10 مورد از زیباترین پنجره های دو جداره

10 مورد از زیباترین پنجره های دو جداره

امروزه از پنجره های دو جداره در ساختمان سازی استفاده زیادی می شود؛ زیرا مزایای این پنجره ها بسیار زیاد است. مزایایی چون جلوگیری از هدر رفتن انرژی و دیگر موارد. در این مقاله قصد داریم که به شما ده تا از زیباترین پنجره های دو جداره را معرفی کنیم، که شما می توانید از آن ها در ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، بیمارستان ها، مدارس و … استفاده کنید. پنجره های دوجداره کارآمد هستند و باعث زیبا تر شدن محیط خانه می شوند؛ و می توان از آن ها در مدرن و شیک کردن خانه استفاده کرد. این پنجره ها بسیار متفاوت هستند و گونه های بسیار زیادی دارند، که شما باید با توجه به چند فاکتور آن ها را بخرید.
ما می خواهیم در این مقاله از بلاگ سایت خرید درب اتوماتیک ایمن پاد سپهر به شما 10 مورد از زیبا ترین پنجره های دو جداره را معرفی کنیم، که بتوانید بهترین و مطلوب ترین مدل پنجره دو جداره را انتخاب کنید.

انواع پنجره دو جداره

پنجره های دو جداره با توجه به قابلیت ها و کاربرد هایی که دارند، در مدل های مختلفی تولید می شوند. ما در ادامه به شما ده مورد از زیباترین پنجره های دو جداره را می گوییم؛ که عبارتند از:

1. پنجره دو جداره ثابت

این نوع پنجره، یکی از بادوام ترین و به صرفه ترین پنجره هاست که کاربرد بسیار زیادی دارد و در خیلی از ساختمان ها استفاده می شود. البته کارآمد بودن آن به مقرون به صرفه بودن آن نیست، بلکه به دلیل استوار و ثابت بودن آن است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. از این مدل پنجره می توان در ساختمان های مختلف با توجه به نیاز های شما استفاده کرد.

معرفی زیباترین پنجره های دو جداره

معرفی زیباترین پنجره های دو جداره

2. پنجره دو جداره تک حالته

این پنجره ها یکی از پنجره های پر کاربرد هستند، که مزایا بسیار زیادی دارند؛ از جمله، مقرون به صرفه بودن قیمت آن، باز شدن آسان و 180 درجه و مانع انتقال صدا و حرارت می شود؛ حالت کلاسیکی دارد که می توان آن را با هر دکوراسیونی ست کرد؛ این پنجره ها روی یک محور افقی باز و بسته می شوند.

3. پنجره دو جداره سایه بانی

پنجره دو جداره سایه بانی نیز روی یک محور افقی باز و بسته می شوند که بیشتر در سرویس بهداشتی و حمام از آن ها استفاده می شود. البته شما می توانید این پنجره ها را به خواسته خودتان از بالا، پایین، داخل یا خارج باز کنید. که این فاکتور، عامل بسیار خوبی برای خرید این نوع پنجره است.

4. پنجره دو جداره دو حالتی

این پنجره به دو صورت عمودی و افقی باز می شود، که در مقایسه با سه پنجره قبلی گران قیمت تر است و البته پیشرفته تر؛ ما می توانیم دکوراسیون و وسایل آشپزخانه یا هال را با این پنجره هماهنگ و ست کنیم. ما می توانیم از این پنجره در هر جایی که می خواهیم استفاده کنیم؛ البته استفاده از این جور پنجره ها مناسب منازل و اداره ها است. این نوع پنجره ها مقاومت بسیار بالایی نیز دارند.

5. پنجره دو جداره فرانسوی

این پنجره دو جداره به هر دو طرف باز می شود؛ این پنجره ها بسیار زیبا و دارای ظاهری کلاسیک هستند. این پنجره به دو صورت عمودی و افقی باز می شود. از این پنجره ها بهتر است در خانه های نسبتا بزرگ استفاده کرد و همین طور در اداره ها بسیار لاکچری می توانیم از آن ها بهره بگیریم. این پنجره ها در مدارس یا بیمارستان ها کاربرد زیادی ندارند و بهتر است از این نوع پنجره در این مکان ها استفاده نکنیم.

پنجره دو جداره فرانسوی از زیباترین پنجره‌های دو جداره

پنجره دو جداره فرانسوی از زیباترین پنجره‌های دو جداره

6. پنجره دو جداره فولکس واگنی

این پنجره ها بسیار گران تر از تمام پنجره هایی است، که در بالا گفته شد و گران بودن آن نیز به دلیل استفاده از محصولات با کیفیتی است که در ساخت آن بهره گرفته شده است. این پنجره ها فقط تا چهل و پنج درجه می توانند باز شوند، آن هم به کمک ریل هایی که روی پنجره قرار دارد.
این پنجره ها جلو هدر رفتن انرژی را می گیرند و جلوه و ظاهر زیبا تری نسبت به باقی پنجره ها دارند.

7. پنجره دو جداره کلنگی

این نوع پنجره فقط به یک سو باز می شود و آن هم به تصمیم سازندگان و مهندسان بستگی دارد. از این پنجره بیشتر در حمام ها و سرویس بهداشتی ها استفاده می شود؛ که نمونه هایی از آن ها را در پارک ها، رستوران ها، سرویس بهداشتی های عمومی و … می توان مشاهده کرد. قطعاتی که در این نوع پنجره بکار می رود، بسیار مقاوم و مستحکم است.

8. پنجره دو جداره کشویی

این نوع پنجره نام دیگری نیز دارد؛ پنجره دو جداره ریلی نام دیگر آن است. البته این پنجره بیشتر به نام پنجره کشویی مشهور است. این پنجره هم از سمت راست و هم از سمت چپ باز می شود. این پنجره هیچ فضایی را اشغال نمی کند و در صورت باز کردن پنجره ها، به پرده هیچ آسیبی نمی رسد.

9. پنجره دو جداره دایره ای

این نوع پنجره کارایی بسیار زیادی ندارد؛ و بیشتر برای تزیین و نما ساختمان استفاده می شود. البته این پنجره ها نیز باز می شوند ولی روی یک محور قطری باز و بسته می شوند. این پنجره ها فرآیند ساخته شدن طولانی و سختی دارند و بسیار کم هستند.

پنجره دو جداره دایره ای از زیباترین پنجره‌های دو جداره

پنجره دو جداره دایره‌ای از زیباترین پنجره‌های دو جداره

10. پنجره دو جداره خلیجی

این نوع پنجره ها جلوه و ظاهر بسیار منحصر به فردی دارند؛ این پنجره ها نما بسیار جالبی را برای ما به ارمغان می آورد و از آن ها در سالن های پذیرایی نسبتا بزرگ استفاده می شود. البته این پنجره ها از بیرون هم بسیار دیدنی هستند.

پنجره دو جداره کمانی

این پنجره ها از تمام پنجره هایی که گفته شد، زیبا تر هستند. البته بعضی از افراد از این پنجره ها خوش شان نمی آید؛ ولی در هر صورت یکی از گران ترین، مدرن ترین و پیشرفته ترین پنجره ها است که می توانیم از آن ها در سالن های پذیرایی یا مراکز اداری و تجاری استفاده کنیم. در هر صورت این پنجره بسیار گران و لوکس است.

مزایای پنجره دو جداره

این پنجره ها، مزیت های بسیار زیادی دارند؛ هر پنجره مزایای خاص خود را دارد. ولی در کل بیشتر مزیت های آن ها مثل هم هستند.

طول عمر بالا

این پنجره ها نسبت به پنجره های آهنی طول عمر بسیار بالایی دارند؛ زیرا این پنجره نه زنگ می زنند و نه به آب و رطوبت حساس هستند. پس بهتر است این پنجره ها را جایگزین پنجره های زنگ زده و قدیمی خود کنیم.

قابل بازیافت

این پنجره ها از یراق آلاتی ساخته شده اند که می توانیم آن ها را بازیافت کرده و از آن ها چیز های جدیدی خلق کنیم.

کاهش آلودگی صوتی و آلودگی هوا

اگر این پنجره ها بسته باشند، حجم صدا تا پنجاه درصد کاهش پیدا خواهد کرد و انرژی های دیگر نیز به هدر نمی روند؛ هدر رفتن انرژی ها نیز تا چهل درصد کاهش پیدا خواهند کرد.

نصب آسان و راحت

این پنجره ها نسبت به پنجره های قدیمی نصب آسان تر و راحت تری دارند، پس بهتر است این پنجره ها را استفاده کنید، که دردسر کم تری نسبت به باقی پنجره ها دارد.

مزایای پنجره دو جداره کمانی

مزایای پنجره دو جداره کمانی

مقاوم در برابر آتش

آزمایش های بسیار زیادی روی این پنجره ها انجام شده است، که نشان داده این پنجره ها در برابر آتش بسیار مقاوم و مستحکم هستند.

امنیت بالا

این پنجره ها در برابر زلزله، آتش سوزی و دیگر حوادث امنیت بالایی دارد؛ البته این پنجره ها مانند درب های ضد سرقت عمل می کنند و به هیچ وجه کسی از بیرون نمی تواند وارد خانه شود.

ضد سرب

این پنجره ها عاری از سرب هستند و هیچ ضرری برای بدن انسان ها ندارند. پس شما می توانید با خیال راحت از این پنجره های دو جداره استفاده کنید.

مستحکم و بادوام

این پنجره ها نسبت به پنجره های معمولی مستحکم تر هستند و دوام بالایی دارند. پس با خیال راحت می توانید از این پنجره ها استفاده کنید.

تنوع در طرح و رنگ

این پنجره ها طرح های بسیاری زیادی دارند و البته این طرح ها در رنگ های مختلفی تولید می شوند. برای مثال می توانید در مهد کودک ها از رنگ های شاد استفاده کنید یا آن ها را با طرح های بچه گانه سفارش دهید. این پنجره دو جداره ها در طرح های چوبی نیز تولید می شوند، شما می توانید از آن ها در ادارات استفاده کنید. البته طرح و رنگ این پنجره ها بسیار زیاد است و انتخاب نیز با شماست.

پنجره دو جداره کمانی از زیباترین پنجره‌های دو جداره

پنجره دو جداره کمانی از زیباترین پنجره‌های دو جداره

سخن آخر

همان طور که متوجه شدید، این پنجره ها انواع مختلفی دارند و از آن ها در مکان های عمومی نیز استفاده می شود. امروزه گوناگونی یک کالا آنقدر زیاد شده است که شاید نتوانیم درست انتخاب کنیم و شاید میان این همه طرح و رنگ و گوناگونی گیج شویم. انتخاب پنجره دو جداره بسیار سخت است ولی شما می توانید با مطالعه ده مورد از زیباترین پنجره های دوجداره پی ببرید که از کدام پنجره دو جداره، در چه مکانی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب پنجره دو جداره می توانید شرکت ایمن پاد سپهر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست