همه چیز درباره نکات خرید درب اتوماتیک

توجه به «نکات خرید درب اتوماتیک» در زمان انتخاب، ابعاد مختلفی را دربر می‎گیرد. به دلیل اینکه می‌خواهیم دو ملاک بسیار مهم را برایمان تامین کند. این دو ملاک مهم امنیت و سهولت در رفت و آمد را شامل می‎شود.

تکنولوژی‎های نوین به ما کمک می‎کنند تا بتوانیم بهترین‎ها را در هر زمینه‎ای، برای زندگی راحت‎تر تولید کنیم. امروزه استفاده از درب اتوماتیک برای منازل یا مراکز اداری به طور فزاینده‎ای به یک ضرورت تبدیل شده است. استفاده از این درب‎ها، راحتی و آسایش بی نظیری را ارائه می‎دهند. در عین حال مزایای بی شماری را برای دسترسی آسان‎تر و سریع‎تر به اماکن خصوصی یا تجاری را ارائه می‎دهند. درب‎های اتوماتیک، مجموعه‎ای از مزایا و معایب خاص خود را دارند. به طور کلی در سه نوع کشویی، چرخشی و تاشو طراحی و تولید می‎شوند.

قبل از خرید و انتخاب بهتر است با نکات خرید درب اتوماتیک آشنا شوید.

درب اتوماتیک چیست؟

برای شرح نکات خرید درب اتوماتیک ابتدا بهتر است با این نوع درب آشنا شویم و انواع آن را معرفی کنیم. درب اتوماتیک، درب‎هایی هستند که به واسطه ریموت کنترل یا حسگر (چشم های الکتریکی) باز و بسته می‎شوند. عملکرد درب‎های اتوماتیک به سه صورت انجام می‎شود:

  • هیدرولیکی: حرکت توسط سیال روغن انجام می‌شود.
  • مکانیکی: به واسطه گیربکس و چرخ دنده حرکت می‎کند.
  • پنوماتیک: حرکت توسط فشار گاز، کنترل و باز و بسته می‎شود.

یک جزء بسیار مهم که در تمام آن‎ها مشترک است سنسور نام دارد، برای باز شدن درب‎های اتوماتیک در دو جهت عمودی و افقی است. قبل از ذکر نکات خرید درب اتوماتیک با انواع درب اتوماتیک آشنا می‎شویم:

  • درب اتوماتیک شیشه ای: از اپراتور، فریم از جنس استیل یا گالوانیزه و شیشه‎های مقاوم (سکوریت) تشکیل می‎شود. انواع درب اتوماتیک شیشه‎ای کشویی، تاشو، زاویه‎ای و لولایی را می‎توان نام برد.
  • درب اتوماتیک سکشنال: برای مکان‎هایی که فضای بسیار کمی دارند کاربرد دارد. این نوع درب به صورت کشویی باز شده و به زیر کشیده می‎شود. در نوع کرکره‎ای زیر سقف و حول یک محور می‎چرخد.
  • درب اتوماتیک کرکره‎ای: برای فروشگاه‎های تجاری و… کاربرد دارد. شبیه مدل‎های قدیمی کرکره‎ای است اما امنیت آن بسیار بیشتر است.
  • درب اتوماتیک پارکینگ و حفاظتی: برای ساختمان‎ها و مجتمع‎های بزرگ کاربرد دارد.

ریموت کنترلر درب اتوماتیک

درب اتوماتیک، درب‎هایی هستند که به واسطه ریموت کنترل یا حسگر باز و بسته می‎شوند.

مهمترین نکات خرید درب اتوماتیک

یکی از امتیازات مثبتی که در قسمت قبل درباره نکات خرید درب اتوماتیک مطرح کردیم عدم محدودیت و استفاده در مکان‎های مختلف است. محدودیت مکان برای نصب این درب‎ها وجود ندارد. از هتل‎ها و مراکز بهداشتی-درمانی تا ورودی لابی‎ها، فروشگاه مواد غذایی و مراکز کوچک (تعمیرات و فروش) را می‎‎توان نام برد. البته همانطور که ذکر کردیم درب‎ها با توجه به نوع طراحی، برای یک مکان خاص انتخاب می‎شوند. بنابراین نمی‌توان درب اتوماتیک شیشه‎ای را برای پارکینگ انتخاب کرد. درب اتوماتیک شیشه‎ای برای مکان‎های دیگری مانند مطب‎ها، مراکز تجاری و… قابل استفاده است. در زمان انتخاب درب اتوماتیک باید به برخی نکات خرید درب اتوماتیک توجه کنید که در ادامه به شرح این نکات می‎پردازیم.

یکی از نکات خرید درب اتوماتیک، توجه به نوع برند

اولین گزینه‌ای که در مورد نکات خرید درب اتوماتیک باید به آن توجه کنید آشنایی با انواع برندها و شرکت های تولیدکننده است. شما می‎توانید در مورد تولیدات داخل و کالاهای وارداتی تحقیق کرده و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. برخی شرکت‎های تولیدکننده داخلی یک یا چند قطعه محدود را وارد کرده و مابقی تجهیزات را خودشان تولید می‎کنند. برخی برندها نیز تمام قطعات را وارد می‌کنند و در ایران کار مونتاژ محصول را انجام می‌دهند. انتخاب هر یک از آن ها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. در کنار تحقیقات خود در رابطه با نکات خرید درب اتوماتیک می‎توانید از مشاوران و تکنسین‎های متخصص ایمن پاد سپهر نیز در این زمینه مشاوره بخواهید.

قیمت یکی از نکات خرید درب اتوماتیک

میزان بودجه شما نقش تعیین کننده‎ای دارد که باید به عنوان یکی از نکات خرید درب اتوماتیک مورد توجه قرار دهید. شما به واسطه بودجه خود می‎توانید نوع برند و پارامترهای دیگر را مد نظر قرار دهید. عوامل متعددی بر قیمت نهایی تاثیر دارند. این موضوع ابتدا به نام برند بستگی دارد. اگر برند تولیدکننده خارجی باشد بر هر حسب ارز محاسبه شده و قیمت بالاتری خواهد داشت. قیمت تمام شده برای تولیدات داخلی به مراتب کمتر است و محصولات داخلی ارزانتر هستند. نوع طراحی، جنس بدنه و… نیز بر قیمت نهایی تاثیر می‎گذارند.

تامین امنیت و نوع کاربری برای انتخاب درب اتوماتیک

همه چیز از زمان خرید آغاز می‎شود. نوع کاربری یکی از نکات خرید درب اتوماتیک است، به عبارتی اولین ملاک در زمان انتخاب می‎باشد. شما باید مطمئن شوید دربی که انتخاب می‎کنید با نحوه استفاده شما مطابقت دارد (کشویی، تاشو، تک لنگه، دو لنگه و…). ممکن است ابعاد قسمت ورود و خروج ساختمان بزرگ باشد و تعداد افرادی که از این قسمت تردد می‎کنند زیاد باشند. در این صورت درب‎های دولنگه و کشویی انتخاب ایده‌آلی است. فروشگاه‎های مواد غذایی، بانک‎ها و ادارات را می‎توان نام برد. اگر برای یک فروشگاه کوچک می‎خواهید، درب شیشه‎ای تک لنگه را پیشنهاد می‎کنیم. زیرا صرفه جویی در هزینه‎ها برای برخی افراد به عنوان یکی از نکات خرید درب اتوماتیک، در کنار سایر نکات مهم است. البته ابعاد درب ورود و خروج در این مکان‎ها بزرگ نیست. استفاده از درب اتوماتیک کشویی برای مکان‎های کوچک بسیار رایج است.

می‌توانید برای تامین امنیت ورودی پارکینگ یا مراکز مهم دیگر، درب اتوماتیک کرکره ای را انتخاب کنید.

در کنار نوع کاربرد، تامین امنیت مکان نیز یک ملاک مهم دیگر (یکی از نکات خرید درب اتوماتیک) است. بسیاری از مشاغل علاوه بر سهولت در رفت و آمد، تامین امنیت محل نیز برایشان مهم است. به طور مثال می ‌توانید برای تامین امنیت ورودی پارکینگ یا مراکز مهم دیگر، درب اتوماتیک کرکره‎ای را انتخاب کنید. حتما هنگام ورود به برخی مکان‎ها (مغازه‎های کوچک، بزرگ و…) درب‎های کرکره‎ای اتوماتیک را ملاحظه کرده‎اید. زمانیکه درب اتوماتیک به درستی نصب شده باشد و به طور منظم بازرسی شود، محیطی امن و راحت را برای تمام افراد فراهم می‎کند. به دلیل وجود درب اتوماتیک در محل، مطمئن می‎شوید که درب به درستی بسته شده است. در نتیجه از اموال شما در برابر مزاحمان احتمالی محافظت می‎شود. علاوه بر این، درب‌های اتوماتیک مطابق با بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی تولید می‌شوند. البته برخی افراد تامین امنیت محل را به عنوان اصلی‎ترین ملاک و نکات خرید درب اتوماتیک در نظر می‎ گیرند.

این نکته مهم را در کنار «نکات خرید درب اتوماتیک» بیان کنیم که درب‎های اتوماتیک به طور مداوم نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند. بنابراین استفاده و نگهداری از آن‌ها فوق‌العاده آسان است.

تعداد رفت و آمدهای درب ورود و خروج

یکی از نکات خرید درب اتوماتیک (شیشه‎ای یا کرکره‌ای) میزان تردد و تعداد رفت و آمدها در شبانه روز است. اگر تعداد رفت و آمدها در شبانه روز زیاد است می‎توانید از جک‎های هیدرولیکی استفاده کنید. همچنین می‎توانید نحوه حرکت درب را مشخص نمایید. البته می‎توانید نوع موتور درب را با توجه به نیاز و دریافت مشاوره از متخصص انتخاب کنید. موتورهای سانترال، موتورهای ساید یا موتورهای توبلار را می‎توان نام برد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. اگر تردد در محل زیاد است موتور ساید گزینه بسیار مناسبی است. لوازم جانبی درب اتوماتیک، ریل ها و… نیز باید کیفیت بالایی داشته باشند. زیرا باید در اثر کارکرد زیاد، کمتر دچار استهلاک شوند و عمر طولانی تری داشته باشند.

خدمات پس از فروش مراکز نصب یکی از مهمترین نکات خرید درب اتوماتیک

هر نوع کالایی، به ویژه کالاهای الکترونیکی و مکانیکی بعد از مدت زمان مشخصی دچار استهلاک می‎شوند. بنابراین باید به عنوان یکی از نکات خرید درب اتوماتیک این مساله را مد نظر قرار دهید. خرابی قطعات درب اتوماتیک، ممکن است به هر دلیل اتفاق بیفتد. نکته حائز اهمیت این است که خدمات پس از فروش بتوانند نیازهای شما را تامین کنند.

اگر مرکز بعد از نصب کالای مورد نظر، سرویس دوره ای، خدمات تعمیر درب اتوماتیک و تعویض قطعات داشته باشد یک گزینه بسیار ایده آل است. بنابراین بهترین مرکز نصب تخصصی درب اتوماتیک، خدمات نصب، تعمیر و تعویض قطعات دارد (گارانتی کالا و قطعات). شما با خیال راحت می‎توانید بهترین مرکز را انتخاب کنید و از تمام خدمات پس از فروش بهره مند شوید. البته سرویس دوره‎ای درب‎ها را هرگز فراموش نکنید. بنابراین خدمات پس از فروش یکی از مهم‎ترین و اصلی‎ترین نکات خرید درب اتوماتیک است که قبل از خرید باید مورد توجه قرار دهید.

نکات خرید درب اتوماتیک و نوع متریال استفاده شده برای آن

یکی از نکات خرید درب اتوماتیک که باید در نظر بگیرید این است که نیازی نیست فرم را فدای عملکرد کنید. موادی سخت، مستحکم و بادوام مانند آلومینیوم، فولاد، فایبرگلاس و الوار موجود هستند. از آن ها برای طراحی درب‎های اتوماتیک در سبک ها و طرح‎های منحصر به فرد استفاده می‎کنند. برای ساخت درب های اتوماتیک از مواد اولیه متنوعی استفاده می‎کنند. به طور مثال برای ساخت فریم درب اتوماتیک شیشه ای از موادی مانند استیل گالوانیزه (رنگی و ساده) استفاده می‎کنند. این متریال در برابر رطوبت و باران مقاوم است و دچار خوردگی نمی‎شود. برای فضای بیمارستانی و مراکز بهداشتی-درمانی یک گزینه عالی است، زیرا آلودگی را به خود جذب نمی‎کند و به راحتی تمیز می‎شود.

یکی دیگر از مواد اولیه آلومینیوم نام دارد که با استانداردهای مختلف تولید می‎شود. نوع شیشه به عنوان یک ماده اولیه بسیار مهم است که بر قیمت نهایی و سلیقه شما تاثیر می‎گذارد. شیشه می‎تواند به اشراف شما در دو طرف فضای ورود و خروج و میزان نور ورودی کمک کند. انواع شیشه مانند شیشه عایق، سکوریت دارای نقوش رنگی، مات (اسیدی)، دوجداره، ضد ضربه یا ضد گلوله و سه جداره را می‎توان نام برد. برای ساخت درب‎های کرکره ای نیز از متریال‎های باکیفیت و مقاوم استفاده می‎کنند. آلومینیوم، فولاد گالوانیزه و… را می‎توان نام برد. کیفیت و نوع مواد اولیه به عنوان یکی از نکات خرید درب اتوماتیک برای تامین امنیت بیشتر باید مورد توجه قرار بگیرد.

سیستم کنترل تردد

گاهی وجود برخی امکانات در کنار توجه به نکات خرید درب اتوماتیک بسیار حائز اهمیت است. برخی افراد، ارگان‎ها و مراکز مهم مانند دانشگاه‎ها تمایل دارند از درب‎های اتوماتیکی استفاده کنند که بتوانند تردد را نیز کنترل نمایند. به عبارت دیگر بدون دخالت ریموت و نگهبان، صرفاً از طریق شناسایی فرد درب اتوماتیک باز و بسته شود. سیستم کنترل تردد با کمک فاکتورهای مختلفی مانند اثر انگشت، شناسایی چهره یا مردمک چشم و رمز عبور انجام می شود. کنترل از راه دور، ثبت رفت و آمدها با مانیتور و سیستم اعلام حریق از دیگر امتیازات مهم این نوع سیستم است. اگر در منطقه شما نوسانات برق به طور مکرر اتفاق می‎افتد از درب‎هایی استفاده کنید که دارای باتری هستند یا امکان شارژ دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست