کاربرد شیشه سکوریت در صنعت درب اتوماتیک چیست؟

نقش شیشه سکوریت در درب اتوماتیک

 درب های شیشه ای سکوریت ظاهری بدیع، منحصر به فرد و جذاب به ساختمان می بخشند. کاربرد شیشه سکوریت در صنعت درب اتوماتیک به وفور دیده می شود.

 کاربرد شیشه سکوریت

اگر یک تصویر هنری یا الگوی رنگی را روی شیشه سکوریت درب اعمال کنید، می توانید آن را به یک اثر هنری واقعی تبدیل کنید که به عنصری جذاب تبدیل می شود. با این کار می توانید کاربرد شیشه سکوریت را به کارهای تزیینی و هنری نزدیک کنید و از آن بهره ببرید.

اما ظاهر جذاب یک وظیفه است و مهمترین چیز قدرت و قابلیت اطمینان محصول است. با توجه به اینکه سازه درب به طور مکرر و فعال مورد استفاده قرار می گیرد، لازم است تا حد امکان کارآمد و کاربردی باشد.

این ویژگی بستگی به این دارد که از کدام شیشه در ساخت درب استفاده شده است. کاربرد شیشه سکوریت به گونه ای است که می تواند تمام نیازها را پاسخگو باشد.

اگر قصد شناخت و یا خرید درب های شیشه سکوریت را دارید نیاز است تا بیشتر با این موضوع آشنا شوید. به همین دلیل توصیه می شود مطالب زیر را بخوانید. در اینجا بیشتر می توانید با کاربرد شیشه سکوریت و ویژگی های خوب ان آشنا شوید.

رنگ شیشه سکوریت

شیشه سکوریت می‌تواند در رنگ های مختلف ارائه شود.

شناخت کاربرد شیشه سکوریت

شیشه سکوریت شده را شیشه سخت شده نیز می گویند. شیشه سکوریت را با گرمایش سریع و نیز خنک سازی سریع در یک فرآیند کنترل شده پردازش می کنند. به دلیل نوع کاربرد شیشه سکوریت تولید کنندگان مجبور هستند از روش های نوین برای ساخت آن استفاده کنند.

شیشه سکوریت شده به صورت تکه های تیز شکسته نمی شود، بلکه به قطعات یا تکه های کوچک تبدیل می شود. این قطعات به دلیل شکلی که دارند، مکعب های شیشه سکوریت نیز نامیده می شوند و به راحتی شیشه های معمولی بریده و آسیب نمی بینند.

مقاومت حرارتی، استحکام و ایمنی قابل ملاحظات اولیه شیشه سکوریت باعث بالا رفتن کاربرد آن در صنعت ساختمان شده است. به دلیل ویژگی های خاص، کاربرد شیشه سکوریت نیز روز به روز در صنعت ساختمانی بیشتر می شود.

شیشه سکوریت به طور ویژه و خاص در حوزه  ساخت و ساز استفاده می شود، برای درب های شیشه ای بدون قاب، درب های کشویی یا هر کاربرد که در آن تعامل انسان و ایمنی در نظر گرفته می شود.

در زمینه ساخت درب شیشه ای می توان بخشی از بازار را به درب های شیشه ای سکوریت اختصاص داد. کاربرد شیشه سکوریت به قدری بالا رفته است که توانسته محبوبیت بالایی در مقایسه با درب های سنتی موجود در بازار به دست بیاورد.

باید گفت درب های شیشه ای سکوریت جزو بادوام ترین ها در بازار هستند. آنها از مواد معمولی اما با فرآیند خاص ساخته می شوند به طوری که عناصر موجود در آن با استفاده از یک ساختار پلیمری در کنار هم قرار می گیرند و مقاومت بالایی دارند.

فن آوری های مدرن این امکان را به وجود آورده است که پیشرفت های جدیدی ایجاد شود و استحکام و ایمنی و نیز کاربرد شیشه سکوریت افزایش یابد.

در واقع پس از سخت شدن، ساختار کریستالی شیشه سکوریت تغییر می کند و آن را ۵ الی ۶ برابر قوی تر می کند. اگر شیشه سکوریت دچار آسیب شده و شکسته شود، خطر زیادی به همراه ندارد، زیرا به قطعات کوچکتر تبدیل می شود و احتمال آسیب را به حداقل می رساند.

شیشه سکوریت در صورت شکستن خطر زیادی به همراه ندارد.

مزیت ها و خصوصیات خوب

شفافیت مواد مورد استفاده در درب شیشه ای سکوریت مزیت اصلی است، زیرا به لطف این خاصیت، آنها به صورت بصری فضا را بزرگتر نشان می دهند. همین عامل باعث مطرح شدن کاربرد شیشه سکوریت در فضای داخلی و خارجی می شود.

علاوه بر این، اتاق روشن تر می شود. به همان اندازه دوام آنها نیز بسیار بالا بوده و می تواند در برابر ضربات متوسط تا زیاد مقاومت کنند.

درب ها چندین بار در روز باز می‌شوند، بنابراین بسیار مهم است که استحکام شیشه بالا باشد، این امر عمر طولانی محصول را تضمین می‌کند.

به همین دلیل است که کاربرد شیشه سکوریت روز به روز بیشتر می شود. گفته می شود استحکام آنها تقریباً چندین برابر استحکام شیشه های معمولی است.

در ساخت آنها شاهد هستیم که از انقباض بیشتر لایه های داخلی استفاده می شود و همین عامل باعث می شود که تنش های فشاری و حتی تنش های کششی در آن متعادل شود.

با در نظر گرفتن این مواد می توان گفت، کاربرد شیشه سکوریت و مزیت های آن بیشتر بوده و می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

استحکام بالای شیشه سکوریت

استحکام شیشه سکوریت تقریباً چندین برابر استحکام شیشه های معمولی است.

سایر استفاده های معمول از شیشه سکوریت را می تواند اینگونه بیان کرد:

 • درهای بالکن
 • درب ورودی
 • امکانات ورزشی
 • امکان اداری و آموزشی
 • استخر
 • درهای دوش و قسمت های حمام
 • فضای نمایشگاه
 • برج یا کیس کامپیوتر
 • محافظ صفحه گوشی موبایل

کاربرد شیشه سکوریت در حوزه های دیگر نیز ثبت شده و امروزه در صنعت خودرو‌سازی بسیار کاربرد دارد.

گزینه های باز شدن درب شیشه ای سکوریت

شیشه سکوریت به تازگی به یکی از اجزای مهم و زیبای دکوراسیون داخلی تبدیل شده است. این موضوع به هیچ وجه تعجب آور نیست، زیرا نه تنها زیبا، بلکه بادوام است. بنابراین، نه تنها برای تزئین پنجره ها، مبلمان، بلکه برای درها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد شیشه سکوریت به نوع آن نیز مربوط می شود. درب های شیشه ای سکوریت بر اساس نوع بازشو می توانند از انواع زیر باشند:

 1. کشویی: هنگام باز کردن، چنین درب هایی به طرفین حرکت می کنند و ریل های تعبیه شده در بالا و پایین، حرکت را سرعت بخشیده و آن را تسهیل می دهد. این طراحی بسیار راحت است، زیرا فضای کمی را اشغال می کند و مسیر عبور را مسدود نمی کند.
 2. لولایی (لولای کناری، لولای محوری، لولای دو طرفه): چنین درهایی فقط به طرفین باز می شوند. آنها با لولا به چهارچوب درب یا به سطح دیوار ثابت می شود. این نوع درب های شیشه ای معمولا داخلی هستند.
 3. آونگ: قابلیت باز شدن همزمان در هر دو جهت را دارد، بیشتر اوقات در فضاهای بزرگ نصب می شود و می تواند زیبایی خاصی داشته باشد. این نوع درب های سکوریت به سقف و کف ثابت می شوند.
درب اتوماتیک کشویی با شیشه سکوریت

درب اتوماتیک کشویی

قیمت شیشه سکوریت

اغلب انتخاب درب شیشه ای داخلی یا خارجی به قیمت آن بستگی دارد. قیمت تمام شده محصول به برند و مجموعه سازنده بستگی دارد.

مدل های “لوکس” با توجه به طراحی با استفاده از مواد بادوام درجه یک و با اتصالات با کیفیت بالا می توانند کمی گران باشند. البته زیاد بودن کاربرد شیشه سکوریت باعث شده تقاضای برای خرید زیاد شود و قیمت ها نیز کمی ارزان باشد.

کاربرد شیشه سکوریت و قیمت آنها می تواند از موارد زیر تاثیر بگیرد:

 • ارزش
 • ابعاد
 • ظاهر
 • ویژگی های طراحی
 • مشخصات فنی

درب های سفارشی قیمت بالایی دارند که در صورتی که هدف از نصب آنها استحکام و احترام به فضای مورد نظر باشد قابل توجیه است.

بسیاری از اجزای یکنواخت مانند درهای شیشه ای و دیوارهای پرده شیشه ای اغلب از شیشه سکوریت استفاده می کنند. کاربرد شیشه سکوریت، تنها مخصوص ساختمان و حوزه های ساخت و ساز نیست. این نوع ماده شفاف در صنعت خودرو، گوشی همراه و غیره نیز استفاده می شود.

قیمت آنها می تواند تا حد زیادی متاثر از یراق آلات، ضخامت، میزان کیفیت و نیز نوع نصب باشد. بنابراین در هنگام انتخاب این موارد توجه کنید.

نتیجه گیری

این روزها همه ما با کاربرد شیشه سکوریت آشنا هستیم و به وفور آن را در امکان عمومی و حتی خصوصی می بینیم. اما بهترین کاربرد آن به عنوان درب است که می تواند عملکرد بهتری را ارائه دهد.

اگر قصد سفارش درب شیشه ای سکوریت را دارید، شرکت ایمن پاد سپهر می تواند گزینه بهتری باشد. این شرکت طیف گسترده ای از درب های شیشه ای سکوریت را با طرح های روز دنیا ارائه می دهد.

شرکت ایمن پاد سپهر، درب شیشه ای سکوریت را بر اساس فناوری های پیشرفته مدرن که در بالا ذکر شد تولید می کند.

هر محصولی که در این شرکت تولید می شود از نظر دوام و کیفیت بالا، چندین مرحله آزمایش را پشت سر می گذارد. ما با کاربرد شیشه سکوریت آشنا هستیم و سعی می کنیم محصول قابل قبول به مشتری ارائه دهیم.

به همین دلیل است که در شرکت ایمن پاد سپهر محصولات شیشه ای سکوریت را با کیفیت بالا، برای شما تضمین می کنیم و آنها را با قیمت ارزان در اختیار شما قرار می دهیم. همچنین می‌توانید از خدمات تعمیر درب اتوماتیک و تهیه لوازم جانبی درب اتوماتیک ما استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست