چطور بهترین راه بند پارکینگ را خریداری کنیم؟

بهترین راه بند پارکینگ

راه بندها یکی از ابزارهایی است که در جهت حفظ امنیت پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای خرید بهترین راه بند پارکینگ ابتدا نیازهای خود را بسنجید و مکان نصب را مشخص کنید. تا انتهای این مقاله همراه ایمن پاد سپهر باشید تا بیشتر با راهبندهای پارکینیگی آشنا شویم.

چطور بهترین راه بند پارکینگ را خریداری کنیم؟

انسان ها از راهبندها به عنوان نوعی سیستم کنترل ورودی و خروجی  استفاده می کنند و این مربوط به امروز نیست بلکه از گذشته ها بوده است. راه بندهای مختلفی در بازار در دسترس هستند که هریک از آن ها ویژگی های مختلفی دارند و برای مکان های ویژه ای به کار می روند. ما در این مطلب سعی کرده ایم تا به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین راه بند پارکینگ را خریداری کنید.
راه بند ها به عنوان مانع عمل می کنند و باعث جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به داخل پارکینگ ها می گردند. به عبارتی دیگر می توان با خرید راه بند پارکینگ ورودی ها و خروجی ها را کنترل کرد و از آن ها به عنوان دروازه های امنیتی و حفاظتی استفاده نمود. همان طور می دانید برای حفظ امنیت پارکینگ ها از سیستم های امنیتی و حفاظتی مختلفی استفاده می کنند.
راهبندها نقش مهمی در مکان های پر رفت وآمد ایفا می کنند زیرا کنترل تمام این رفت و آمدها کاری دشوار است. بنابراین نیاز به ابزاری داریم تا به ما کمک کند با خطای کمتری این کار را انجام بدهیم. پاساژها، کارخانه ها، مجتمع های تجاری و اداری از جمله مکان هایی هستند که نیاز به راهبند دارند. معمولا برای مکان های با طول ورودی بلند نصب راهبندهای دراز و بلند پیشنهاد می گردد . برای مکان هایی که عریض هستند از راهبندهای کوتاه استفاده کنید.

راه بند پارکینگ چیست؟

راهبندها یکی از ابزارهایی است که در جهت حفظ امنیت پارکینگ ها به کار می روند. استفاده از راه بند پارکینگ موجب می گردد فقط افراد مجاز حق ورود و خروج را داشته باشند و رفت و آمدها به خوبی کنترل شود. در حاضر راه بندهای اتومات جایگزین خوبی برای دروازه های قدیمی گذشته هستند. راه بندها بومی افقی از جنس آلومینیوم دارند که مانع ورود و خروج اتومبیل های غیر مجاز می گردد. این بوم بر روی پایه ای ثابت قرار دارد. پیستون های قفل کننده، گیربکس و موتور اصلی راه بند بر روی این پایه تعبیه شده است.
در حالت عادی بوم راهبند به صورت افقی قرار می گیرد. نگهبان بعد از نزدیک شدن اتومبیل به راهبند فرد را شناسایی می کند، اگر اجازه ورود را داشته باشد آنگاه دکمه دستی راه بند پارکینگ را فشار می دهد تا بوم به صورت عمودی قرار بگیرد و اتومبیل وارد پارکینگ گردد. راه بندها سنسورهایی را برای تشخیص موانع دارند. این سنسورها مانع ورود اتومبیل ها از قسمت زیرین می گردد و هم چنین مانع آسیب به آن ها می شود.

راهبند بازویی پارکینگ

راهبند بازویی پارکینگ

راهبند پارکینگ چه کاربردهایی دارد؟

برای خرید بهترین راهبند پارکینگ ابتدا نیازهای خود را بسنجید و مکان نصب را مشخص کنید. همچنین اجزای سازنده ی راه بندها را مورد بررسی قرار دهید. معمولا راه بندها دارای بخش های بدنه، فنر تعادل، بازو، مرکز کنترل و سیستم متحرک هستند. هر یک از این بخش ها نقش بسیار مهمی در عملکرد راهبند پارکینگ دارند. بنابراین لازم است قبل از خرید دوام و عملکرد آن ها را بررسی کنید و از کارکرد درست آن ها مطمئن شوید.
امروزه راه بندها برای کنترل ورودی ها و خروجی های ساختمان های اداری و مسکونی، پارکینگ های عمومی،ارگان های دولتی، دانشگاه ها و بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند. همان که تصور می کنید در صورتی که از این ابزار استفاده نشود، نگهبانان با مشکلات زیادی روبه رو خواهند شد و ترافیک زیادی به وجود می آید. راه بندها مزایای زیادی برای شما دارند. ایمنی یکی از مهم ترین مزایای استفاده از راه بندها است. علاوه بر این رفت و آمدها با دقت کنترل می شوند و هم چنین سرعت عبور و مرور را کاهش می دهد. راه بندهای پارکینگ به افراد اجازه نمی دهد با سرعت بالا وارد پارکینگ شوند. بنابراین در بعضی موارد که لازم است عبور و مرور با سرعت کمی انجام شود بسیار مفید خواهد بود. در واقع با خرید بهترین راه بند پارکینگ امنیت رفت و آمد را افزایش می دهید و از مانع از حوادث ناخواسته می شوید.

انواع راهبند پارکینگ

راه بند پارکینگ در دو نوع تک اهرمی یا دو اهرمی متناسب با عرض ورودی مکان یا پارکینگ ساخته می شوند و برخی راهبند اتوماتیک هستند و برخی دستی. بنابراین در صورتی که نیاز به راهبند دو اهرمی داشته باشید قاعدتا نیاز به دو گیربکس و موتور نیز نیاز خواهید داشت. در صورتی که امنیت مورد توجه باشد، راه بندهای ستونی پیشنهاد می گردد.
می توان بهترین راه بند پارکینگ را براساس عملکرد به انواع دسته های راهبند بازویی یا اهرمی، ستونی یا راهبند زمینی و زنجیری تقسیم بندی کرد. راه بندهای اهرمی دارای یک ستون عمودی به طول یک متر و یک اهرم به طول 2-8 متر می باشند. ستون عمودی بر روی زمین نصب شده است و اهرم به صورت افقی بر روی ستون نصب می گردد. رایج ترین راه بند ها محسوب می گردند و از نظر قیمت مقرون به صرفه هستند. این نوع از راه بندها ارتفاع زیادی دارند بنابراین باید به درستی نصب شوند تا در برابر وزش بادهای شدید مقاوم باشند. سرعت بالایی دارند و برای مکان های پرتردد و پارکینگ های عمومی مناسب هستند. راه بندهای تلسکوپی نمونه ی دیگری از راه بندهای اهرمی می باشند. این نوع از راه بندها در مکان هایی که دارای عرض های مختلف هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.
راه بندهایی بازویی معمولا در مکان های مسقف مانند مجتمع های تجاری و پارکینگ های طبقاتی به کار می روند. در این راه بندها بوم این قابلیت را دارد تا به آسانی تا شود و به اندازه 90 درجه در قسمت زیر سقف قرار گیرد. هم چنین قابلیت چرخش به اندازه 180 درجه را دارد و به آسانی در قسمت کنار بدنه اصلی راه بند قرار گیرد.

راهبند ستونی پارکینگ

راهبند زمینی یا ستونی

بهترین راه بند پارکینگ کدام است؟

راه بندها را می توان براساس سیستم موتور آن ها به دو دسته الکترومکانیک و الکتروهیدرولیکی تقسیم بندی کرد. راه بندهای الکترومکانیک دارای ولتاژی به اندازه 24 ولت یا 220 ولت هستند. هم چنین قدرت چرخش آن ها توسط یک موتور، چند فنر درون آن و یک گیربکس تامین می گردد. بوم در این نوع راه بند در طول چند ثانیه فاصله 2 تا 8 متری حرکت می کند. ولتاژ 24 ولت برای زمان هایی که تعداد تردد بالا است، استفاده می شود. و هم چنین ولتاژ 220 ولت برای زمان هایی که تردد کمی وجود دارد، به کار می رود.
راه بند های الکتروهیدرولیکی همانند نوع الکترومکانیکی می باشند. بوم برای افزایش سرعت عملکرد از روغن برای بالا و پایین رفتن استفاده می کند. معمولا در مکان هایی تردد زیاد است مورد استفاده قرار می گیرد.
راه بندهای پارکینگ مختلفی با ویژگی ها و عملکردهای مختلفی در بازار وجود دارند. شما با توجه به نیاز و مکان نصب می توانید بهترین راه بند پارکینگ را خریداری کنید. معمولا راه بند هایی که دارای موتور هیدرولیکی هستند، فروش بیشتری دارند. راه بند برقی زومر مدل 6010A، راه بند اتوماتیک بازویی زومر 6010، راه بند بتا مدل B400، راه بند 5 متری بتا 300 نمونه هایی از بهترین راه بند پارکینگ هستند.
راه بند تلسکوپی 4 تا 6 متر دلتا، راه بند بارزانته 4 متری، راه بند اتوماتیک 5 متری بتا با بوم LED دار، راه بند دلتا مدل B800، راه بند هیدرولیک فک ایتالیا مدل 615 و راه بند هیدرولیک فک FACC 680 نمونه های دیگری از بهترین راه بند پارکینگ می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست