نکات مهم برای تعمیر درب پارکینگ

تعمیر درب پارکینگ

در این مقاله ایمن پاد سپهر قصد داریم در مورد تعمیر درب پارکینگ صحبت نموده و مشکلاتی که ممکن است برای یک درب پارکینگ پیش بیاید را مورد بررسی قرار دهیم. همچنین به بررسی این موضوع می پردازیم که تعمیر درب پارکینگ چگونه انجام می شود و تعمیر نمودن جک درب پارکینگ به عهده مالک است یا مستاجر.

تعمیر درب پارکینگ به عهده کیست؟

قبل از تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ باید بدانید که جک درب پارکینگ دستگاهی است که دارای موتور می باشد و وظیفه ی آن باز کردن و بستن درب پارکینگ است. این کار توسط کلید هایی انجام می شود که بر روی دیوار پارکینگ قرار دارند. بسیاری از درب های پارکینگ دارای کنترل از راه دور هستند و میتوان با کمک آنها نیز درب پارکینگ را باز و بسته نمود. هرچه جک درب پارکینگ قوی تر و درب پارکینگ سنگین تر باشد هزینه تعمیر جک بالاتر است. یک جک زمانی احتیاج به تعمیر دارد که دارای سر و صدا شود و هر چه زودتر تعمیر شود هزینه ی کمتری به شما تحمیل می گردد. اگر تنها تسمه، زنجیر و یا غلطک بالانس شود هزینه آن بالا نیست. اما اگر موتور دارای مشکل باشد هزینه بالایی دارد.
به طور کلی جک درب پارکینگ بعد از مدت زمانی احتیاج به تعمیر دارد. در بیشتر مواقع هزینه این تعمیر با مالک میباشد. اما در صورتی که از جک به درستی استفاده نشده باشد هزینه به عهده مستاجر است. در یک ساختمان چند واحدی اگر مشخص شود که یک مستاجر از درب پارکینگ به شکل نامناسب استفاده نموده است هزینه با آن فرد است. در غیر این صورت هزینه تعمیر درب اتوماتیک بین مستاجران تقسیم می گردد.

مشکل متداول درب پارکینگ

یکی از مشکلات متداول درب های اتوماتیک خراب شدن جک درب می باشد بدین ترتیب برای تعمیر درب پارکینگ و رفع عیب باید از تعمیرکاران با تجربه در این زمینه درخواست کمک نمود. عیب یابی درب پارکینگ یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید در هنگام بروز مشکل در باز نشدن و بسته نشدن درب مورد بررسی قرار گیرد. یکی از مواردی که ممکن است با آن روبرو شده باشید باز شدن خود به خود درب می باشد. قبل از آن که برای تعمیر دربهای اتوماتیک به یک تعمیرکار مراجعه نمایید از وصل بودن برق مجتمع اطمینان حاصل کنید.
یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است برای درب های اتوماتیک پیش آید عملکرد نامناسب ریموت است. در این موارد باید جک های برقی و سیستم برق نیز مورد بررسی قرار گیرند. باتری های ریموت را چک نموده و اگر مشکل دارد تعویض نمایید. وجود رطوبت در ریموت نیز ممکن است باعث کار نکردن آن شود. همچنین ضربه خوردن به ریموت کنترل باعث می شود دکمه های آن به خوبی بر روی مدار نچسبند و کار نکنند.
یکی دیگر از مواردی که باید حتماً برای تعمیر درب اتوماتیک مورد بررسی قرار دهید چشم های الکترونیک است. بروز مشکل در چشم الکترونیک و سنسور ها می تواند یکی از علل مهم بسته نشدن درب پارکینگ باشد. در صورتی که با نحوه تعمیر دربهای پارکینگ آشنایی ندارید برای تعمیر درب اتوماتیک از یک فرد متخصص و با تجربه در این زمینه استفاده نمایید.

تعمیر موتور جک درب پارکینگ

در تعمیر درب پارکینگ مراحل مختلفی وجود دارد. اگر جک بازویی دچار مشکل شده باشد درب اتوماتیک باز و بسته نمی شود. از جمله اشکالات مهم به وجود آمده در جک ممکن است ایراد در موتور جک باشد. در موارد بسیاری سیم های داخل موتور جک قطع میشود. اگر موتور داغ شود ایراد از استاتور موتور می باشد و اگر موتور دارای صدای بلند باشد احتمالا مشکل مربوط به بلبرینگ ها می شود. در این حالت بلبرینگ ها از فرم اصلی خود خارج شده و یا خشک شده اند.
ممکن است استاتور و روتور نیز با یکدیگر اصطکاک پیدا کنند و در این صورت صدای زیادی داشته باشند. همچنین باید پیچ بدنه مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود که روتور به درستی در جای خود قرار گرفته است. اگر موتور درجا کار میکند احتمالا مشکل از محور کلید خلاص کن باشد یا ممکن است کلید درون قفل گیر کرده باشد.

تعیمر موتور درب اتوماتیک

تعیمر موتور درب اتوماتیک

تعمیر درب پارکینگ ریلی

امروزه دربهای پارکینگ مختلفی وجود دارد که یکی از متداول ترین آنها دربهای ریلی است. این درب ها مزایای زیادی دارند که می توان به سرعت بالا، صدای بسیار کم، قدرت زیاد و امکان تردد نامحدود اشاره نمود. تعمیر درب پارکینگ کاری بسیار تخصصی می باشد و بهتر است در صورت بروز هرگونه مشکل در باز یا بسته شدن درب ریلی پارکینگ با متخصصان در این زمینه مشورت نمایید.
دربهای ریلی با کمک یک جک باز و بسته می شوند و از آنها بیشتر برای کارخانه ها استفاده می گردد. یکی از مهمترین مزایای درب پارکینگ ریلی اشغال نمودن فضای بسیار کم است. به همین دلیل در مکان هایی که فضای کمی برای نصب درب در اختیار داریم از درب ریلی استفاده می شود. هزینه تعمیر و نگهداری درب ریلی پایین است و شاید تنها عیب آن سرعت کم آن در باز و بسته شدن باشد. به همین دلیل از این درب ها بیشتر برای شرکت ها استفاده می شود. مشکلاتی که ممکن است برای درب ریلی پارکینگ پیش آید ایراد در گیربکس و یا چرخ دنده ها است. همچنین برد اصلی درب ریلی ممکن است معیوب شود.
از دیگر موارد مورد بررسی در تعمیر درب پارکینگ عدم دریافت سیگنال و بروز مشکل در کلید خلاص کن می باشد. بهتر است برای تعمیر درب اتوماتیک ریلی به سراغ متخصصان این کار بروید. اما اگر می خواهید ابتدا بررسی های لازم را انجام دهید باتری ریموت را چک کرده و از خالی نشدن آن اطمینان حاصل نمایید. در بسیاری از اوقات مشکل از ریموت کنترل می باشد. حتی می‌توانید از سلامت فیوز نیز مطمئن شوید. کافیست در زمان استفاده از ریموت به دستگاه مرکزی نزدیک شوید و ببینید که آیا در موقع دریافت سیگنال صدایی از آن بلند میشود یا خیر. یکی از مشکلات عمده درب های ریلی خراب شدن جک است که باعث می شود درب ریلی بطور کلی از کار بیفتد و باز و بسته نشود. تعمیر جک کاری بسیار تخصصی می باشد.

تعمیر ریموت درب پارکینگ

امروزه استفاده از دربهای اتوماتیک بسیار رایج است. این درب ها معمولا با کمک ریموت کنترل باز و بسته می شود. یکی از مشکلات عدیده ای که برای ریموت کنترل پیش می‌آید تمام شدن باتری یا تماس آن با آب و ضربه خوردن ریموت کنترل می باشد. این موارد می تواند ریموت را دچار خرابی کند. بهترین کار برای تعمیر ریموت کنترل این است که به یک فرد متخصص مراجعه نمایید. خراب شدن ریموت کنترل می تواند شامل تداخل در فرکانس، خیس شدن ریموت، ضعیف شدن باتری و غیره شود.
یکی دیگر از موارد تعمیر درب پارکینگ کثیف شدن چشمی درب اتوماتیک می باشد که ممکن است باعث عملکرد نامناسب ریموت کنترل گردد. بهتر است چشمی را هر چند وقت یکبار با یک دستمال مرطوب تمیز کنید. همچنین اگر جسمی مقابل چشمی درب قرار دارد باید آن را جابجا نمایید. استفاده طولانی مدت از ریموت کنترل می تواند باعث شکسته شدن اجزای داخلی آن شود. به دلیل کار کردن ریموت کنترل با سیگنال باید در محدوده خاصی قرار گیرید تا سیگنال ها به وسیله کنترل قابل دریافت باشد. پس اگر در محدوده قرار ندارید ممکن است ریموت کنترل نتواند سیگنال ها را دریافت کرده و برای فرستنده ارسال نماید.
به طور کلی مشکلات ریموت کنترل را میتوان در مواردی مانند خرابی ریموت، ضعیف شدن فرستنده و گیرنده، ضعیف شدن باتری، قرار نگرفتن در فاصله مناسب، کدگذاری اشتباه ریموت، ضربه به ریموت، قرار داشتن یک مانع بر روی چشمی، شکسته شدن چشمی و جابجایی گیرنده و فرستنده خلاصه نمود.

نتیجه گیری

هنگامی که درب اتوماتیک دچار مشکل می شود با مواردی همچون باز و بسته شدن آهسته درب، لرزش در هنگام باز یا بسته شدن، صدای بلند، گیر کردن درب در هنگام بسته شدن یا باز شدن، عدم کارکرد صحیح ریموت، باز نشدن درب و یا بسته نشدن آن مواجه می شویم. در این موارد بهتر است با کارشناسان با تجربه در این زمینه تماس گرفته و مشکل را با آنها مطرح نماییم. این کارشناسان راهکارهای مختلف را برای تعمیر درب پارکینگ بررسی نموده و و عیب یابی از جک و ریموت را انجام میدهند. به طور کلی شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند مشکلات جک را برطرف کرده و تعمیرات ریموت را انجام میدهند. کار رگلاژ دربهای پارکینگ نیز به عهده این شرکت ها می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست