10 نمونه استفاده خلاقانه از درب های مخفی در ساختمان

10 نمونه استفاده خلاقانه از درب های مخفی در ساختمان

درب های مخفی یکی از بهترین ایده ها برای یک خانه هستند؛ شما می توانید یک فضای دنج را برای خود با تجهیزات برقی به ارمغان بیاورید و هر وقت که احساس کردید نیاز به سکوت و خلوت دارید، می توانید از این محیط و از این فضای مخفی استفاده کنید. برای این که این درب های مخفی زیاد در چشم نباشد، می توانید از پوشش کتابخانه برای مخفی نمودن آن بهره بگیرید. این مدل درب ها نیز، می توانند دکوراسیون داخلی منزل شما را نیز زیبا تر کنند. در ادامه در این مقاله از بلاگ سایت خرید درب اتوماتیک ایمن پاد سپهر 10 نمونه استفاده خلاقانه از درب های مخفی در ساختمان را به شما معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

10 ایده خلاقانه درب های مخفی با تجهیزات برقی برای شما

در ادامه 10 ایده خلاقانه درب های مخفی با تجهیزات برقی را به طور کامل برایتان شرح خواهیم داد.

1. کتابخانه ای شگفت انگیز

ما در فیلم ها و سریال های بسیار زیادی دیده ایم که از کتابخانه برای پنهان کردن درب مخفی و محیط مخفی استفاده می کنند که شاید در نظر بعضی ها بسیار کلیشه ای و قدیمی باشد؛ اما این طور نیست، این کتابخانه ها می توانند، زیبایی منحصر به فردی را برای خانه شما و طراحی دکوراسیون داخلی آن فراهم کنند و البته می توانند بخش مخفی ای را برای شما ایجاد کنند، که شما می توانید بعد از یک روز خسته کننده به آن جا رفته و یک فنجان چای بنوشید و کتاب بخوانید.

2. درب پنهان در دیوار با کمک تجهیزات برقی

شما می توانید درب هایی را به شکل و شمایل دیوار خود تهیه کنید و از آن به عنوان مخفی کردن بخشی از خانه استفاده کنید. البته باید شکل و ظاهر درب مانند دیوار باشد، در غیر این صورت آن درب نیز مانند درب های دیگر خواهد بود؛ و طبیعی است یک درب معمولی برای ما کاربردی نخواهد داشت. بهتر است از شکل هایی استفاده کنید که الگو های خاصی دارند؛ یعنی انتخاب این شکل های خاص برای در و دیوار، می تواند درب را به خوبی مخفی نگه دارد. این فضا ها می توانند فضای دنجی باشد که پس از پایان یک روز طولانی می توانیم در آن جا استراحت کنیم و این کار با کمک تجهیزات برقی، امروزه به راحتی امکان پذیر است.

3. ساخت درب تزیینی با تجهیزات برقی

این درب ها در تجهیزات برقی بسیار هوشمندانه و کاربردی هستند؛ و می توان از آن ها برای مخفی کردن محیط های گفته شده استفاده کرد. شما می توانید با این روش درب ها و محیط های مخفی تان را از دسترس دیگران خارج کنید. این درب های تزیینی همان طور که گفته شد، بسیار کارآمد هستند و شبیه یک در یا کمد نیز هستند.

درب های مخفی با تجهیزات برقی

درب های مخفی با تجهیزات برقی

4. قفسه های پذیرایی

این قفسه ها بسیار کاربردی هستند، شما می توانید روی آن ها مجسمه، گلدان، کتاب و … قرار دهید. این قفسه این طور به نظر خواهد رسید که این کمد یا قفسه فقط یک قفسه معمولی است؛ اما با قابلیت های تجهیزات برقی، کاربرد دیگری هم دارند. این قفسه ها می توانند پوشش خوبی برای مخفی کردن قفسه ها باشند. شما می توانید با استفاده از این قفسه ها این محیط ها را برای همیشه مخفی نگه دارید.

5. قاب عکس ها و تابلو های دیواری

قاب عکس ها و پوستر های خیلی بزرگ به عنوان درب های مخفی با کمک تجهیزات برقی استفاده می شوند، که یکی از هوشمندانه ترین روش ها در به کارگیری تجهیزات برقی است. به عقل کسی نخواهد رسید که ممکن است پشت یک پوستر بزرگ یک جای مخفی وجود داشته باشد. این راه یکی از هوشمندانه ترین راه ها است که شما می توانید از آن بهره بگیرید. شما می توانید علاوه بر خوردن چای و خواندن کتاب از این اتاق های مخفی برای ضبط موسیقی استفاده کنید؛ البته اگر به این حرفه علاقه دارید، می توانید این فضا را به یک فضای رویایی و جذاب تبدیل کنید. با انجام این کار دیگر کسی در هنگام انجام کارهای تان مزاحم شما نخواهد شد.

6. قفسه های کشویی

این قفسه ها یکی از بهترین ها در بین این درب های مخفی و تجهیزات برقی هستند؛ شما می توانید از آن به عنوان یک انباری استفاده کنید؛ می توانید در کنار آشپزخانه خود از این درب های بهره بگیرید. شما می توانید در رستوران های بزرگ نیز از این درب های مخفی به ویژه قفسه های کشویی استفاده کرده و خیالتان از بخش انبار مواد غذایی راحت باشد، با یک سری کارها و استفاده از روش های هوشمند و تجهیزات برقی مناسب این کار خیلی ساده و راحت است.

7. ایجاد درب مخفی زیر راه پله ها با تجهیزات برقی

یکی دیگر از شگفت انگیز ترین انواع درب مخفی و تجهیزات برقی که می توان استفاده کرد، درب های زیر راه پله ها است؛ اکثر اوقات خانه هایی که پله دارند از بخش زیر پله ای آن استفاده چندانی نمی کنند. شما می توانید در این قسمت ها چیزهایی مثل جاکفشی، قفسه، کتابخانه قرار دهید و از آن به عنوان یک درب مخفی استفاده کنید.

8. درب مخفی پنهان در کفپوش ها

این درب ها در زیر پای ما و زیر زمین قرار می گیرند؛ شما می توانید در زیر کفپوش ها از این درب های مخفی استفاده کنید. این درب ها با پله به قسمت پایین می رسند. شما می توانید از این بخش به عنوان یک جای مخفی در خانه تان استفاده کنید؛ حتی می توانید روی آن فرش و قالیچه بندازید.

9. نیمکت چوبی اتاق

نیمکتی که روی آن بالش و تشک قرار دارد، یکی از بهترین ایده ها برای ایجاد درب مخفی با تجهیزات برقی روی آن است؛ زیرا کسی به یک نیمکت چوبی شک نخواهد کرد. شما با طراحی این درب مخفی می توانید به بخش زیرین اتاق دسترسی پیدا کنید. این درب مخفی می تواند به محل کار شما تبدیل شود، شما می توانید در سکوت مطلق تمرکز کرده و به کار خود برسید.

10. راه پله های متحرک با تجهیزات برقی

شما می توانید درب های مخفی را در راه پله ها ایجاد کنید؛ به فکر هیچ کس نمی رسد که شما در راه پله خانه تان یک درب مخفی داشته باشید با ایجاد کردن این درب و با یک سری تجهیزات برقی می توانید به آن طرف راه پله نیز دسترسی داشته باشید.

درب های مخفی می توانند محلی برای بازی کودکان، گوشه ای دنج برای مطالعه، محلی برای رسیدگی به کار ها و … باشند. شما می توانید از این درب ها و اتاق های مخفی با بهره گیری از تجهیزات برقی استفاده خوبی بکنید. این درب ها مانند درب های جادویی هستند و کارکرد های فراوانی برای ما خواهند داشت. همان طور که گفتیم، می توانید از این درب ها و اتاق ها استفاده بهینه ای بکنید. شما می توانید وسایلی را که برای بچه ها خطرناک است یا شما نمی خواهید کودکان به آن ها دسترسی داشته باشند را در این محیط قرار دهید تا در دسترس آن ها نباشند. البته می توانید وسایل گران قیمت خود را نیز درون این درب های و اتاق های مخفی قرار دهید تا از سلامت آن ها خیال تان راحت باشد.

ویژگی های درب مخفی

ویژگی های درب مخفی

ویژگی های درب مخفی

این درب ها ویژگی ها و خصوصیات بسیار زیادی دارند؛ وجود درب مخفی با کمک تجهیزات برقی را فقط صاحب آن و چند تا از دوستان یا افراد آن خانواده می دانند. برای ساخت این درب های مخفی باید عادی سازی کنید؛ یعنی باید از آینه ها، کتابخانه ها، درب های یکسان با دیوار ها و … استفاده کنید. با انجام دادن این کار ها هیچ کس به وجود این نوع درب ها پی نخواهد برد. پوشاندن درز ها یکی دیگر از ویژگی های این درب ها است؛ باید در اندازه گیری این درب ها حواس مان باشد که درب ها کوچک و بزرگ نشوند. حذف دستگیره یکی دیگر از کارهایی است که باید در این درب های مخفی رعایت کنیم؛ طبیعی است که اگر این درب ها دستگیره داشته باشند، همه به وجود آن ها پی خواهند برد؛ باید از دستگیره های پنهان استفاده کنیم تا این درب ها نمایان نشوند.

درب های مخفی را در کجا نصب کنیم؟

درب های مخفی را در کجا نصب کنیم؟ در ادامه بخوانید.

  • درب های مخفی را می توانیم روی دیوار، کف زمین و سقف نصب کنیم، این سه جا مکانی مناسب برای درب های مخفی با کمک تجهیزات برقی هستند.
  • دیوار یکی از بهترین مکان ها برای نصب این درب های مخفی است، شما می توانید اشیا گران قیمت، وسایل خطرناک و سرویس بهداشتی را در این اتاق ها پنهان کنید.
  • کف زمین یکی دیگر از مکان هایی است که می توانیم در آن جا اتاق مخفی داشته باشیم؛ می توانیم این اتاق ها را به عنوان انبار مواد غذایی، پناهگاه، ورودی به خانه های خاص و … استفاده کنیم.
  • سقف، یکی دیگر از مکان ها برای اتاق های مخفی است ولی کارآیی آن نسبت به دیگر مکان ها کمتر است و بیشتر برای اتاق های زیرشیروانی استفاده می شود.

این درب ها به شیوه های مختلفی با کمک تجهیزات برقی باز می شوند؛ برخی از آن ها دکمه ای، بعضی دیگر با وارد کردن نیرو و جدید ترین آن ها به صورت هوشمند باز می شوند.
بیشتر این نوع مخفی از درب ها با اعمال نیرو یعنی با هل دادن، کشیدن و … باز می شوند. این نوع از باز کردن درب روشی قدیمی و کاربردی است.
فشردن دکمه یکی از راه های دیگر است؛ البته فشردن دکمه فقط مقصود ما نیست. برای مثال فشردن قسمتی از آن درب مخفی یا چرخاندن تابلو عکس و … را نیز جزو فشردن دکمه می نامیم.
باز شدن هوشمند درب های مخفی یکی از جدید ترین روش ها با تجهیزات برقی است؛ برخی از درب ها بدون اعمال هیچ نیرویی و بدون فشردن هیچ دکمه ای باز می شوند؛ البته می توان آن ها را از راه دور با موبایل باز و بسته نیز کرد. این درب ها یکی از منحصر به فرد ترین درب ها در حال حاضر هستند که به وسیله تجهیزات برقی کار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست