پرده برقی چیست و چه نقشی در دکوراسیون خانه های امروزی دارد؟

پرده برقی چیست و چه نقشی در دکوراسیون امروزی دارد؟

امروزه به دکوراسیون داخلی خانه ها توجه بسیار زیادی می شود؛ به گونه ای که در خانه ها از انواع درب اتوماتیک مانند درب اتوماتیک اسلایدینگ – کشویی استفاده می کنند. درب های کشویی می توانند باعث زیبایی خانه شما شوند، همان طور که یک پرده برقی می تواند جذابیت دکوراسیون خانه شما را بیشتر کند. لازم به ذکر است با پیشرفت فناوری، افراد دوست دارند از وسایل پیچیده تر و متفاوت تری استفاده کنند که این پرده ها هم مکانیزم متفاوتی نسبت به پرده های معمولی دارند.

این پرده ها با استفاده از یک موتور الکترونیکی کار می کنند و عملکرد آنها نسبت به دیگر پرده ها خیلی بهتر است. این پرده ها دارای مزایا و کاربردهای بسیار زیادی هستند که در ادامه  در این مقاله از ایمن پاد سپهر به آن ها اشاره خواهیم کرد. با خواندن مقاله پرده برقی چیست و چه نقشی در دکوراسیون خانه های امروزی دارد، می توانید بهترین و با کیفیت ترین پرده ها را انتخاب کنید.

پرده برقی و انواع آن

پرده های برقی در انواع متفاوتی تولید می شود؛ به طوری که شما می توانید بسته به نوع محیط یکی از بهترین پرده ها را انتخاب کنید. با این کار ایده آل ترین پرده را برای محل کار یا منزل خود انتخاب خواهید کرد.

1. پرده برقی شید

پرده برقی شید مقاومت بسیار بالایی دربرابر نور خورشید و گرد و خاک دارد و شما می توانید از آن برای مدت طولانی استفاده کنید؛ اگر لکه ای روی این پرده ها ایجاد شود، می توانید به راحتی و با استفاده از مواد شوینده لکه ها را از بین ببرید. نصب این پرده بسیار آسان است و در مدت کوتاهی انجام می شود؛ قیمت پرده برقی شید بسیار مقرون به صرفه است و شما می توانید به راحتی این پرده ها را سفارش دهید.

پرده برقی و انواع آن

پرده برقی و انواع آن

2. پرده برقی دابل شید

پرده دابل شید دارای دو لایه است که لایه زیرین پرده شید و دیگری از جنس تور است؛ البته لازم به ذکر است این دو لایه به صورت جداگانه کار می کنند. این نوع پرده می تواند مانند درب های اتوماتیک به زیبایی دکوراسیون شما کمک بسیار زیادی کند.

3. پرده برقی لوردراپه

این پرده از آن دست پرده هایی است که می تواند در همه جا کاربرد داشته باشد؛ برای مثال می توانید از این پرده ها در خانه، اداره، دفتر و … استفاده کنید. پرده برقی لوردراپه به صورت هوشمند ورودی نور را تنظیم می کند. این نوع پرده نسبت به پرده های معمولی جای کمتری را اشغال خواهد کرد و می تواند یک انتخاب مناسب برای شما باشد.

4. پرده برقی زبرا

یکی دیگر از محبوب ترین پرده برقی هایی است که برای پنجره های بزرگ با نوردهی بالا استفاده می شود؛ پرده زبرا دارای ریموت است و شما می توانید به راحتی ورودی نور و البته خروجی آن را تنظیم کنید. این پرده یکی از لوکس ترین پرده هایی است که می تواند افراد را جذب خود کند.

5. پرده برقی سان اسکرین

این پرده از پارچه ای با جنس الیاف شیشه ای تولید می شود که از ورود 90 درصد نور فرابنفش خورشید جلوگیری می کند و برای سلامت بدن شما بسیار مفید است. یکی از مزایای پرده سان اسکرین این است که می توانید منظره بیرون را ببینید بدون این که خودتان دیده شوید.

مزایای به کارگیری از پرده برقی

مزایای به کارگیری از پرده برقی

مزایای به کارگیری از پرده برقی

این پرده ها می توانند یکی از ایده آل ترین انتخاب های شما باشند؛ به دلیل این که این نوع پرده ها مزایای بسیار زیادی دارند و همه را جذب خود می کنند. با دانستن این مزایا به راحتی بهترین پرده برقی را انتخاب خواهید کرد.

• سادگی استفاده از پرده های برقی

وقتی از این پرده ها استفاده می کنید، نیازی نیست برای بالا یا پایین کردن آن از جای خود بلند شوید یا وقتی در حال انجام کاری هستید، آن کار را قطع کرده و پرده را تنظیم کنید. پرده برقی برای افراد معلول و سالمند بسیار مفید و موثر است؛ به گونه ای که آن ها می توانند بدون حرکت پرده را تنظیم کنند.

• زیبایی منحصر به فرد

این پرده ها در انواع متفاوتی تولید می شوند؛ به طوری که شما می توانید این پرده ها را در مدل های ساده و طرح دار تهیه کنید. البته لازم به ذکر است هر مدل از این پرده ها زیبایی منحصر به فردی دارند و می توانند با دکوراسیون خانه شما هماهنگ شوند. انواع پرده برقی زیبایی منحصر به فردی دارند که افراد را جذب خود خواهند کرد.

زیبایی منحصر به فرد پرده برقی

زیبایی منحصر به فرد پرده برقی

• امنیت

پرده برقی نسبت به پرده هایی که با دست و با استفاده از یک زنجیر بالا و پایین می شوند، امنیت بیشتری دارند؛ زیرا زنجیرها می توانند برای کودکان خطرناک باشند و به خود و پرده آسیب برسانند؛ زیرا زنجیر برای کودکان چیز تازه ای است و دوست دارند با آن بازی کنند. اما پرده های برقی به این شکل عمل نمی کنند و امنیت بسیار بالایی دارند؛ به طوری که می توان از آن ها در تمام مکان ها مانند، خانه، اداره، بیمارستان و … استفاده کرد.

روش های کنترل پرده های برقی

روش های کنترل پرده های برقی

روش های کنترل پرده های برقی

شما می توانید با روش های متفاوتی پرده های خود را کنترل کنید که این روش ها می توانند باعث سهولت کار شما شوند. با استفاده از این روش ها دیگر نیاز نیست پرده برقی ها را به صورت دستی بالا و پایین کنید.

1. کنترل با استفاده از ریموت

استفاده از ریموت برای کنترل پرده ها راحت ترین روش است؛ به گونه ای که پرده برقی شما دارای یک کنترل است؛ درست مانند تلویزیون و کولر گازی. می توانید توسط یک ریموت کار خود را راحت کنید؛ البته این روش یکی از ابتدایی ترین طریقه ها برای کنترل پرده برقی ها است.

2. کنترل با استفاده از موبایل

در این روزگار از موبایل ها استفاده های بسیار زیادی می شود؛ به طوری که می توان از گوشی های هوشمند برای کنترل پرده برقی ها نیز بهره گرفت. البته لازم به ذکر است که همه ی برندها این قابلیت را ندارند و باید در هنگام خرید پرده برقی ها به برند و شرکت آن ها توجه بسیار زیادی کرده تا بتوانید باکیفیت ترین و بهترین پرده را انتخاب کنید. فقط کافیست یک برنامه را روی موبایل خود نصب کنید و به آن اپلیکیشن برنامه دهید؛ برنامه هایی مانند زمان بالا و پایین رفتن پرده و هر برنامه ای که خودتان دوست دارید را به آن واگذار کنید.

3. کنترل با استفاده از صدا

شما می توانید با صدای خود پرده برقی ها را تنظیم کنید؛ در این حالت دیگر به موبایل و ریموت نیز احتیاجی نخواهید داشت. فقط کافیست با صدای خود به او دستور دهید؛ البته لازم به ذکر است ابتدا صدا باید روی سیستم پرده ضبط شود تا به دستورات شما عمل کند. فقط به برند پرده ها توجه بسیار زیادی کنید.

هوشمندی پرده برقی ها جای تعجب ندارد؛ به دلیل این که بسیاری از وسایل خانه ما دارای چنین هوشمندی ها هستند؛ برای مثال درب هایی مانند درب اتوماتیک تلسکوپی نیز هوشمندی بسیار بالایی دارند و از آن ها نیز در خانه می توان استفاده کرد.

کاربرد پرده برقی

کاربرد پرده برقی

کاربرد پرده برقی

می توان از پرده های برقی در همه ی محیط ها استفاده کرد؛ همان طور که استفاده از درب های اتوماتیک هیچ مانعی ندارد، می توانید از پرده برقی نیز در همه جا بهره بگیرید؛ برای مثال می توانید از این ها در منازل، اتاق خواب ها، آشپزخانه و حتی در محل کار، ادارات و دفاتر استفاده کنید. این پرده ها به شما کمک می کنند تا مراقب دکوراسیون خانه هایتان باشید؛ می پرسید چگونه؟

وقتی از پرده های برقی استفاده می کنید، از ورود نور اضافی جلوگیری خواهید کرد؛ اگر نور زیادی وارد خانه شود رنگ وسایلی مانند مبل هایتان تغییر خواهد کرد. پرده برقی ها ارزش بسیار زیادی دارند؛ شما زمانی متوجه این ارزش خواهید شد که از این پرده ها استفاده کنید و مزیت آن ها را با چشم های خود ببینید. این پرده می تواند یکی از ایده آل ترین پرده ها در دکوراسیون داخلی خانه های شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست