7 ایده جدید برای حمام شیشه ای

7 ایده جدید برای حمام شیشه ای

شاید اکثر شما نام حمام شیشه ای را شنیده باشید؛ حمام های شیشه ای بسیار زیبا و مدرن هستند که می توانیم از آن ها در خانه های مان استفاده کنیم. همان طور که می دانید، دکوراسیون خانه ها بسیار مهم هستند؛ بیشتر ما به دکوراسیون پذیرایی و آشپزخانه های مان اهمیت می دهیم؛ ولی امروزه افرادی هستند که به دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی شان اهمیت بیشتری می دهند. در این مقاله از بلاگ سایت خرید درب اتوماتیک ایمن پاد سپهر به حمام شیشه ای و 7 ایده جذاب برای اجرای آن می پردازیم.

حمام شیشه ای و جنس آن

همان طور که از نام این سازه مشخص است، جنس آن از شیشه بوده و جنس این شیشه ها، شیشه سکوریت است؛ این شیشه در مقایسه با باقی شیشه ها مقاومت بالایی دارد و اگر هم شکسته شود، به قطعات بسیار ریز تبدیل می شود که به بدن انسان هیچ آسیبی نرسد. این شیشه ها در مقابل تغییر دما بسیار مقاوم هستند و درصد شکستگی آن بسیار پایین است. به دلیل این که، شیشه سکوریت ها مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند، از آن ها در حمام استفاده می شود.

ایده های جدید حمام شیشه ای

خانه هایی می توانند دارای دکوراسیون زیبا و جذاب باشند، که از دکوری ها و سازه های شیک و زیبا تشکیل شده اند. همان طور که می دانید دکوراسیون خانه ها با هم متفاوت هستند؛ این متفاوت بودن دکوراسیون بسته به اندازه خانه و محیط هایی از خانه است، که در خانه وجود دارند؛ بخش هایی مثل، اتاق خواب، تراس، حیاط خلوت و … . حمام یکی از فضا هایی است که در بسیاری از خانه ها، اندازه کوچکی دارد.

ایده های جدید حمام شیشه ای

ایده های جدید حمام شیشه ای

ولی می توانیم حمام ها را به بخش هایی ایده آل و مدرن تبدیل کنیم. حمام ها، فضا هایی هستند با نور بسیار کم؛ برای این که به این دست مشکلات پایان دهید، با ما همراه باشید. حمام شیشه ای باعث زیبا تر شدن محیط حمام شما خواهد شد؛ شما می توانید با استفاده از این دکوراسیون، حمام خود را بزرگ تر از واقعیت آن نشان دهید.

حمام شیشه ای، برای این نصب می شود که دوش را از بخش های دیگر حمام جدا کند. برای مثال اگر در حمام کمد داشته باشیم، این حمام شیشه ای از خیس شدن آن ها جلوگیری خواهد کرد.

1. دوش و سونا در حمام شیشه ای

شما می توانید از این حمام ها به دو صورت استفاده کنید؛ هم در آن دوش بگیرید و هم از آن ها به صورت سونا استفاده کنید؛ شما می توانید یک پنجره کوچک روی این شیشه ها ایجاد کنید، تا هوا در حمام جریان داشته باشد. دراین صورت از این حمام ها هم به عنوان دوش و هم به عنوان سونا استفاده کنید. می توانید یک نیمکت یا صندلی چوبی نیز در این حمام ها قرار دهید، تا روی آن بنشینید و لذت ببرید. در این صورت با یک تیر دو نشان خواهید زد و این به نفع شما است.

2. حمام شیشه ای کوچک

همان طور که گفتیم، این حمام ها می توانند، حمام ما را از بخش های دیگر مثل سرویس بهداشتی و … جدا کنند؛ با استفاده از این حمام شیشه ای ها می توانیم بدون اشغال جای زیادی، حمام خود را از بخش های دیگر جدا کنیم. این ایده یکی از راحت ترین ایده ها و البته جذاب ترین ها است، که شما می توانید از آن استفاده کنید. اگر در حمام نمی توانید به خوبی نفس بکشید، می توانید از یک پنجره کوچک روی شیشه برای رد و بدل شدن هوا استفاده کنید.

3. حمام شیشه ای پر نور و درخشان

استفاده از حمام شیشه ای موجب می شود که نور حمام بیشتر از قبل شود؛ ولی نور، مخصوصا نور خورشید باعث می شود جو و اتمسفر حمام شما زیبا تر از قبل شود؛ این که نور خورشید به حمام شیشه ای بخورد و بازتاب شود، بسیار عالی و زیبا است. برای این کار می توانید، پنجره ای ایجاد کنید که نور خورشید وارد حمام شود؛ البته ابعاد پنجره مهم نیست.

4. کاشی های متنوع در حمام شیشه ای

این که بخواهید فضای حمام شیشه ای شما بسیار زیبا و لذت بخش تر شود، می توانید از کاشی هایی با رنگ های روشن استفاده کنید؛ همه ما می دانیم که برای بزرگ تر شدن هر فضایی باید از رنگ های روشن استفاده کنیم؛ استفاده از رنگ هایی چون رنگ های سفید، آبی و … باعث می شود،حمام شما بزرگ تر از اندازه واقعی حمام دیده شود. پس یکی از ایده ها برای حمام شیشه ای این است که از کاشی های روشن در حمام شیشه ای استفاده شود.

کاشی های متنوع در حمام شیشه ای

کاشی های متنوع در حمام شیشه ای

5. حمام شیشه ای مستر

حمام شیشه ای مستر، معمولا در بزرگ ترین اتاق خانه نصب می شود. در اصل، این حمام ها از همه امکانات برخوردار هستند؛ امکاناتی چون، سرویس بهداشتی، رختکن، وان و … . حمام های شیشه ای که در این اتاق ها وجود دارند، از شیشه هایی درست شده اند، که می توانند، مات، شفاف و رنگی باشند. حمام هایی که در اتاق های مستر قرار دارند، بزرگ تر از باقی حمام ها هستند.

6. دکوراسیون داخلی حمام

می توانید در حمام هایی که بزرگ تر هستند، چیز هایی قرار دهید که باعث زیبایی و طراوت بیشتر حمام شیشه ای ها شوند.
عود: عود یکی از بهترین چیز هایی است که می توانید از آن در حمام استفاده کنید، تا آرامش بیشتری کسب کنید.
گلدان: می توانیم گلدان ها را در بخش بیرونی حمام شیشه ای قرار دهیم؛ البته برای این کار کاکتوس ها بهترین گزینه هستند. گل ها در هر جا که باشند، حس شادابی و طراوت را به ما می دهند. می توانیم وسایل مان را به صورتی بچینیم که حس خوبی به ما بدهند؛ یعنی از فنگ شویی برای این کار استفاده کنیم.

7. درب های حمام شیشه ای

حمام شیشه ها تفاوت های بسیار زیادی دارند؛ یکی از این تفاوت ها درب آن ها است. هر حمام شیشه ای ممکن است یک درب متفاوت داشته باشد. ولی شما باید در انتخاب این حمام ها و البته درب آن ها هوشمندانه عمل کنید؛ زیرا برخی از درب ها زیبایی دو چندانی دارند.

دلایل شکسته شدن شیشه ها

1. این شیشه ها در هنگام ساخت در کوره هایی تحت حرارت بسیار بالا قرار می گیرند و همین امر باعث می شود که کشش آن ها بسیار زیاد شود؛ اگر به این شیشه ها ضربه بسیار محکمی به صورت مستقیم وارد شود، نمی شکند؛ اما در مقابل ضربه های جانبی بسیار سست هستند؛ یعنی اگر از اطراف به آن ضربه وارد شود، خواهد شکست. مرکز شیشه بسیار مستحکم است و اگر به آن ضربه وارد کنید، کم تر احتمال دارد که بشکند؛ ولی هر چه به لبه ها و اطراف آن نزدیک شویم، احتمال شکسته شدن آن زیاد می شود.

2. اگر درب این حمام شیشه ای ها به خوبی نصب نشود یعنی تراز نباشد، خواهد شکست. پس باید هنگام نصب و اجرا این حمام ها بسیار مراقب باشید.

3. در صورتی که شیشه سکوریت در فریم قرار بگیرد، به سختی خواهد شکست؛ ولی اگر این شیشه ها در فریم قرار نگیرند، احتمال شکسته شدن شان بیشتر خواهد شد و آسیب پذیر تر خواهند بود.

البته در هنگام نصب حمام شیشه ای باید حواس مان کاملا جمع باشد که این حمام ها تراز باشند، در غیر این صورت به راحتی شکسته خواهند شد. پس اولین کار مهم در نگهداری این حمام ها نصب درست آن ها است.

مهم ترین مزیت های حمام شیشه ای

مهم ترین مزیت های حمام شیشه ای

مهم ترین مزیت های حمام شیشه ای

مهم ترین مزیت های حمام شیشه ای چیست؟ در ادامه بخوانید.

  • ضد زنگ: کلیه ابزاری که در ساخت این حمام استفاده می شود، ضد زنگ و البته از جنس شیشه است. شما می توانید با خیال آسوده از این حمام ها استفاده کنید.
  • مستحکم و ایمن: این شیشه ها استحکام بسیار بالایی دارند؛ و احتمال شکسته شدن آن ها خیلی کم است؛ ولی در صورتی که شکسته شود، به ریز ترین حالت در خواهد آمد و به شما آسیبی نخواهد رساند.
  • مقاومت بالا در برابر رطوبت: همان طور که می دانید حمام ها رطوبت بسیار بالایی دارند؛ و اگر این شیشه ها مقاومت نداشته باشند، خراب خواهند شد؛ این حمام ها در برابر رطوبت بسیار مقاوم اند.
  • متنوع: شیشه سکوریت ها تنوع بسیار زیادی دارند؛ شما می توانید آن ها را به صورت مات، شفاف، حکاکی شده، رنگ شده و غیره تهیه کنید.
  • ضد خش: این شیشه ها ضد خش هستند؛ یعنی اگر شی نوک تیز روی آن ها کشیده شود هیچ اتفاقی برای شیشه ها نخواهد افتاد.
  • لک پذیری کم تر: این شیشه ها نسبت به دیگر شیشه ها کم تر و دیر تر لک می شوند.

سخن آخر

حمام شیشه ای در این روزگار، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده اند و محبوبیت بسیار زیادی نیز دارند؛ این حمام ها نه تنها دکوراسیون خانه ها را زیبا می کنند، بلکه مزایای بسیار زیادی نیز دارند، که مزایای آن به شما گفته شد. این حمام ها را می توانید در طرح ها و رنگ های مختلفی خریداری کنید؛ شما می توانید طرح هایی را انتخاب کنید که با دکوراسیون شما هماهنگ باشند. این حمام ها نسبت به حمام های قدیمی فضای کمتری را اشغال می کنند و البته بسیار بروز هستند و شما می توانید از آن ها در خانه های تان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست