چه عواملی در انتخاب درب اتوماتیک پارکینگ برای خانه تاثیر گذار است؟

عوامل تعیید کننده در خرید درب اتوماتیک پارکینگ

سوالی که امکان دارد برای هر کسی پیش آید این است که چه عواملی در انتخاب درب اتوماتیک پارکینگ برای منزل اثرگذار است؟ امروزه کمتر جایی را می توان یافت که از جک برقی جهت باز و بسته نمودن درب پارکینگ بهره نبرده باشد. این جک ابزاری است جهت باز و بسته شدن درب پارکینگ که تنها با لمس یک کلید از ریموت صورت می گیرد. وجود این گونه درب ها برای هر خانه ای ضروری است زیرا که ایمنی زیادی را ایجاد می کند. شخصی که تمایل دارد درب اتوماتیک پارکینگ برای خانه خود انتخاب و خریداری نماید بایستی خصوصیات و مزایای آن را شناسایی نماید.

نحوه انتخاب درب تمام اتوماتیک پارکینگ

انتخاب درب اتوماتیک پارکینگ متناسب تحت تاثیر عواملی عمده واقع می شود. در حال حاضر با توجه به وزن درب، عرض، مقدار سرعت باز و بسته شدن، شمار رفت و آمد در روز و… این درب ها به اقسام متنوعی طبقه بندی می شوند که با توجه به احتیاج خود می توانید هر یک از این مدل ها را تعیین کنید. درب پارکینگ خودکار را مطابق بعضی فاکتور های ثابت و معلوم طبقه بندی می کنند. طراحی درب، شیوه کار با آن، مشخصات ظاهری، جنس و مواد اولیه بکار برده شده در تولید درب از عوامل متنوع اعمال تنوع در این محصولات می باشند. این گوناگونی سبب شده تا خریداران این درب ها بتوانند با توجه به بودجه و شرایط مکان مدنظر، مناسب ترین مدل درب را انتخاب و خریداری نمایند.

در حال حاضر بکارگیری از این نوع درب های اتوماتیک در بیشتر اماکن دیده می شود. این گونه درب ها با ملاحظه به مزایا و کارایی که دارند به راحتی توانسته اند توجه کاربران و هواداران بسیاری را به سوی خود جذب کنند. درب هایی که جهت وارد شدن به پارکینگ ها بکار برده می شوند خودکار یا برقی می باشند. این درب ها این امکان را به شما می دهند تا بتوانید به شیوه اتوماتیک به وسیله کنترل از راه دور درب را باز یا بسته نموده و به آسانی رفت و آمد کنید. این مدل درب های خودکار افزون بر ایجاد ایمنی در اماکن مسکونی و اداری سبب می شوند ساختمان ها ظاهری جذاب و نوین داشته باشند.

انواع درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ شامل انواع متنوعی به شرح زیر می باشد:

 • زیر سقفی

در تولید درب اتوماتیک پارکینگ زیر سقفی، از تعداد ۸ پنل بهره برده شده است که در حین باز شدن درب به طرف بالا به حرکت در می آیند. چنانچه مانعی وجود داشته باشد جهت پیشگیری از صدمه، سرعت باز و بسته شدن درب به صورت اتوماتیک کم می شود. از نکات منحصر به فرد در خصوص این درب ها آن است که امکان نصب پنجره یا درب نفر رو، روی آنها مقدور است.

 • لولایی

یکی از انواع درب اتوماتیک پارکینگ مدل لولایی می باشد. این محصولات با دو مدل تک لنگه و دو لنگه وارد بازار می شوند. مدل دولنگه این درب ها در بین استفاده کنندگان از طرفداران بسیاری برخوردار می باشند. اگرچه باید این مسئله را مدنظر گرفت که جهت نصب و راه اندازی آن ها به محیط بزرگی نیاز است.

 • کرکره ای

درب اتوماتیک پارکینگ کرکره ای در سایز و ابعاد متنوعی ارائه می شود. معمولا جهت تولید اینگونه درب از فولاد بهره می برند. این نوع درب ها به علت قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی که دارند خیلی مورد ملاحظه مصرف کنندگان قرار می گیرند.

 • ریلی

از دیگر انواع درب اتوماتیک پارکینگ می توان به مدل درب اتوماتیک پارکینگ ریلی اشاره نمود. این مدل به درب پارکینگ اتوماتیک کشویی هم مشهور می باشد. به منظور اینکه ریل درب به آسانی باز و بسته شده و حرکت کند ضروری است تا محیط لازم جهت نصب آن وجود داشته باشد.

مزایا و کاربردهای درب اتوماتیک پارکینگ

کاربرد های درب اتوماتیک پارکینگ به گونه ای است که مزایای آن به حساب می آیند که این محصول را در قیاس با سایر محصولات ارائه شده به بازار برجسته می کنند. در این بخش از مبحث بعضی از عمده ترین مزایا و کاربرد های انواع درب اتوماتیک پارکینگ را نام خواهیم برد.

 • مزایای درب اتوماتیک پارکینگ برای خانهبالا بردن سرعت باز و بسته شدن درب و عدم اتلاف در زمان اشخاص
 • استفاده از شیوه خودکار و اتوماتیک برای باز و بسته کردن درب در عوض بکارگیری نیروهای انسانی
 • امکان نصب در پارکینگ اماکن تجاری، مسکونی، بیمارستان ها و مراکز گردشی تفریحی و…
 • تنظیم رفت و آمد و شلوغی
 • ممانعت از بروز دزدی و بالا رفتن ایمنی ساختمان از کاربرد ها و مزایای درب اتوماتیک پارکینگ می باشد.
 • ممانعت از هدر رفتن انرژی و کارایی در اماکنی که مصرف انرژی در آن ها حائز اهمیت می باشد نظیر هتل ها، پارک های عمومی و…
 • قابلیت نصب و راه اندازی راحت محصول مدنظر
 • ماندگاری، دوام و بازده کاری بسیار
 • جذاب تر و نوین تر کردن ناحیه مدنظر
 • در بعضی موارد نرخ این درب ها برای مصرف کنندگان اقتصادی تر تمام می شود زیرا که درب ها با فناوری توسعه یافته ای که در تولید خود دارند در مقابل موانع و اقسام صدمات استقامت زیادی داشته و هزینه های احتمالی و مراقبت از آنها خیلی کمتر است.
 • انواع درب اتوماتیک پارکینگ سرعت خیلی زیادی در باز و بسته شدن دارند و در حین حال زمان کار کردن صدای اندکی از خود ایجاد می کنند که این مورد هم یکی از مهم ترین کاربرد ها و مزایای درب اتوماتیک پارکینگ می باشد.
 • کار کردن با ریموت آن نیز خیلی راحت می باشد.

عمده ترین نکات جهت خرید درب اتوماتیک

چنانچه دوست دارید در بین اقسام متنوع درب اتوماتیک پارکینگ مناسب ترین مدل آن را انتخاب و تهیه نمایید به شما توصیه می کنیم به نکات مهمی در زمان خرید آن توجه نمایید. این نکات عبارتند از:

 • سایز و ابعاد مکانی که می خواهید درب را در آن محل نصب و راه اندازی نمایید با دقت کامل اندازه گیری نموده و مطابق این سایز و ابعاد مبادرت به سفارش محصول نمایید.
 • از نکات مهمی که باید در زمان خرید درب اتوماتیک پارکینگ به آن توجه نمایید این است که پارکینگ شما مسقف است یا خیر؟ این مورد در انتخاب محصول مدنظر خیلی اثرگذار می باشد.
 • شیوه رفت و آمد ماشین ها به درون پارکینگ هم در انتخاب مدل درب می تواند اثرگذار باشد. در این صورت در مورد آن بهتر است با متخصصان فروش در این حیطه مشورت نمایید تا انتخاب مطلوبی داشته باشید.
 • در زمان خرید درب اتوماتیک پارکینگ بهتر است وضعیت اقلیمی ناحیه و شرایط محل را به خوبی بسنجید. بهتر است دربی را انتخاب و خریداری نمایید که برای مدت زمان زیادی کاربرد داشته باشد.

راهکارهای مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگ

جهت مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگ بهتر است راه کار های زیر را فراموش نکنید:

 • موتور درب را عایق کاری نمایید.

سردی و خشکی هوا از جمله موارد اثرگذار روی کارکرد این درب ها می باشد. بدین ترتیب با بکارگیری پشم شیشه می توان موتور درب را کاور نموده و از یخ زدگی ممانعت نمود.

 • درب را هر چند وقت یکبار روغن کاری نمایید.

درب های اتوماتیک را بایستی هر چند وقت یک بار روغن کاری نمود. چرا که این عمل سبب سرعت بخشی به حرکت تیغه ها و بخش های محرک می شود. همچنین درب به آسانی بالا و پایین می رود. افزون بر آن نیرویی که بر درب وارد می شود بدین صورت کم می شود.

 • مراقبت از درب اتوماتیک پارکینگدرب را حتما بالانس نمایید.

عمده ترین علت نقص اقسام درب اتوماتیک پارکینگ بالانس نبودن آنها می باشد‌ مفهوم از بالانس نبودن این است که درب و تیغه های آن به صورت مرتب و یکپارچه بالا و پایین نمی روند. زمانی که درب بالانس نیست صدای ناهنجاری از خود ایجاد می کند حتی سبب خسارت بسیاری به درب می شود و به موتور و دیگر لوازم جانبی آن نیرو وارد می شود. در این صورت ضروری است درب ها را بالانس نمایید.

 • کارکرد جک ها را تنظیم نمایید.

زمانی که جک دچار نقص شد درب به هیچ وجه باز و بسته نمی شود. در این صورت زمانی که دو لنگه درب باز نشد حتما نقص از جک های بازویی می باشد.

این مسئله، چالش برانگیز ترین مسئله جهت درب اتوماتیک می باشد ولی با تعمیر درب اتوماتیک، سرویس و تعویض آن به آسانی می توان به بهبود کارکرد درب کمک بسزایی نمایید.

 • ریل ها را تمیز کنید.

به صورت دوره ای هر چند وقت یک بار ریل های درب را پاکیزه نمایید. اطمینان حاصل کنید ‌که هیچ چیزی در مسیر حرکت درب واقع نشده است.

عوامل اثرگذار بر قیمت درب اتوماتیک پارکینگ

درب اتوماتیک پارکینگ مطابق سایز و ابعادی که روال نصب و راه اندازی آن ها دنبال می شود به مواد اولیه کمتر یا بیشتری احتیاج دارند. از طرف دیگر فرایند نصب و راه اندازی درب هم با سایز و ابعاد آن رابطه مستقیمی دارد. چنانچه درب با اندازه بزرگ در نظر گرفته شود مسلما نرخ بیشتری را جهت راه اندازی به شما تحمیل می کند.

مدل و نوع درب انتخابی هم در تعیین قیمت درب اتوماتیک پارکینگ تاثیر گذار است. تعیین رنگ های ویژه جهت فریم های پیرامون درب، تعیین جک با سطح کیفی عالی یا موتور درب ها مطابق یک برند مشخص مواردی می باشند که روی قیمت درب اتوماتیک پارکینگ بی تاثیر نیستند. تنها لازم است در این حیطه با کارشناسان مجموعه ایمن پاد سپهر مشورت نمایید. سپس محلی را که تمایل به استفاده از این درب را برای آن دارید را معلوم کرده و مطابق بودجه تان درب مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست