گیت تردد خودرو چطور کار می‌کند؟

گیت تردد خودرو

یکی از تجهیزات مدرن که در جامعه امروزی امنیت را به ارمغان می آورد، گیت تردد خودرو می باشد. این ابزار توانایی کنترل ورود و خروج ماشین ها را دارد. در گذشته برای برقراری آرامش و امنیت در محل های تردد خودرو از حضور انسان ها استفاده می شد. با پیشرفت انسان در عرصه تکنولوژی، بهترین ابزار ها برای مراقبت از ورود و خروج ماشینها در ساختمان های مختلف تولید شد. گیت تردد خودرو دارای شکل و کاربرد های مختلفی است. با ایمن پاد سپهر همراه باشید تا بیشتر درباره‌ی گیت کنترل تردد بخوانیم.

گیت تردد خودرو چیست و چه کاربردی دارد؟

گیت تردد خودرو وسیله ای است که از تجهیزات مکانیکی و الکتریکی ساخته شده و برای ساختمان های مختلف کاربرد دارد. این ابزار قابلیت کنترل و محافظت از رفت و آمد ماشین ها را دارد. به دلیل مجهز بودن به دوربین پلاک خودرو ها ثبت می گردد و به همین دلیل کمترین خلاف صورت خواهد گرفت. سرعت عمل بالایی در این گیت تردد وجود دارد که قابل مقایسه با بررسی و نظارت انسان نیست. در این ابزار همه تصمیمات به صورت هوشمندانه انجام می شود و نیازی به حضور انسان وجود ندارد. بسیاری از تخلفات با حضور این ابزار رفع خواهد شد و در صورت بروز مشکل به دلیل هوشمند بودن موانع رفع می گردد.

انواع گیت تردد خودرو

انواع گیت تردد خودرو از نظر عملکرد و قطعات با هم متفاوت هستند. برخی از گیت ها اتوماتیک و برخی به صورت دستی کار می کنند. از نظر عملکرد برخی به صورت عمودی به سمت بالا و پایین حرکت می کند. گیت تردد خودرو کشویی به صورت کشو باز و بسته می شود. امروزه اکثر گیت ها با هر نوع طراحی که داشته باشند به صورت اتوماتیک و هوشمند ساخته می‌شوند. نحوه باز و بسته شدن مسیر بوسیله گیت به محل استفاده آن بستگی دارد. ممکن است گیت خودرو ثابت باشد و یا به شکل متحرک عمل نماید. برخی از گیت ها برای مکان های امنیتی طراحی می شوند و دارای جنس متفاوتی هستند. یک نوع از گیت تردد خودرو دارای دوربین ثبت پلاک می باشد.

گیت کنترل تردد خودرو

سامانه هوشمند کنترل تردد خودرو به همراه دستگاه کنترل تردد پارکینگ و نرم افزار کنترل تردد خودرو

گیت تردد خودرو امنیتی

نوعی از گیت تردد خودرو مربوط به ساختمان هایی است که از نظر امنیتی اهمیت دارند و عبور و مرور در آنها به شکل لحظه ای مورد بررسی قرار می گیرد. با توجه به شکل و تجهیزات گیت ورود و خروج انواع ماشین های نظامی نیز انجام می شود. در زمان خطر حسگرهایی که در این گیت طراحی شده اند، اعلام حادثه می کنند و این راهبند ها مسیر عبور و مرور را می بندند. راهبند امنیتی توانایی ایجاد خسارت به ماشین هایی که به منظور آسیب به محیط وارد می شوند را دارد. گیت تردد خودرو کف خواب یکی از انواع گیت های امنیتی است که برای نصب آن نیاز به کندن زمین وجود دارد. این راهبند به ماشین ها در هر اندازه ای که باشند آسیب می زنند و از ورودشان جلوگیری می کنند.

گیت تردد خودرو اثر انگشت

گیت تردد خودرو که بخشی برای ثبت اثر انگشت دارد، از نظر امنیتی بسیار پیشرفته تر از انواع کارتخوان است. خطاهایی که بر اثر استفاده از کارت بوجود می آید، با وجود اثر انگشت از بین می رود. هیچکس امکان عبور و مرور بدون استفاده از این حسگرها را ندارد و چون اثر انگشت هر فردی منحصر به فرد است کمترین خطا اتفاق می افتد.

گیت تردد خودرو با پلاک

راهبند هایی که دارای دوربین پیشرفته برای ثبت پلاک هستند، یکی از بهترین گیت ها برای برقراری نظم می باشند و این ابزار هوشمند با داشتن سیستم لازم از خطرات و بی نظمی احتمالی جلوگیری خواهد نمود. با ثبت پلاک به اطلاعات تکمیلی از صاحب ماشین نیز دست پیدا می کنند. گیت تردد خودرو با پلاک در مسیرهای پر ترافیک که نیاز به ثبت پلاک خودروها وجود دارد، بسیار کاربردی است.

گیت تردد خودرو بین شهری

ایجاد نظم و بررسی وسایل نقلیه ای که در بین شهرها در حال حرکت هستند، نیاز به ابزاری هوشمند دارد. در بین شهر عموما محلی برای پرداخت عوارضی وجود دارد که محل بسیار پر تردد و ترافیکی است. کنترل جمعیت و دریافت عوارضی در عین حال بررسی ماشین های متخلف با راهبند خودرو بین شهری که عموما اتوماتیک و هوشمند است انجام می شود. افزایش خودرو در مسیر های مختلف شهری و برون شهری امکان بررسی و ایجاد امنیت را کاهش می دهد. گیت ماشین دارای شکل و کارکردهای متفاوت است و شرکت های مختلفی آن را تولید کرده اند. قیمت این ابزار با توجه به مزیت های فراوانی که دارد مناسب و به صرفه می باشد. برای انتخاب این محصول به ویژگی ها و کیفیت آن توجه لازم را داشته باشید.

گیت تردد خودرو ثابت

گیت تردد خودرو که قسمت های مختلف آن به صورت ثابت نصب گردد به این نام شناخته می شود. برخی از گیت ها در داخل زمین قرار گرفته و مانع از تردد غیر مجاز می شوند. شکل راهبند های ثابت متفاوت است و متناسب با مکان های مختلف طراحی و تولید می شوند.

گیت تردد خودرو متحرک

از شناخته شده ترین راهبند های متحرک خودرو می توان به انواع اهرمی اشاره نمود. اهرم گیت به صورت متحرک و کاملا اتوماتیک به سمت بالا و پایین حرکت می کند. این راهبند بازویی را در ساختمان ها و مسیر جاده و خیابان مشاهده می کنید.

گیت تردد خودرو خروج

اگر گیت تردد خودرو در قسمت خروج وسایل نقلیه قرار بگیرد به این نام شناخته می شود. جهت قرارگیری قطعات این راهبند به شکلی است که ماشین ها را به سمت خارج هدایت می کند. راهبند هایی که برای خروج در نظر گرفته می شوند، معمولا از نوع بازویی هستند و در اکثر خروجی های شهرها و مسیر ها به عنوان عامل نظم و امنیت قرار می گیرند.

گیت تردد خودرو ورود

راهبندی که برای ورود خودرو ها به محیط استفاده می شود معمولا از نوع بازویی است و معمولا در مسیری قرار می گیرد که خودرو ها به داخل شهر وارد می شود. گیتی که برای ورود در نظر گرفته می شود، معمولا متحرک و هوشمند است. امکانات مختلفی برای این راهبند ها در نظر گرفته می شود. این ابزار در ورود یک شهر یا ساختمان بکارمی روند. در ساختمان ها با وجود این راهبند امکان شناسایی افرادی که وارد می شوند، وجود دارد.

نحوه عملکرد گیت تردد خودرو

گیت تردد خودرو دارای جنس و شکل های متنوعی است که هر کدام برای مکان خاصی طراحی شده اند. بدنه و بخش مرکزی، قسمت های اصلی این ابزار را تشکیل می دهند. بخش مرکزی که از پنل هوشمند و موتور برای حرکت این ابزار تشکیل شده است. اگر راهبند دارای امکانات بیشتر مانند حسگر برای ثبت اثر انگشت و یا دوربین برای عکس از پلاک ماشین باشد، نحوه عملکرد و نتایج حاصل از آن متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

در شهرهای بزرگ و یا ساختمان هایی که طبقات بسیار زیاد و یا ساکنان متعددی دارند، ورود و خروج ماشین ها نیاز به نظم و امنیت دارند. گیت تردد خودرو از نظر عملکرد و ساختار بسیار متنوع است و ابعاد آنها با توجه به محیط متفاوت خواهد بود. با خرید گیت های هوشمند برای مسیر ها و ساختمان ها آرامش و امنیت به محیط بر می گردد. هر گونه خطای انسانی به دلیل هوشمند شدن و اتوماتیک شدن راهبند ها کم می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست