهای مهم در خرید و مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ است؛ شما با دیدن درب های زیبا جذب آن ها خواهید شد. زیبایی یکی از عوامل تعیین کننده در خرید هر چیزی است؛ ما با انتخاب یک درب اتوماتیک پارکینگ خوب زیبایی نمای ساختمان را دو برابر خواهیم کرد، اما در کنار آن باید به یک سری هم خوانی درب با ساختمان هم توجه کنید، زیبایی ظاهری ساختمان امروزه در بین مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ بیشتر از هر عامل دیگری مورد توجه قرار می گیرد، چون که زمانی که افراد به یک ساختمان وارد می شوند، به زیبایی و شکل ظاهری آن توجه بالایی می کنند.

جنس انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

جنس انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

2. قیمت

قیمت درب های اتوماتیک پارکینگ بسیار مهم است؛ زیرا یکی از عوامل تعیین کننده در خرید درب ها، قیمت آن ها است. قیمت یکی از فاکتور های مهم در مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ است؛ شما باید در انتخاب این درب ها بسیار هوشمندانه عمل کنید تا محصولاتی را بخرید که کیفیت مناسب در عین حال قیمت خوبی هم دارند.

3. آب و هوا

امروزه شرایط آب و هوایی در خرید لوازم ساختمانی و مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ اهمیت زیادی دارد. شما باید دربی را انتخاب کنید که با توجه به شرایط منطقه ای شما باشد و بتواند دوام بیاورد. آب و هوا مشخص می کند که از چه نوع دربی برای پارکینگ استفاده کنیم؛ برای مثال در محدوده ای که آب وهوا بسیار مرطوب است، نمی توانیم از درب های آهنی استفاده کنیم.

انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

همان طور که گفته شد، مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ بسیار گسترده است؛ در ادامه به چند مورد از انواع درب پارکینگ اشاره خواهیم کرد، با ما همراه شوید.

1. درب پارکینگ کرکره برقی

این نوع درب یکی از محبوب ترین درب ها در مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ است. این با استفاده از ریموت باز و بسته می شود و باز و بسته شدن آن به طور عمودی است. در تمامی محدوده های آب و هوایی می توانیم از این کرکره برقی ها استفاده کنیم؛ شما می توانید این درب ها را شستشو دهید. امنیت این درب های اتوماتیک پارکینگ بسیار بالا است.

2. درب پارکینگ سکشنال یا زیرسقفی

این درب یکی از لوکس ترین درب ها است که ساز و کار آن مانند درب کرکره برقی است؛ این نوع درب ها گران تر از درب های کرکره برقی است؛ زیرا بیشتر قطعات آن وارداتی هستند. این درب به ما این اجازه را می دهند که از کل فضا پارکینگ استفاده کنیم؛ یکی دیگر از دلایل محبوت این درب ها، زیبایی آن ها و هماهنگ بودن آن ها با ساختمان است. این درب های اتوماتیک پارکینگ کمک می کند ماشین های بیشتری در پارکینگ قرار بگیرند. این درب ها باعث ورود و خروج سریع تر ماشین ها از پارکینگ می شوند.

3. درب اتوماتیک پارکینگ بازویی

این درب ها خیلی راحت باز و بسته می شوند و ما می توانیم در وقت خود صرفه جویی کنیم. این نوع درب ایمنی بسیار بالایی دارد. اگر این درب ها خوب نصب شده باشند، می توانیم از آن سال های زیادی استفاده کنیم. از این نوع درب در بیشتر محدوده ها می توان استفاده کرد.

4. درب اتوماتیک پارکینگ کشویی

از این درب ها به صورت دستی استفاده می کردند؛ اما بعد ها برای راحتی استفاده از آن، این درب ها را به صورت اتوماتیک درآورده اند. این درب ها را می توانیم با جنس سنگی، فلزی و دیگر متریال ها تهیه کنیم. این درب ها فضای کمی را اشغال می کنند، باز و بسته شدن بی صدایی دارند و استحکام بالایی دارند. این ها چند تا از مزایا این درب ها بود.

انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

انواع درب های اتوماتیک پارکینگ

5. درب اتوماتیک پارکینگ دولنگه

این نوع درب بیشتر برای خانه هایی استفاده می شود که حیاط بسیار بزرگی دارند؛ این درب ها از دو بخش ایجاد شده اند که هر کدام به یک سو باز می شوند؛ این درب ها در باتدا به صورت دستی کار می کردند، اما الان به صورت اتوماتیک وجود دارند.

مقایسه درب ها

در این بخش می خواهیم به مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ بپردازیم. ما تا اینجا به شش مورد از درب های اتوماتیک پارکینگ اشاره کردیم. حالا می خواهیم به شما بگوییم که کدام یک از آن ها بهتر است و از آن ها در چه جاهایی می توان استفاده کرد.

این درب یکی از معروف ترین درها در مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ است که در 60 درصد مواقع از این درب ها استفاده می شود. این درب از آن درب های بی دردسر است؛ البته اگر آن را خوب نصب کنیم و از آن به درستی استفاده کنیم.

درب اتوماتیک پارکینگ سکشنال: در مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ ما شاهد مدل های گوناگونی هستیم. این درب ها نسبت به کرکره برقی ها زیبایی بیشتری دارند؛ این درب ها بسیار آرام باز و بسته می شوند. البته این درب ها از کرکره برقی ها گران تر بوده ولی این درب ها بسیار زیبا و کارآمد هستند. این درب ها عایق صدا هستند و از بیرون رفتن صدا جلوگیری می کنند.

درب اتوماتیک پارکینگ بازویی: این درب ها بسیار انعطاف پذیر هستند؛ این درب ها بی صدا باز و بسته می شوند و زیبایی بسیار زیادی دارند. درب های اتوماتیک پارکینگ بازویی بسیار کارآمد هستند، آن ها با کمک یک جک بازویی که پشت درب پارکینگ نصب می شود با استفاده از ریموت باز و بسته می گردد.

درب اتوماتیک پارکینگ کشویی: این درب هایی از دو طرف باز می شوند و ماشین می تواند به راحتی وارد پارکینگ شود؛ این درب ها به شکل افقی روی ریل ها باز و بسته می شود، درب کشویی در بین مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ جای زیادی را اشغال نمی کند. شما می توانید این درب ها را با جنس های مختلف مانند شیشه، آهن و … تهیه کنید. درب کشویی برای جاهایی که از نظر فضا محدود هستند، بهترین گزینه به شمار می رود.

درب اتوماتیک پارکینگ دولنگه: این درب ها نیز به دو طرف باز می شوند، زمانی که مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ انجام می شود، این مدل بیشتر برای خانه های ویلایی استفاده می شوند. این درب ها از نظر ایمنی و کنترل رفت و آمد نمره خوبی می گیرند و برای رفت و آمد معلولان نیز مناسب است، شما می توانید این درب ها را به راحتی تهیه و نصب کنید.

بهترین درب از نظر عایق صدا

در بین مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ، از درب های دولنگه بیشتر برای خانه های ویلایی استفاده می شود و این درب زیبایی خانه را دوچندان می کند؛ این درب ها عایق صدا هستند، یعنی از خارج شدن صدای ماشین ها از پارکینگ جلوگیری می کند و این فاکتور یکی از بهترین گزینه ها برای خرید درب ها است. البته بهتر است از این درب ها در آپارتمان ها استفاده نکنید؛ زیرا این درب ها به دو طرف باز می شوند و جای زیادی را اشغال می کنند؛ این درب ها قابل شستشو هستند و با شستشو هیچ آسیبی به آن ها نخواهد رسید.

بهترین درب اتوماتیک پارکینگ از نظر قیمت

بهترین درب اتوماتیک پارکینگ از نظر قیمت

بهترین درب از نظر قیمت

درب های کرکره برقی یکی از درب های بسیار ارزان است که می توان از آن در هر دو خانه استفاده کرد؛ البته این درب ها به خانه های ویلایی زیبایی چندانی نمی دهند ولی می توانیم از آن ها در خانه های آپارتمانی استفاده کنیم؛ از این درب های کرکره می توانیم نهایت استفاده را بکنیم.
مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ از جنبه های مختلفی ببرسی می شود، یکی از آن ها قیمت است. این درب ها بسیار مقرون به صرفه هستند و شما می توانید از آن ها در خانه ها تازه ساخت نیز استفاده کنید؛ این درب ها با این که ارزان هستند ولی بسیار مستحکم و مقاوم اند.

بهترین درب از نظر نبودن برق

وقتی برق قطع شود، نمی توانیم ماشین را وارد پارکینگ یا از آن خارج کنیم؛ این یکی از بزرگ ترین دردسرهای داشتن درب اتوماتیک پارکینگ است. در بین مقایسه انواع درب اتوماتیک پارکینگ درب های سکشنال هم به صورت اتوماتیک کار می کند و هم به صورت دستی؛ یعنی در صورت رفتن برق می توانیم آن ها را به راحتی باز و بسته کنیم. این درب ها از پرکاربردترین درها هستند. شما می توانید از این درب ها در آپارتمان ها استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست