مقایسه درب اتوماتیک خارجی و ایرانی {نقد و بررسی}

مقایسه درب اتوماتیک ایرانی و خارجی

درب اتوماتیک خارجی و ایرانی در اصل از یک روش عملکردی یعنی با استفاده از موتورهای الکتریکی و سیستم‌های سنسوری برای حرکت درب ‌ها استفاده می‌کنند. با این حال، برخی تفاوت ‌ها بین درب اتوماتیک خارجی و ایرانی وجود دارد که دانستن آنها می ‌تواند به انتخاب مناسب ‌ترین گزینه برای نیازهای شما مفید باشد. در این مطلب از بلاگ ایمن پاد سپهر با نقد و بررسی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی همراه شما هستیم.

تفاوت های اصلی درب اتوماتیک خارجی و درب اتوماتیک ایرانی

 برخی از تفاوت‌ های اصلی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی عبارتند از:

کیفیت ساخت: به طور کلی درب اتوماتیک خارجی با کیفیت بالاتری ساخته می شود و از مواد اولیه با کیفیت بالاو فناوری پیشرفته استفاده می‌کند، در حالی که درب‌ های اتوماتیک ایرانی ممکن است با مواد ارزان‌تر و فناوری‌های قدیمی‌تری ساخته شوند.

ایمنی: درب اتوماتیک خارجی به طور کلی با استانداردهای ایمنی بالاتری ساخته می شود و از تجهیزات سنسوری برای تشخیص موانع و جلوگیری از آسیب به افراد و ماشین ‌آلات استفاده می‌کنند.

طول عمر: درب اتوماتیک خارجی به صورت میانگین دارای طول عمر بیشتری است. بنابراین هزینه بالاتر این درب‌ها در طولانی مدت مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.

هزینه:  به طور معمول درب اتوماتیک خارجی نسبت به درب اتوماتیک ایرانی هزینه بالاتری دارد.

 

تفاوت های کلی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

به طور کلی، در انتخاب درب اتوماتیک مناسب باید به نیازهای خود و همچنین به کیفیت ساخت توجه کنید. درب اتوماتیک خارجی ممکن است نیاز به نصب توسط تکنسین‌های ماهر داشته باشد؛ در حالی که درب‌های اتوماتیک ایرانی را به طور معمول افراد عادی نیز می توانند نصب کنند. همچنین، در صورت نیاز به خدمات پس از فروش، درب اتوماتیک خارجی خدمات پس از فروش مناسب تری را ارائه می دهد. در نهایت، باید به نیازها و بودجه خود توجه کنید و با تحقیق در مورد تفاوت‌های بین درب اتوماتیک خارجی و ایرانی، بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

تفاوت درب اتوماتیک ایرانی و خارجی

جک بازویی چیست؟

جک بازویی یا بازوی جک، یک دستگاه برقی یا مکانیکی است که برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک خارجی یا ایرانی استفاده می ‌شود. این دستگاه معمولا شامل دو بازوی متصل به یک محور مشترک و یک موتور الکتریکی است که با تولید گشتاور، بازوها را حرکت می ‌دهد. جک بازویی عموما در درب ‌های محوطه ‌ای مانند درب ‌های حیاط، درب‌های گاراژ، دروازه‌های ورودی به محوطه ‌های مسکونی و تجاری و … استفاده می شود. با استفاده از جک بازویی، کاربران می ‌توانند درب یا دروازه خود را به صورت اتوماتیک باز و بسته کنند.

 جک بازویی معمولا با سیستم کنترل از راه دور همراه است که به کاربر این امکان را می ‌دهد تا درب اتوماتیک خارجی یا ایرانی را با یک کلید ریموت یا حتی از راه دور از طریق یک برنامه تلفن همراه باز و بسته کند. استفاده از جک بازویی امنیت بیشتری را برای درب ‌ها و دروازه ‌ها فراهم می‌ کند، زیرا معمولا با امکاناتی همچون سیستم ‌های حسگر برای تشخیص موانع و جلوگیری از آسیب به افراد و ماشین ‌آلات همراه است. همچنین، جک بازویی باعث صرفه ‌جویی در زمان و هزینه ‌های نیروی انسانی مرتبط با باز و بسته کردن درب اتوماتیک خارجی یا ایرانی می ‌شود.

 

تفاوت جک بازویی ایرانی و خارجی چیست؟

تفاوت ‌های جک بازویی‌ های ایرانی و خارجی در طراحی، کیفیت ساخت و امکانات و ویژگی‌ های آنهاست. در زیر به برخی از تفاوت ‌های مهم این دو نوع جک بازویی اشاره می‌کنیم:

  • کیفیت ساخت: جک بازویی‌ های خارجی معمولا از موادی با کیفیت بالاتر و قطعات یدکی مرغوب تری تولید می‌ شوند. در مقابل، برخی از جک بازویی‌ های ایرانی ممکن است از موادی با کیفیت پایین‌ تر و با قطعات یدکی ضعیف تر ساخته شوند.
  • امکانات و ویژگی‌ها: برخی از جک بازویی ‌های خارجی دارای امکانات و ویژگی ‌های بیشتری مانند سیستم حسگر برای تشخیص موانع و جلوگیری از آسیب به افراد و ماشین ‌آلات هستند. همچنین، بعضی از جک بازوی ی‌های خارجی دارای گزینه ‌های بیشتری برای کنترل و راه ‌اندازی با کنترل از راه دور هستند. در مقابل جک بازویی ‌های ایرانی ممکن است از امکانات کمتری برخوردار باشند.
  • هزینه: قیمت جک بازویی‌ های خارجی معمولا بالاتر از نسخه ‌های ایرانی است؛ اما با توجه به کیفیت بالاتر و ویژگی ‌های بیشتر، هزینه بیشتر آنها توجیه ‌پذیر است. در نهایت، برای انتخاب بهترین جک بازویی برای نیازهای خود، بهتر است با بررسی و مقایسه ویژگی ‌ها و کیفیت ساخت محصولات مختلف، تصمیم‌ گیری کنید.

 

تفاوت میان موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

موتورهای ریلی درب اتوماتیک، برای حرکت و باز و بسته شدن درب ‌های اتوماتیک استفاده می‌ شوند. تفاوت ‌های اصلی موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی و ایرانی عبارتند از:

1- کیفیت ساخت: موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی از مواد با کیفیت بالا تولید می ‌شوند و با قطعات یدکی مرغوب تری همراه هستند. در مقابل، برخی از موتورهای ریلی درب اتوماتیک ایرانی ممکن است از مواد با کیفیت پایین ‌تر و با قطعات یدکی ضعیف تری ساخته شوند.

2- قدرت موتور: موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی معمولا دارای قدرت بیشتری برای جابجایی درب هستند و در اثر آن می ‌توانند به راحتی درب ‌های سنگین و بزرگ را حرکت دهند. در مقابل، برخی از موتورهای ریلی درب اتوماتیک ایرانی دارای قدرت کمتری بوده و در برابر درب‌ های سنگین و بزرگ ناتوان هستند.

3- سرعت حرکت: برخی از موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی دارای سرعت بیشتری هستند و در اثر آن می‌توانند درب ‌ها را با سرعت بالاتری باز و بسته کنند. در مقابل، برخی از موتورهای ریلی درب اتوماتیک ایرانی سرعت پایین ‌تری دارند.

4- هزینه: قیمت موتورهای ریلی درب اتوماتیک خارجی معمولا بیشتر از نسخه ‌های ایرانی است؛ اما با توجه به کیفیت بالاتر و ویژگی ‌های بیشتر، هزینه بیشتر آنها مقرون به صرفه است.

عوامل مهم هنگام خرید درب اتوماتیک خارجی و ایرانی

نفد و بررسی درب اتوماتیک ایرانی و خارجی

در خرید درب اتوماتیک، عوامل متعددی باید در نظر گرفته شود. در زیر به برخی از این عوامل اشاره شده است:

1- کیفیت ساخت: کیفیت ساخت و استفاده از مواد با کیفیت بالا در تولید درب اتوماتیک، عاملی مهم در انتخاب آن می‌باشد. درب اتوماتیک خارجی اغلب با استفاده از مواد با کیفیت بالا تولید می شود، که می‌تواند باعث افزایش عمر مفید و کیفیت درب شود. در مقابل، برخی از درب ‌های اتوماتیک ایرانی ممکن است با استفاده از مواد با کیفیت پایین ‌تری ساخته شده‌ باشند که می‌تواند باعث کاهش عمر مفید و کیفیت درب شود.

 

2- نوع درب: نوع درب (از جمله درب بازویی، درب تایپ، درب لغزشی و …)، مدل، ابعاد و وزن آن نیز عاملی مهم در خرید درب اتوماتیک می ‌باشد.

توان موتور

3- توان موتور یکی دیگر از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. توان موتور باید برای حرکت درب، کافی و مناسب باشد تا درب به طور صحیح باز و بسته شود. همچنین، باید از موتور با توان بالاتر برای درب ‌های سنگین استفاده کرد.

  • سرعت حرکت: سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک خارجی یا ایرانی، عاملی مهم در انتخاب آن می ‌باشد. سرعت حرکت باید کافی و مناسب باشد تا درب به طور صحیح باز و بسته شود. در مقایسه با درب‌ های ایرانی، برخی از درب ‌های اتوماتیک خارجی دارای سرعت بیشتری می ‌باشند که می ‌تواند به عملکرد بهتر آنها کمک کند. با این حال، در برخی از مواقع سرعت حرکت بیش از حد بالا می ‌تواند باعث ایجاد وابستگی زیاد به برق شود که ممکن است در برخی از مناطق باعث ایجاد مشکل گردد.

سیستم ایمنی

  • سیستم ایمنی: سیستم ایمنی یکی از مواردی است که باید در نظر گرفته شود. در برخی از درب‌های اتوماتیک خارجی، از سیستم‌های ایمنی بسیار پیشرفته‌ای استفاده شده است که می‌تواند برای جلوگیری از صدمات در صورت تصادف یا برخورد با افراد و خودروها مفید باشد. در مقابل، در برخی از درب ‌های ایرانی، سیستم ایمنی ممکن است به صورت ساده ‌تری طراحی شده باشد که باعث افزایش خطر وقوع حوادث می شود.
  • قابلیت های اضافی: برخی از تولیدکنندگان درب اتوماتیک خارجی ویژگی ‌هایی همچون کنترل دستی، کنترل از راه دور، روشنایی LED، سیستم گرمایش و خنک کننده و … را به درب های خود اضافه کرده اند. در برخی از درب ‌های ایرانی، این ویژگی ‌ها ممکن است در دسترس نباشد یا به شکل ناقصی اجرا شود.

درب اتوماتیک خارجی یا ایرانی؟

در نهایت، عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود، قیمت درب اتوماتیک می‌باشد. درب اتوماتیک خارجی اغلب گرانتر از درب اتوماتیک ایرانی است؛ اما در عوض معمولا با کیفیت تر بوده و عمر مفید بیشتری دارد. با این حال، باید توجه داشت که در برخی از موارد خاص، ممکن است درب‌های ایرانی با کیفیت بالاتر و عمر مفید بیشتری نیز وجود داشته باشند که با قیمت مناسب‌تری عرضه می‌شوند. بنابراین، در انتخاب درب اتوماتیک باید به همه‌ی عوامل فوق توجه کرده و تصمیم گیری مناسبی انجام داد. همچنین باید به مقررات و استانداردهای ایمنی در مورد نصب و استفاده از درب‌های اتوماتیک توجه کرد و از نصب درب‌های تقلبی یا نامعتبر خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست