در این مقاله میخواهیم به 5 مشکل رایج درب اتوماتیک بپردازیم. امروزه درب های اتوماتیک کاربرد زیادی پیدا کرده اند، شناخت عیوب آن ها برای هر نصابی لازم است.

5 مشکل رایج درب اتوماتیک

مشکلات رایج درب اتوماتیک

مشکلات راایج درب های اتوماتیک

آشنایی با مشکلات رایج درب اتوماتیک مقدمه ی کار هر نصابی است. امروزه این گونه درب ها کاربرد بسیار زیادی در منازل، ساختمان های اداری و تجاری، مجتمع ها و فروشگاه ها پیدا کرده اند. به علت تعداد دفعات زیاد استفاده از این درب در طول شبانه روز، مشکلات زیادی برای این وسیله به وجود می آید. درب اتوماتیک به راحتی باز و بسته می شود و برای این عمل تجهیزات و وسایل جانبی زیادی نیاز دارد. هر کدام از این قطعات و وسایل می توانند موجب بروز مشکل در عملکرد درب اتوماتیک شوند. آشنایی با عیوب و نحوه ی رفع عیب این لوازم جانبی درب اتوماتیک در تخصص هر نصاب و سرویس کاری باید باشد.

مهم ترین اجزای یک درب اتوماتیک شامل موتور الکتریکی، برد الکترونیکی، گیربکس درب اتوماتیک، شستی کنترل دستی درب اتوماتیک، ریموت کنترلر و سایر تجهیزات ایمنی درب می باشد. اگر بخواهیم تنوع عیب یابی در این گونه درب ها را بررسی کنیم، باید بدانید که مشکل رایج درب اتوماتیک در ریل درب و موتور به وجود می آید. اکثر تعمیرکاران درب های اتوماتیک سعی دارند تا بدون تعویض قطعات و تجهیزات این گونه درب ها را تعمیر کنند. اما حقیقت امر در این است که بسیاری از قطعات اتوماتیکی امکان تعمیر ندارند و در صورت معیوب شدن باید تعویض شوند.

 بزرگترین مشکل رایج درب اتوماتیک چیست

بزرگترین مشکل رایج درب اتوماتیک  مربوط به خرابی جک است. هر نصاب و سرویس کاری اطلاع دارد که جک درب اتوماتیک از حساسیت بالایی برخوردار است و باید در هنگام نصب آن بیشترین دقت را به کار بگیرد. تعمیر جک درب اتوماتیک به راحتی انجام می شود و معمولاً هزینه زیادی در بر نخواهد داشت. وظیفه ی جک تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی برای باز و بستن درب است. این موتور های درب اتوماتیک به دو نوع هیدرولیکی و الکترومکانیکی تقسیم می شوند.

رفع عیب جک برقی درب اتوماتیک

همانطور که در بالا اشاره کردیم مشکل رایج درب اتوماتیک معیوب شدن جک برقی است. ساختار موتور های درب اتوماتیک به این گونه است که از دو بازو برای باز و بسته شدن درب استفاده می کنند. چراغ هشدار یا همان فلاشر جهت تعیین وضعیت فعالیت موتور تعبیه می شود تا هنگام باز و بسته شدن درب به افراد هشدار دهد. مشکل فلاشر یک مشکل رایج درب اتوماتیک است، این قطعه در ارتباط مستقیم با ریموت کنترلر می باشد. برای همین بسیاری از نصابان در تشخیص مشکل جک، برد و ریموت کنترلر دچار تردید می شوند.

جک برقی مهم ترین قطعه ی درب اتوماتیک است و مشکل رایج درب اتوماتیک در این قطعه به وجود می آید. عملکرد این قطعات به دو شیوه ی ریل بلبرینگ و لولایی تقسیم می شوند. هر کدام از این دو نوع جک می تواند عیب های مخصوص به خود را داشته باشد. وجود کارشناس متخصص و مجرب جهت عیب یابی و رفع مشکل این قطعات، اهمیت بسیار بالایی دارد. تعمیرکار مجرب بسیار سریع مشکل رایج درب اتوماتیک تشخیص می دهد و اقدام به رفع آن می کند. شرکت ایمن پاد سپهر با داشتن بهترین و مجرب ترین کارشناسان، سرویس کاران، نصابان و تعمیرکاران، تخصصی ترین خدمات پس از فروش را به مشتریان ارائه می دهد. تعمیرکاران این شرکت با داشتن دانش کافی در رابطه با قطعات و لوازم درب های اتوماتیک خیلی سریع مشکل درب اتوماتیک شما را تشخیص می دهند و با کمترین هزینه تعمیر درب اتوماتیک را انجام خواهند داد. 

جک برقی مهم ترین قطعه درب اتوماتیک است و مشکل رایج درب اتوماتیک در این قطعه به وجود می‌مشکل رایج درب پارکینگآید.

اهمیت وجود تعمیرکار مجرب در رفع مشکل رایج درب اتوماتیک چیست

وجود تعمیرکار مجرب در رفع مشکل رایج درب اتوماتیک الزامی است. بسیاری از افرادی که قطعات و وسایل الکترونیکی آن ها معیوب می شود با مراجعه به تعمیرکاران بی تجربه نه تنها مشکل وسیله ی آن ها برطرف نمی شود، بلکه مشکلات دیگری به آن اضافه می کنند. شناخت اجزا، تجهیزات و قطعات درب اتوماتیک نیازمند دانش و تجربه ی بسیار بالایی است. در صورت بروز مشکل رایج درب اتوماتیک و معیوب شدن این وسیله می توانید به راحتی با کارشناسان مجموعه ی ایمن پاد سپهر ارتباط برقرار کنید و در سریع ترین زمان ممکن، بهترین خدمات پس از فروش را تجربه نمایید.

به طور کلی اکثر درب های اتوماتیک دارای مشکلات رایجی هستند. مهم ترین مشکلات آن ها معیوب شدن جک، ریل، ریموت کنترلر، باتری، چشم الکترونیکی، تنظیمات برد و غیره است. بررسی موتور الکتریکی و هیدرولیکی انواع درب اتوماتیک یک امر تخصصی است. بسیاری از افراد با مراجعه به تعمیرکاران بی تجربه نه تنها وقت و هزینه خود را هدر می دهند بلکه ممکن است، تجهیزات درب اتوماتیک آن ها توسط تعمیرکاران به گونه ای آسیب ببیند که دیگر قابل تعمیر نباشد. تجهیزات درب های اتوماتیک در گذشته بسیار ساده و ابتدایی بود و اکثر تعمیرکاران می توانستند با باز کردن قطعات آن ها، مشکل رایج درب اتوماتیک را تشخیص دهند. اما امروزه بسیاری از قطعات تولید شده برای درب های اتوماتیک در کارخانه ها از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ به طوری که اگر این قطعات بدون مهارت باز شوند، سرهم بندی دوباره ی آن ها غیرممکن است.

آشنایی با چند مشکل رایج درب اتوماتیک

مشکل رایج درب اتوماتیک عدم به درستی باز و بسته شدن آن است. این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. در خیلی از موارد درب اتوماتیک باز نمی شود، یا اینکه در صورت باز شدن بسته نمی شود، یا در حالت نیمه باز باقی می ماند. علت این نوع خرابی می تواند شکستگی جک ها، معیوب شدن ریل، سوختن قطعات برد، تمام شدن باتری موتور الکتریکی در زمان قطع برق یا تمام شدن باتری ریموت و غیره باشد. دلایل زیادی برای معیوب شدن درب اتوماتیک وجود دارد. مهم ترین دلیلی که مشکل رایج درب اتوماتیک را به وجود می آورد، استفاده از قطعات و تجهیزات فیک و عدم نصب تخصصی درب می باشد.

پس در ابتدا برای اینکه درب اتوماتیک شما دچار مشکل نشود باید به مجموعه های معتبر عرضه کننده ی انواع درب اتوماتیک مراجعه کنید. مجموعه ی ایمن پاد سپهر، معتبرترین عرضه کننده ی انواع درب اتوماتیک در ایران است. شما می توانید با مراجعه به وبسایت این شرکت با انواع محصولات آشنایی پیدا کنید و در هر ساعتی از شبانه روز از کارشناسان این مجموعه مشاوره بگیرید. تمامی محصولات این مجموعه دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بوده و در صورت معیوب شدن در کمترین زمان ممکن و با حداقل هزینه تعمیر می شوند.

بررسی علل باز یا بسته نشدن درب های اتوماتیک

بعد از کیفیت نامناسب قطعات درب های اتوماتیک و عدم نصب تخصصی آن، مهم ترین علت معیوب شدن این درب ها، استفاده ی بیش از حد و عدم سرویس دوره ای آن ها است. یک تعمیرکار مجرب در هنگام بررسی علل مشکل رایج درب اتوماتیک، چند نکته را در نظر می گیرد. در ابتدا به بررسی ظاهری قطعات می پردازد تا در صورت دررفتگی یا شکستگی تجهیزات سریع مشکل را برطرف کند. شکستگی جک یا خارج شدن کرکره از ریل مشکل رایج درب اتوماتیک است. بعد از بررسی ظاهری به صورت دستی درب را بالا و پایین می کنند تا از سلامت جک ها اطمینان حاصل نمایند. در مرحله ی بعد بررسی ریموت که می تواند یکی دیگر از چند مشکل رایج درب اتوماتیک باشد را انجام می دهند.

در صورتی که باتری ریموت تمام نشده باشد و موتور الکتریکی یا هیدرولیکی دچار نقص الکترونیکی نشده باشد؛ تعمیرکار برد درب اتوماتیک را بررسی خواهد کرد. بررسی هر کدام از این موارد نیاز به تخصص و تجربه ی بالایی دارد. مهم ترین ویژگی یک تعمیرکار مجرب، تجربه ی زیاد، دانش و تخصص او در این زمینه، شناخت تجهیزات و قطعات انواع درب های اتوماتیک و سرعت بالای او در ارائه خدمات است.

مشکل باز نشدن درب اتوماتیک

معیوب شدن ریموت کنترلر، عمده ترین مشکل رایج درب اتوماتیک است.

نتیجه گیری

در بررسی اولیه انواع درب اتوماتیک معیوب، سیستم برق موتور الکتریکی یا هیدرولیکی مورد توجه قرار می گیرد. در صورتی که این سیستم مشکلی نداشته باشد، باتری را بررسی می کنند. معیوب شدن ریموت کنترلر، عمده ترین مشکل رایج درب اتوماتیک است. این قطعه ی کوچک در مواجهه با ضربه یا آب به سرعت معیوب شده و هر چند وقت یکبار نیاز به تعمیر یا تعویض دارد. فنر الکترونیکی درب پارکینگ نیز نسبت به بقیه ی اجزای این وسیله در معرض فرسایش بیشتری است. معیوب بودن فلاشر نیز می تواند باعث ایجاد مشکل رایج درب اتوماتیک شود. برای توضیح این موضوع در نظر بگیرید، فرد دکمه ی ریموت کنترلر را برای باز کردن درب فشار می دهد. اما فلاشر عکس العملی در مقابل ارسال فرمان نشان نمی دهد، پس فرد چندین بار دکمه را می زند و همین پیام های پیاپی می تواند موجب اشکال در سیستم فرمان درب اتوماتیک شود. معیوب شدن جک، فلاشر، ریموت، برد الکترونیکی و ریل، 5 مشکل رایج درب اتوماتیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست